Skocz do zawartości
Cyzyk

Claas Dominator 98 sl maxi czy 108 sl maxi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Claas
Cyzyk    0

Witam! Jaki kupić kombajn do 130 tys, którego z tych co podałem jeśli roczne będzie kosić u mnie 40 ha a w usługach około 100 ha jak nie więcej.

Jarekb20    1

Ja też obstawiam na 108Maxi gdyż taki posiadam i tak samo koszę 40ha swoich + ok 120ha usługi.

Wydajność jego to ok 2 - 2,5ha na godz

Wiadomość z agroFakt.pl

rataj    3

takie arealy o jakich tu mowa to spokojnie 98sl obskoczy. i bedzie optymalnie wykorzystany. jednak jak wolisz miec zapas i to spory to 108.to juz jest duza 6cio klawiszowa maszyna ktora spokojnie zrobi 2ha na godzine. pozdrawiam

gangster    5

My swoją 108 obrabiamy 100ha swoich i ponad 100ha usług też rozmyślaliśmy nad 98SL i JD 2054, ale padło na 108 wg mnie jak w przyszłości bedziesz miał chęć zwiększyć areał to bym brał 108. My swoją zrobimy 2ha/h(pszenica 7,5t/ha) osobiście polecam ten sprzęt ;)

Cyzyk    0

Dzięki wszystkim za doradzenie, ale chyba jednak wezmę 108 ale co do utrzymania to 108 może być droższy bo klepisko, sita, bęben są szersze niż w 98 to zapewne będą droższe. A ja myślę tylko nad silnikiem rzędowym, ponieważ jest oszczędniejszy i to dużo. A co wy o tym myślicie brać V-ke czy rzędówkę?

gangster    5

Nie wiem czy oszczędniejszy czy nie ja mam w swojej 108 V-ke na pełnym zbiorniku 400l jade ponad 1.5dnia

rataj    3

98sl rzedowy mercedes OM366A przy 400l zbiorniku to idze 2 dni na nim. jeszcze zostaje troche;]

Arek    113

Można wiedzieć który rok, jaki przebieg i cena ?

Cyzyk    0

Można wiedzieć który rok, jaki przebieg i cena ?

Rok produkcji to 1994, przebieg nie wiem dokładnie ale wiem, że łączne skosił 3700 ha, a daliśmy za niego 150tys.

tomus88xD    19

dobrze wybrałś. miałem kiedys 108SL Maxi. wydajna maszyna i mila w urzytkowaniu. mało awaryjna.

bialy2005    193

moze ktos ma namiar na ładna 98-108sl classic lub maxi ? oczywisice w rozsadnej cenie bo sa tez wariaci jak patrzea na allegro . Najchetniej kupiłbym od rolnika.

Edytowano przez bialy2005

Hiszpi    4

Mam pytanko czy ktoś orientuje się w sprzedaży ładnej 108 sl może być maxi ale chodzi mi o rozsądną cenę. Tak jak kolega wyżej patrząc na allegro włos dęba staje

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się