kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

grzeskun    2

Na odrzutniku są smarowniczki z 2 stron kombajnu.

Ja też się nagłowiłem zanim znalazłem gdzie ona jest.

Po prawej stronie to są takie 2 rurki jedna do odrzutnika druga do maszyny.

Teraz zadanie trudniejsze smarowniczki z tej drugiej strony.

To takie duże koło na osi odrzutnika posiada takie wycięcia chyba 3 albo 4 nie pamiętam dokładnie takie w kształcie przypominające kształtem "gruszkę" w załączniku rysunek tego koła. Ustaw to koło tak aby ta jedna z "gruszek" była centralnie na dole i tam musi być kalamitka do smarowania.

 

 

Mam natomiast pytanie o smarowanie napędu gardzieli.

Już mówię o co chodzi.

Na wałku na gardzieli (przenośniku pochyłym) jest kalamitka do smarowania koło koła napędowego z lewej strony patrząc z kabiny.

Jest tam 2 kalamitki jedna do sprzęgła na kole 2 do łożyska za kołem.

Szukam już 2 sezon kalamitki z drugiej strony tego wałka i nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś jest wstanie mi na to pytanie odpowiedzieć będę wdzięczny pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Kolego mam ten sam problem od początku jak kupiłem kombajn nie mogę znaleźć tej drugiej kalamitki, tłumaczę sobie to tym, że smarowanie jest tam gdzie napęd. Smarowałeś ten drugi wał w gardzielu a dokładnie te dwa duże koła (środkowe i lewe patrząc z kabiny) po których chodzi łańcuch od podajnika???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopaki mam pytanie jak macie ustawione kierownice wiatru znaczy na ktora dziurke od gory??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

na napędzie gardzieli tam gdzie jest sprzęgło jest tylko jedna kalamitka między gardzielą a kołem i to smarowanie jest do tuleii po której chodzi to koło. Łożyska są kryte i nie mają smarowania z zewnątrz wiem bo wymieniałem oba w tamtym roku więc po drugiej stronie na pewno nie znajdziecie kalamitki. Ta tuleja pracuję tylko wtedy jak zadziała sprzęgło i według instrukcji którą przesłał mi @krist powinno się ten punkt smarować co 100 godz pracy

 

@krist chodzi ci o te koła zębate w środku co napinaja łańcuchy???? tak ja smarowałem ale głowie się po co tam jest smarowanie skoro te koła są na klinach..

 

dzięki @grzeskun za podpowiedź jutro popatrzę bo jak mam go 4 lata tak nigdy nie smarowałem tam..

 

 

 

@kravter kierownicę ustawiasz według nasion roślin które młócisz... na drobne nasiona rzepak gorczyca itp powinny być poziomo by owiewać sita czyla na górne dziurki a dla cięższych pszenica groch łubin bobik na dolne by na sita wiało od dołu i wywiewało śmieci plewy

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

a na przenice?? ja mam ta gorna na 2 od gory a dola na 3 od gory (lub odwrotnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

no jakoś tak na pszenice powinno być chyba na drugą od dołu, ale ja mam na ostanie na samym dole i nic się nie dzieję nie wyrzuca na zewnątrz poprostu im niżej masz tym bardziej wieję od dołu i plewy wywiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Kolego @chomik111 mylisz się że te koła które napina ja są na klinach. Koło środkowe i lewe ( patrząc z kabiny)powinno się swobodnie obracać natomiast tylko koło prawe jest na klinie. W tym roku przerabiałem ten temat więc wiem napewno. Miałem zapieczone środkowe koło i parę godz zeszło żeby je ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

może tylko się wydawało mi że na klinach nie zdejmowałem tego jeszcze więc nie wiem hehe ale smarują mi się ładnie smar wyszedł... ale przecież one i tak chodzą razem z wałem??? więc po co są luźne??

 

 

znalazłem miejsce na smarowniczkę na odrzutniku z lewej strony w końcu tylko jest zawalona brudem i nie ma kalamitki więc jutro pewnie zdejmę te koła i wyczyszczę i założę bo trzy lata tam nic nie smarowałem dobrze że jeszcze chodzi hehe

 

 

kolego @farmer ja jak się ostatnio popatrzyłem z bliska na bizona to jestem szczęśliwy że nie było mi dane na tym pracować hehe nie chce cię obrazić ani żadnego użytkownika bizonów ale to jest szajs dziadostwo i tandeta... złaszcza teraz na tych rzemieślniczych częściach. Bizony są dobre dla gospodarstw 20 hektarowych nie więcej...

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Teoretycznie chodzą z wałem, ale luz jest dlatego żeby skorygować skok miedzy łańcuchem a trybem. Luzem bym nawet tego nie nazwał te koła powinny obracać się na tym wali do woli, nie mogą mieć tylko luzu na boku. A to, że się wycisnął smar o niczym nie świadczy u mnie też smar się ładnie wycisnął a koło zapieczone, że ruszyć się go nie dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja nie mówię o luzie na boki ale właśnie o tym swobodnym ruchu względem wału że wał się obraca a koła niezależnie od niego..

 

ja narazie nie będę tego ruszał ani nic tam robił może na drugi rok jak łańcuchy i listwy będę zmieniał na nowe... (2000zł komplet heh) łańcuchy mam dość luźne to się różnica skoryguje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

JA wymieniałem 4 sezony temu łańcuchy na oryginały i na ten sezon już muszę kupić następne w zapasie bo nie wiem czy te wytrzymają, ale już na pewno nie kupie oryginalnych. Po prostu nie są warte swojej ceny. Najważniejszy jest środkowy łańcuch bo to on najwięcej dostaje po du... i najszybciej się wyciąga. Patrzyłeś jak wyglądają ślizgi?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja wymieniłem teraz 17 listew z 30 takich najbardziej zużytych firmy Jag zobaczymy jak będą wyglądały na drugi rok... chodzi ci o ślizgi te górne drewniane czy plastikowe prowadnicę z przodu na dole????

 

jeśli o te dolne to teraz je wymieniłem bo stare były już zużyte a miejscami w ogóle ich nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

to coś mylisz te dolne wszystkie trzy są plastikowe tylko do nie całej połowy gardzieli. Mają z 5 cm szerokości i są przykręcane na 6 śrubek ósemek. u

 

U góry gardzieli masz drewniane trzy prowadnice po których łańcuch wraca.

 

jeszcze nie wiem w następnym roku będę zakładam może orginały a może coś innego znajdę ale może być gorszej jakości..

 

 

 

 

No chłopaki nie wiem co wy tam smarujecie z lewej strony na odrzutniku ale przynajmniej u mnie jest założone kryte łożysko którego się nie smaruję dzisiaj rozbierałem i ta kalamitka w sumie do niczego jest nie potrzebna nawet jej nie zakładałem...

 

 

Nawet w instrukcji obsługi nie ma wyszczególnionego tego punktu smarowania....

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Witam Panowie ponownie mam jeszcze pytanie do posiadaczy dominatorów z tymi rozgarniaczami słomy nad wytrząsaczami jak to u Was jest zrobione bo mnie to trochę denerwuje to rozwiązanie.

Sprawdza się przy koszeniu zboża przede wszystkim suchego ( super suchego) i bez chwastów.

Przeważnie zapycha mi się to przy końcu dniówki jak zaczyna zachodzić słońce i delikatnie słoma jest wilgotna to zaraz owija się słoma wokół tych pazurów.

Macie te pazury i jak to u Was chodzi

Proszę o odpowiedź.

 

Masz może instrukcję obsługi do Dominatora 96.

Jeśli tak to prośba abyś udostępnił lub przesłał na e-maila czarny_grzes@poczta.fm

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

mi się nic takiego nie dzieję ani się nie owija czy zapycha... raz mi się zapchały wytrząsacze w tamtym roku w gorczycy ale to dlatego podejrzewam że za szybko jechałem i za dużo tych badyli poszło

 

Mam te pazury troszke luz na panewkach...

 

Może nie radzą sobie z popychaniem słomy bo masz pasek za luźny i się ślizga????

 

 

 

no niestety chciałbym gdzieś sam dostać instrukcje do 96 mam tylko do 130 140 150 dominatorów tych nowych mniejszych ale podobne rozwiązania są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszE38    25

A masz te blachy, które osłaniają rozgarniacze słomy? Jeśli są to nie mam pojęcia jak może Ci się na nich słoma nawinąć, skoro one ją ściągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

chodzi ci o te blachy miedzy którymi chodzą pazury????? ja mam więc może dlatego nic mi się nie dzieję

 

 

a jak tam chłopaki wasze wały na wytrząszaczach?????????????? ja patrzyłem ostatnio to chyba się dotarły bo są takie ciepłe ale można się chwycić i trzymać ile się chce praktycznie....

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Witam, powiedzcie mi Panowie orientacyjnie jak ustawiacie młocarnie, chodzi mi o ustawienie dzwigień, tej krótkiej (trzy otwory) oraz drugiej-tej dłuższej w zależności od rodzaju zboża? Chodzi mi o praktyczne porady, bo to będą dopiero pierwsze żniwa tym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

chlopaki macie kalamitke na przekladni bez stopniowej?? u mnie nie ma ale wiem ze powinno sie smarowac wiec pytam jak jest u was czy jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

na tej co odbiera od silnika a daje na skrzynie :) ta co na niej jest przyspieszacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krciczek    0

Witam, powiedzcie mi Panowie orientacyjnie jak ustawiacie młocarnie, chodzi mi o ustawienie dzwigień, tej krótkiej (trzy otwory) oraz drugiej-tej dłuższej w zależności od rodzaju zboża? Chodzi mi o praktyczne porady, bo to będą dopiero pierwsze żniwa tym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

@kravter nie pomogę ci bo ja mam na hydromacie u mnie nie tych wariatorów

 

 

@krciczek a na jakie zboża chcesz ustawienia????? na pszenicę ozimą ja młócę w zależności to co mi się sypie do zbiornika tak mniej więcej to ta główna (dłuższa) dźwignia to 3 dziurka od góry a na jare jedno wyżej (2).. (oczywiście regulujesz sobie w zależności czy nie sieka ci ziarna i czy wymłaca kłosy) krótka mam ustawioną na środkową dziurkę nią regulujesz opasanie bębna młocarni klepiskiem jak bierzesz ją na dół to masz wlot szczelinę na wejściu większą a jak do góry to mniejszą....

 

Obroty raczej młócę na najwyższych w zimowych pszenicach zmniejszam czasami o 100, 200 obrotów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj