kamilek122

Claas Dominator 96 czy Bizon Z056 ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kravter    39

tak szczeze to ja nawet nie wiem ;/ bede musial w te zniwa sprawdzic a masz luz na wytrzasaczach??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

co do panewek to nie korygowałeś luzu na nich poprzez wyciągnięcie blaszek dystansowych??? bo jeśli tak to masz już przyczynę. Panewka musi mieć luz ponieważ wał wytrząsacza po paru tyś mtg robi się nie równy i w jednym miejscu panewka ma luz a w następnym chodzi już ciasno, spróbuj obrócić wałem o kąt 90 stopni a się przekonasz. a nie nie polecam żadnego staczania czo też heblowania panewek ten temat tez przerabiałem w starym mercurze. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

luz na panewkach musi być one nie mogą być za mocno skręcone bo wały nie będą chodzić.

 

u mnie były zbierane panewki tak żeby nie było jajka bo tak jak mówisz w jednym miejscu są ściśle a w drugim luz bo wyrabia się jajko na wale i panewce, a oprócz tego wały były nalewane i zbierane do wymiaru panewki. I po tym zabiegu temp się dużo zmiejszyła przedtem nie można było się nawet złapać za wał jak jajka były a teraz możesz nawet chwile potrzymać. A interesuję mnie jak u was z temp czy można się dotknąć czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

U mnie w 86 wydaje mi się ze dam rade dotknąć wał i nie jest taki gorący, ale jeszcze się upewnię jak będzie akcja z jęczmieniem ozimym to napisze na 100% jak sprawa wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

To daj znać bo raczej na pewno będzie ciepły a raczej trochę gorący bo przecież pracują i to nieźle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mi sie wydaje ze to jest normalne ze nagrzewa ci sie do tej tmp bo tak jak napisales one chodza bardzo szybko a to jednak trze ^^ i niby jest olej ale on tez sie nagrzeje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja nie mówię że nie będą się nagrzewać bo to normalne zasady tarcia są tylko chodzi mi o to do jakiej temp się nagrzewają u innych użytkowników i czy nie są za gorące u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

wiem wiem ale one szybko zapierniczaja wiec taka temperatura sie wytworzy jaka ty masz :D tak mi sie wydaje jak cos to tez sprawdze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

Będę wdzięczny.... gorące na pewno będą także nie spodziewajcie się nic innego to nie łożyska, tylko w jakim stopniu to jest ważne bo pracują ze słomą z plewami różnie może to być. chociaż młócę już dwa lata i nic się nie dzieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

no tak tak o to mi mniej więcej chodziło... w sumie jak sam na pewno wiesz wszystko jest gorące paski koła po których chodzą paski łożyska a nawet blachy z zewnątrz.. tylko też na pewno wiesz że to wszystko nie może być zbyt gorące..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

kola pasowe to sa tak gorace ze asz parza ^^ bo na pasku nie ma smarowania a to trze ^^ :) w zniwa sprawdze z tym walem i ci napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

powiem tyle bizon to przeszłosc jest (nie obrazajac bizona) ale w tych czasach kupytac bizona to troche lipnie

jak jestes młodym rolnikiem to wolisz kuzyc sie w bizonie czy wygonie siedziec w clasie :)

rusz troche w przyszłosc nie cofaj sie w przeszłosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

tak i mi się wydaję.. a powiedzcie mi ile płacicie za komplet filtrów do 96 plejowy, 2 powietrzne, paliwowy????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

uu tego ci nie powiem ja wymienialem narazie tylko od oleju jeden powietrzny jest za zbiornikiem a drugi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

też popełniłem ten błąd w pierwszym roku jak masz ten duży powietrzny papierowy to w sodek wchodzi jeszcze jeden mniejszy taki niby filcowo - materiałowy. Ten duży to tak jakby wstępny jest a co przejdzie przez niego zatrzymywane jest na tym mniejszym dokładnym.

Edytowano przez chomik111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

wow - masz może jakieś symbole / oznaczenia tego małego filtra? mój kombajn ma tylko ten jeden duży odkąd go kupiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krist4321    0

Ten środkowy filtr powietrzny jest to tzw BEZPIECZNIK. Co do ceny to sa one zróżnicowane np oryginalny filtr powietrza do claasa kosztuje ok 200 a jego zamiennik PZL Sędziszów coś ponad 50 zł. Reszta filtrów to jest wydatek poniżej 100 zł. Wymieniał ktoś może filtr od hydrauliki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

no tak krist4321, masz rację - to coś na kształt bezpiecznika i sędziszów byłby w porządku ale żeby go kupić to potrzeba mieć oznaczenia... zerknijcie ktoś proszę przy okazji do swojego Do96 i spiszcie numerki z tego "małego" ale długiego filcowatego filtra powietrza. Myślę, że nie tylko u mnie go brakuje. Z góry dzięki :)

 

Co do filtra hydrauliki - osobiście nie wymieniałem nawet oleju - jest czyściutki - ale spodziewam się że powinny być w Do96 dwa filtry - jeden od układu hydrostatu a drugi od reszty, skoro są i osobne zbiorniki na olej - ktoś potwierdzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja jutro rozbiorę i sprawdzę numery bo akurat wymieniałem w sobotę. Powietrzne mam dwa filtrony olejowy i paliwowy knechta całość mnie wyniosła 200 zł. A co do hydrauliki znam tylko jeden filtr na hydrostacie innego od 4 lat nie zauważyłem chyba że mi coś umyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskun    2

Ja osobiście wymieniałem filtry hydrauliki w swoim Dom 96, są tam 2 filtry i zależy od modelu albo sitkowe które można czyścić ( wymyć w benzynie ekstrakcyjnej ) albo wymienić siatkowe nie wiem jak jest to w układach z hydrostatem bo ja u siebie tego nie mam. Jeśli chodzi o ten filtr papierowy to jego numer katalogowy 766538.0 - koszt to 74 zł brutto sztuka,numer tego siatkowego 679410.1 ceny nie znam bo wymieniałem te papierowe.

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj