marian892

Sieczkarnia samobieżna do 55 tyś zł

Polecane posty

marian892    10

Witam. Chciałbym zmienić swoją sieczkarnie Fortschritt E281 na coś nowocześniejszego. Nowa maszyna miała by do skoszenia około 20 ha kukurydzy oraz sianokiszonke z 15 ha dwukośnych łąk. Na co najbardziej zwracać uwage w maszynach?? I jakie sieczkarnie byście polecili do tych pieniędzy?

Za wszystkie rady będe wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Najm maszyny odpada bo najbiliższa sieczkarnia jest 40 km odemnie. A mój Fortschritt jest już na wyczerpaniu poza tym jakość sieczki kukurydzy jest nie za bardzo.

Tę sieczkarnie z linku oglądałem i jest całkiem ciekawa. Jak możecie coś powiedzieć na tematu awaryjności tych sieczkarni był bym bardzo wdzięczny.

A co myślicie o sieczkarniach Mengele??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Mengele też dobre ale w razie awarii części drogie. Moim zdaniem jeżeli jesteś przyzwyczajony do Fortschritta, to może warto by porozglądać się za jakimś MARALEM 150 albo 190. Wydaje mi się, że to dobre maszyny na solidnych silnikach, często z bezrzędowym Kemperem 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Właśnie oglądałem kilka ogłoszeń Marali i bardzo ciekawie wyglądają silniki zmienione i kabinka dość fajna i właśnie ten kemper był by wielkim plusem. Nie jest mi potrzebna duża sieczkarnia bo na usługi też nie pojade, bo nie ma komu. Wiadomo cena części też jest ważna. Widziałem kilka tych maszyn na traktorpool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

A moze John Deere? Solidny sprzet,czesci nie drogie no i jakos sieczki rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

mialem kiedys taka 690 ja w linku . claas to dobry sprzet i z czesciami nie ma problemu. ja bym ci polecał jednak claasa jaguara 6xx sl. sl to troche ulepszona wersja. szczególnie zgniatacz polepszyli. jak do siebie to wystarczy ci 4 rzedowa, bo 4 sa jeszcze dobre lecz 6 to nie za bardzo dobre wiem to z doswiatczenia bo mialem i 4 i 6 rzedowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

W gre wchodzi 4 rzędowa bo siewnik do kukurydzy też mam 4 rzędowy. Ale nie wiem czy za te pieniądze kupi sie dobrego Claasa Jaguara zwłaszcza 6xx sl. Słyszałem z opini użytkowników że to dobre maszyny i dlatego dobrze sie cenią.

Prosił bym użytkowników sieczkarni Claas jak i innych firm na co najbardziej zwrócić uwage podczas zakupu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryba    5

Najbardziej trzeba zwrocic uwage na stan nozy,silnika no i jezeli posiada to gniotownika. Rowniez wazny jest zespol tnacy tzn heder- stan nozy i lancuchow przenosnych,stan wykrywacza metali i liczba mtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Czyli na wszystko trzeba zwracać uwage.

Powiedzcie czy lepiej szukać maszyny w Polsce czy może np. w Niemczech?? Bo do granicy niemieckiej mam 15 km. Oglądając ogłoszenia np w traktorpool ceny są z vatem i bez vat. Będąc rolnikiem na ryczałcie jak to jest z rozliczeniem tego vat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

uwaga trzeba zwracac na wszystko tylko nie zawsze wszystko jest ok, wiec wedlug mnie najwazniejsze sa najdrozsze czesci. do jaguara podstawowe czesci kosztowały nasteujaco (ile wytrzymuja orientacyjnie}. zgniatacz 2 walki po 5000 zl (800 ha}, noze 20 x 180 zl (1500 ha}, stalnica 1800 zł (2x 250 ha }, łańcuchy wciagajace 2 na rzad po 650 zł (400 ha}, ważna 1est też pompa hydrauliczna. sprawdzic ja należy na bardzo ciełym oleju wówczas na wolnych obrotach powinno być na hydraulice silowej 180 atm,a na obiegu sterujacym 20 atm . nowa orginalna kosztuje 8000 zł a odróba 2000 zł. ceny podawałem zgłowy sa to ceny z vatem i upu

stem ok korbanków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Jeżeli chodzi o jakość sieczki to Mengele np. mammut robi o wiele lepszą sieczkę od Claasa Jaguara 690 sl. Ja cały czas pozostaje przy zdaniu, że w twoim przypadku Maral byłby najlepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

 

Jeździłem ja ostatnio oglądać, nie warta tych pieniędzy. W wakacje ze znajomym znaleźliśmy za 42tyś, 1989r, z zespołem tnącym od SL-ki na 24 noże, z przystawka na 6 rzędów. W tym sezonie skosiła niecałe 10ha bez żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Dzięki za rade.

A co powiecie o tych sieczkarniach LTS Maral zwłaszcza 150 i 190?? Widzieliście może je w pracy?? Jak z jakością sieczki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Unowocześniony Fortschritt ale jednak postawił bym na Claasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

dodi, 24 noże miały tylko 695 sl mega, zwykłe sl ki maja 20 nozy ułożonych w V . pierwsze 6 setki miały 10 noży. Maral to faktycznie uleszony fortschritt widziałem kiedyś cos takiego i nie zbyt mi sie podobało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

dodi, 24 noże miały tylko 695 sl mega, zwykłe sl ki maja 20 nozy ułożonych w V . pierwsze 6 setki miały 10 noży. Maral to faktycznie uleszony fortschritt widziałem kiedyś cos takiego i nie zbyt mi sie podobało

 

 

Właśnie miła przełożone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

W gre wchodzi 4 rzędowa bo siewnik do kukurydzy też mam 4 rzędowy. Ale nie wiem czy za te pieniądze kupi sie dobrego Claasa Jaguara zwłaszcza 6xx sl. Słyszałem z opini użytkowników że to dobre maszyny i dlatego dobrze sie cenią.

Prosił bym użytkowników sieczkarni Claas jak i innych firm na co najbardziej zwrócić uwage podczas zakupu??

ja sieje 4 rzędowym i u nas tną sieczkarnią 6 rzędowa praktycznie wychodzi to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Koledzy tez stanałem nad dylematem kupic 2 rzedowa do ciagnika koszt jakies 6-10tys czy 4 rzedowa samobiezna do jakis 50tys ?? Pewnego koszenia miałby jakies 15ha + opcjonalne usługi. Co do samobieznych to mysle nam mengele lub NH bo claas to w tej cenie sa stare rocznikowo i raczej wyje...by ;[

 

Co do marala to jakos mi sie nie widzi choc pewnie na te ha to byłob y dobre rozwiazanie ;[ Jest tez kilka ofere sieczkarni kemper z nosnikim nażedzi TORON mysle ze to tez ciekawe rozwiazanie :lol:


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adams    2

Do TORONA też ciężko o części, do silnika nie ma problemu bo to ta sama jednostka co w LIAZ-ie gozej ze skrzynią i zespołem tnącym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

My w Claas-ie mamy heder na 6 rzędów ale 2 odjęliśmy i kosimy na 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj