kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

jarki    1

jak to jest?

moja znajoma ma łąkę ale niema bydła jak kupi krowę lub cielęta to kiedy dostanie dopłaty paszowe i jak one są naliczane do powierzchni łąk czy sztuk zwierząt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

nie slyszalem o doplatach paszowych.kiedys bylo cos takiego jak platnosc zwierzecz moze o to ci chodzi kolego.

co do tych naborow to nie bardzo wiem bo nie pracuje w obszarowce lecz w IRZ.ale mysle ze pod koniec lutego bedzie cos wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

chyba zwierzęce ?

nie mam zielonego pojęcia o bydle ale chciałbym pomóc kobiecie więc jakby ktoś miał pojęcie to bardzo proszę o informacje{wszelkie} w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Słyszałem o dopłatach do krów. Warunki były że krowa ma mieć 36 miesięcy a ilość do 10 sztuk tylko nie wiem czy tych krów czy całego stada ? Jakie województwa ta dopłata obejmuje ? Z góry dziękuję za odpowiedź ;[


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

wczoraj to slyszalem w agrobiznesie ale w agencji nic o tym jeszcze nie wiadomo.w mazowieckim to napewno nie bedzie tyle wiem.\

kolego co do tej pomocy to musze wiecej wiedziec bo tak to szukanie igly w stogu siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

obowiązuje w 5 województwach

woj. podkarpackie, małopolskie,śląskie,dolnośląskie oraz opolskie

 

http://www.agrofoto.pl/artykul-kto-ma-krowy-156675.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Mam pytanie jak to jest z tymi dofinansowaniami do rolnictwa chodzi mi o to jak zwracają 50%

Co można na to wźiaść i wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja chcialbym sie zaypytac czy juz wiadomo kiedy zacznie sie nabór wnioskow na Renty strukturalne :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W ARiMR mowili w grdniu ze bedzie nabór w lutym, ciagle to przesuwaja jak moga...


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Witam. Mam pytanie odnośnie dopłat do gruntów rolnych, od tego roku dzierżawię pole, co muszę zrobić aby otrzymać dopłaty za tę dzierżawę, z właścicielem dogadałem się, że dopłaty bierze uprawiający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

wpisz ta dzialke do swojego wniosku a on niech wykresli zeby nie bylo tak ze we dwoch wpiszecie bo wyjdzie zle i sie w czasie odciagniie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Tylko ze ja nie ma żadnego wniosku. To będzie moja pierwsza ziemia i o dopłaty będę ubiegał sie poraz pierwsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Tak mam nadany numer. pani w agencji mówiła ze muszę ściągnąć wniosek ze strony ARiMR tylko ze nie mogę go znaleść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przesuwają i bedą przesuwać bo kasy nie mają no chyba że uda im się pościągać z rolników np. ze mnie i wielu innych rolników którzy padli ofiarą nie kompetencji i głupoty co nie których pracowników ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brunet1    0

Mam Pytaje. Proszę pomóżcie.Czy jeżeli się bierze Traktor i sprzęt z PROW to jak jest z tymi warunkami. Słyszałem że trzeba mieć oborę przystosowaną , pomieszczenie na paliwo i takie tam. Posiadam bydło i krowy mleczne ale nie mają stanowisk. Czy dostanę dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczegółowo ciężko to wszystko opisać pogadaj o swoich uwarunkowaniach z kimś z ODR-u albo znajdź sprzedawcę maszyn który ma to obcykane, jeżeli masz atest na mleko i spełniasz warunki żeby brać dopłaty(CrossCompilance ) to i pa PROW powinieneś się załapać

 

a i stanowiska nie świadczą o dobrostanie bydła przecież jest wolno wybiegowe utrzymanie na głębokiej i inne


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek122    0

Czy w tym roku beda przyjmowane wnioski co do Rent Strukturalnych ?????

Jakie trzeba spełnić warunki żeby ja otrzymać ??? chodzi mi o ta osbe która ma otrzymać ziemie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Własnie czytam ze zmieniono wartosci zwrotu kosztow kwalifikowanych na MGR do 40% i 50 tys na gospodarstwo.Czy to prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Tak jest tylko w MGR ale w KRAJOWYM PROJEKCIE RESTRUKTURYZACJI. Związanym z utratą limitu buraka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

na mr ma byc 75000 wiec nie wiem o co wam chodzi a o ta kase to wez sie zastanow zanim napiszesz kolego,najpierw miej wszystko ok w papierach i w systemie irz a potem miej pretensje.agencja zmienia bank i dlatego sa opoznienia w platnosciach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj