kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

hemia23    0

Jak to jest z Modernizacją gospodarstwa rolnego wnioski można składać cały czas czy to jest program typu MR że wnioski można składać od ogłoszenia naboru? jaka to jest w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010

witam

Czy świadectwo ukończenia szkoły policealnej w zawodzie technik rolnik wystarczy jako dokument potwierdzjący kfalifikacje zawodowe, czy potrzebny jest dyplom technika rolnika jaki dostaje się po zdaniu egzaminu państwowego???


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@adrian300895

Wnioski na Różnicowanie Działalności Nierolniczej będą przyjmowane od 24 sierpnia. Ogłoszenie będzie chyba 10 i wtedy na stronie ARiMR mają ukazać się nowe wersje wszystkich koniecznych dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesio27    0

witam ,jestem zainteresowany programem

Różnicowanie Działalności Nierolniczej czy jezeli chodzi o działalosc usługową transport specjalny czyli pomoc drogowa ,pojazd musi byc nowy ,? czekam na odp ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Mam pytanie czy w tegorocznym naborze pieniądze które uzyskam z ,,Młodego Rolnika" mogę przełożyć na ,, Modernizacje gospodarstw " również która będzie w tym roku bo jeden koleś mnie postraszył ze nie

 

A dokładnie to wygląda tak ja składam wniosek 17 lipna na młodego pole przepisuje mi tata który 1 września będzie składał papiery na rentę strukturalną ja te pieniądze chce przenieś na modernizacje aby więcej kupić sprzętu ale ten koleś powiedział mi że nie bo w tym momencie kiedy ma być modernizacja (podobno w listopadzie)jeszcze nie będę miał pola na siebie

Proszę o odpowiedź


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

 Mam pytanie odnośnie jedej rzeczy. Ostatnio przyszli do mnie myśliwi szacowac rzepak i powiedzieli ze dostali pismo ze muszą składać do ARiMR ile dziki zniszczyły i tu sie nasuwa  pytanie czy bedzie za to co dziki zniszczyły niepłacone dopłaty?? 


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Przecież jak by ci dopłate zabrali do tego co ty uprawiałeś i zasiałeś ale dziki to zniszczyli to by było bez sensu. Teraz mozna brać dopłate do czarnego ugoru, czyli tez coś zasiać i przeorać bez zbierania plonu. Wg mnie to tylko straszą bo nie słyszałem zeby komuś dopłąty zabrali z powodu dzików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Z tym zabraniem doplaty przez ARiNR, czy pomniejszeniem jej o powieszchnie zniszczona przez dziki czy inna zwierzyne, to taki blew, wymysl mysliwych. Chca w ten sposob zastraszyc rolnikow zeby nie skladali do nich wnioskow za szkody w uprawach.Nie bierz sobie tego do serca co Ci mysliwi powiedzieli, za szkody maja placic a doplatami niech sie nie interesuja. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzoza0604    0

Mam pytanie dlaczego do wykształcenia potrzebnego aby np. złożyc wniosek o premie dla młodego rolnika nie jest zaliczone wykształcenie w kierunku technik geodeta myśle ze ten zawód też jest związany z rolnictwem i równiez powinien byc zaliczony? A może sie mylę. W każdym razie jesli mozna to proszę o odpowiedz i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Macursus - z tego co wiem to spokojnie możesz zgłaszać i niczego się nie bać. Tak jak napisali koledzy od tego roku dopłata jest nawet do ugorów. Myśliwi to wały - ani pastuchów nie chcą dawać ani za szkody nie chcą płacić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fant25a    0

Mam pytanie na temat obowiązkowego utrzymania pokrywy roślinnej przez zimę na terenach zagrożonych erozją? Ile % powierzchni gospodarstwa musi być obsiane? W jakim terminie? Jakie sankcje grożą za niespełnienie tego wymogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

@Dew masz racje dlaczego by rolnik miał być jeb**y z 2 stron. Teraz  lepiej niech dadzą dobrą kase za prawie 2 ha zniszczonej pszenicy w 100%


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Czy przynajmniej pofatygowałeś się włączyć stronę arimr.gov.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dc231    0

Witam

Mam pytanie kiedy ruszy nabór wniosków na PROW???

Z góry dzięki za odpowiedz :)

 

Uwielbiam takie pytania.

 

 

A teraz z innej beczki:

 

Na transport drogowy kasy na samochód nie ma. Zgodnie z "de minimis" Unia ogranicza finansowanie zakupów samochodów do firm transportowych.

 

Z Młodego można kasę przełożyc na Modernizację, a gospodarstwo możesz otrzymac jeszcze przed otrzymaniem decyzji administracyjnej przyznającej pomoc z Młodego. Warunkiem w Młodym jest wydanie 52,5 tys. na zakupy do gospodarstwa, co z pewnością zrobisz korzystając dodatkowo z Modernizacji. O wykształceniu i powierzchni gospodarstwa chyba nie muszę wspominac.

 

Jak dzikie zwierzęta zniszczą uprawy i to zgłosisz, to nie masz się czego obawiac ze starony ARiMR. A myśliwi? Każdy kituje na swoją korzyśc.


Kompleksowe przygotowanie wniosków i prowadzenie spraw w ARiMR: woj. kujawsko - pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Uwielbiam takie pytania.

 

 

A teraz z innej beczki:

 

Na transport drogowy kasy na samochód nie ma. Zgodnie z "de minimis" Unia ogranicza finansowanie zakupów samochodów do firm transportowych.

 

Z Młodego można kasę przełożyc na Modernizację, a gospodarstwo możesz otrzymac jeszcze przed otrzymaniem decyzji administracyjnej przyznającej pomoc z Młodego. Warunkiem w Młodym jest wydanie 52,5 tys. na zakupy do gospodarstwa, co z pewnością zrobisz korzystając dodatkowo z Modernizacji. O wykształceniu i powierzchni gospodarstwa chyba nie muszę wspominac.

 

Jak dzikie zwierzęta zniszczą uprawy i to zgłosisz, to nie masz się czego obawiac ze starony ARiMR. A myśliwi? Każdy kituje na swoją korzyśc.

 

ale mi chodziło o PROW bo już raz wziąłem na zwrot maszyny i mogę złożyć jeszcze raz tylko nie wiem kiedy rozpocznie się nabór wniosków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ojczulek chce na mnie gospodarke przepisać. Czy aby ubiegać się o rentę strukturalną ja jako młody rolnik muszę najpierw otrzymać premię??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz5714    11

Łukasz, tobie chodzi o MGR a nie o prow. Kiedy będzie to wystarczy przeczytać posty wyżej i kilka stron w tył. Nie wiadomo czy w ogóle będzie :)

 

A co Ty Daniel będziesz składał??? :)

Będzie na pewno, tylko czekam na to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubus1988s    0

dzień dobry mam takie małe pytanko skorzystałem z młodego rolnika dostałem premie w lutym 2010 przelali mi kasę do kiedy muszę zakupić to co zaplanowałem w biznes planie czyli te 35tys zł (wniosek składałem w 2008 sierpień) dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj