kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

Folenka    29

Kissmy

bardzo dziękuję za odpowiedź. Chyba problemem będzie to, że chodzi tu o produkcję mleka. Bez budynków jakoś czarno to widzę ;) Niemniej jednak będę próbować, dzięki raz jeszcze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

witam,posiadam sporo łąk, ludzie mnie pytają czy by nie mogli sobie na nich zrobić siana, bo ich łąki zostały pozalewane, problem polega na tym, ze mam program rolnośrodowiskowy, koszenie po 15sierpnia, czy agencja w takiej sytuacji może odstąpić od tego terminu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

witam .jak to jest z świadczeniem usług?czy trzeba rejestrować firmę,przejść na vat czy nie.bo słyszałem coś o tych mikroprzedsiebiorstwach i interesuje mnie jak to jest.bo tam chyba sie jakąś określoną kase dostaje i czy za to można kupić uzywane maszyny np bizon z056.i jakie są koszty prowadzenia takiej działalności(podatek,ubezpieczenie)czy trzeba przejść na zus?i czy jak 2 lata temu wziąłem młodego rolnika to by cos przeszkadzało?

Sory za tyle pytań ale temat mnie ciekawi i będe wdzięczny za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Witam!!

 

ja mam pytanie dotyczące Tabeli A w tym całym "Rejestrze działalności Rolnośrodowiskowej"... jak to jest... w rodzaju działania wpisujemy wszystkie działania?? tj.: koszenie (chodzi o koszenie rośliny w plonie głównym) czy np.: bronowanie itd??

 

Nie wiem dokładnie jakie działania mają być tam umieszczane?? wiem tyle że mają być nawożenia i opryski i też wsiekwa poplonu ścierniskowego, czy też zaoranie poplonu na wiosnę i siew rośliny jarej ponoć... ale co jeszcze??

 

głównie chciałbym konkretnej odpowiedzi, czy wpisywać wszystko czy tylko jakieś wybrane działania... ??

 

pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choina03    0

Mam pytanie: do kiedy trzeba wybudowac plyte obornikowa i zbiornik na gnojowke?

 

z gory dzieki za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek000111    2

Ja mam pytanie przez jaki okres czasu po otrzymaniu ostatniej wypłaty z tytułu "gospodarstw niskotowarowych" musi być prowadzone gospodarstwo?? Chciałbym oddać w dzierżawę ale boje sie że będe musiał oddać otrzymane pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

powinienes je oddac bo to mial byc program dla rolnikow,a nie dla kombinatorow.

wg kierownika malpolskiej arimr po 5 roku nie bedzie zadnych kontroli i sprawdzania czy cele sa spelnione,jak to bedzie naprawde to czas pokaze.to byl chyba najbardziej poroniony program,praktycznie latwe pieniadze za darmo.

chyba nie ma wymogu co do okresu prowadzenia gospodarstwa,zadzwon do agencji i zapytaj,tylko nie na infolinie,bo oni zadnych szczegolow nie znaja.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia11    0

czesc

 

Witam

W 2005r. dostałam premię 50000zł,po pół roku od zakończenia umowy dostałam odpowiedż, że moje świadectwo z kursu z łowicza jest niewystarczające i do tego muszę mieć trzyletni staż jako domownik.Mam pytanie czy jest ktoś komu arimr uwzględniła taki kurs i czy domownik to to samo co użytkownik?

Z góry dziękuję za odpowiedż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam ma pytanie wlasnie odnosnie Kursu co oprucz kursu potrzeba zeby otrzymac premie Mlodego Rolnika ? i czy obecnie wynosi ona 75tysiecy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

Czy ktoś oglądał może wczoraj agrobiznes? Chodzi mi o informację na temat programu skierowanego do producentów mleka, ktoś wie coś więcej na ten temat? Bo zdążyłam zobaczyć tylko końcówkę materiału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

- premia dla młodych rolników będzie wynosiła 75kzł (ale dopiero wtedy, gdy zostanie ogłoszony nabór), kurs to za mało konieczne jest wykształcenie zawodowe (kierunki precyzuje rozporządzenie) np technik rolnik,

- agrobiznes jest bardzo ogólnikowym źródłem wiedzy, gdyż cytuje tylko koncepcje głoszone przez ministerstwo rolnictwa (zazwyczaj nie znajdujące zastosowania w praktyce) a z materiałem można zapoznać się tutaj: http://www.tvp.info/agrobiznes (kilkanaście ostatnich odcinków agrobiznesu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Ja mam takie pytanie.. Słyszałem że we wrześniu ma ruszyć nabór na na tą premie dla młodego rolnika i czy mógłbym złożyć wniosek mimo iż 18 lat kończę w grudniu? czy trzeba mięć już skończone 18 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Czy w momencie złożenia wniosku na MGR trzeba mieć 4 esu czy jest jakiś czas na osiągniecie tej wartości. Znajomy planuje przekroczenie 4 esu w 2011 roku czy może składac wniosek w tym roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@zuras dla działania Ułatwianie startu młodym rolnikom wnioskodawca na dzień składania wniosku musi być pełnoletni, stąd we skazanym przypadku wniosek można złożyć po ukończeniu 18 roku życia, wydaje się prawdopodobne, iż nabór będzie trwał do końca roku, oczywiście o ile zostanie wcześniej ogłoszony, http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/ulatwianie-startu-mlodym-rolnikom.html

 

@hubertuss dla działania Modernizacja gospodarstw rolnych podstawowym wymogiem jest wielkość ekonomiczna gospodarstwa, musi ona przekraczać 4 ESU dla roku bazowego (wyjątek to młodzi rolnicy), http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna-i-krajowa/inne-formy-pomocy/modernizacja-gospodarstw-rolnych.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

Ja mam pytanie odnośnie dokumntów potwierdzających kwalifikacje zawodowe jakie należy dostarczyć do wniosku MR. Wiem, że bedę musiał uzupełnić wykształcenie, ale nie w tym rzecz. jestem uczniem trzeciej klasy LO. Nie mam w domu świadectwa ukończenia gimnazjum, lecz mam świadectwo promocyjne z klasy drugiej LO, czy to świadectwo, które mam będzie wystarczające ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja mam inne pytanie, teraz pójdę do 4 klasy technikum... zaznaczam że nie jest to technikum rolnicze tylko inny kierunek, chcę wziać w przyszłości właśnie MR ale jak uzyskać staż 3 lat?? czy mogę to zrobić w ten sposób że pójdę na wyższą szkołę zaocznie?? bo właśnie wymagana jest ciagłość nauki dziennej, ale jeśli chodzę do szkoły to nie pracuję i w jaki sposób uzyskać trzyletni staż??

 

jest ktoś w stanie odpowiedzieć na to pytanie??


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek   
Gość pawelek

od 16 r.ż można być ubezpieczonym w KRUS-ie jako domownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

Mam takie pytanie, we wrześniu miną 3 lata jak jestem ubezpieczony jako domownik czy mogę złożyć wniosek o MR przed końcem sierpnia? (jak ogłoszą nabór, np. 18 sierpnia?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

hemia23 pozwolę sobie odpowiedzieć na Twoje pytanie - Młody Rolnik rusza 17 sierpnia, ale z tego co wiem, nie musisz od razu w tym dniu składać dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

A wie ktos może jak w zeszłym roku trwało przyjmowanie wniosków tzn po jakim czase od kiedy zaczęło się przyjmowanie wniosków (kiedy wyczerpała się pula) ?? i jeszcze jedno pytanie odnośnie stażu pracy w rolnictwie: z końcem września miną mi trzy lata od kiedy opłacam KRUS jako domownik (opłacone do końca września mam), czy dopiero 1 października mogę złożyć wniosek? (chodzi mi o to żeby zaliczyć staż i szkołę średnią inną niż rolnicza jako kwalifikacje zawodowe, czy raczej iść do Agencji i ich tam się zapytać(choć kawałek do nich mam) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Pula na MR jeszcze do tej pory sie nie wyczerpała, jak w 2008 roku był nabór od 1 lipca to wnioski można było składać nawet w grudniu 2008roku, wiec tym razem pewnie bedzie tak samo, na stronie ARiMR bedzie wykaz ile osób wzieło premie i ile jest jeszcze do rozdysponowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemia23    0

No dzięki wielkie, dziś i tak idę do Agencji się popytać co i jak dokładnie wygląda w moim przypadku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

A ja chciałbym się dowiedzieć na jakie maszyny można składać wniosek o dofinansowanie na zakup maszyn?

Czy na takiego Tura za 4000zł też można?


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj