kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

kissmy...    67

przeczytaj dokładnie umowę kredytową, już się kiedyś spotkałem z zapisem, iż w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu pomoc przeznaczona na dopłaty do oprocentowania może zostać przeznaczona na spłatę kapitału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

:) "Pani, która obsługiwała mnie w agencji" jak to napisał @crystalzts i jak dobrze to robiła? :)

@crystalzts wątpię zeby takie coś było możliwe, niespotkałem sie jeszcze z takim czymś (przynajmiej w banku spółdzielczym którego jestem delegatem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9800    0

czy jest wymagany/potrzebny podpis współwłaściciela działki siedliskowej gdy chcę wystąpić do PROWU o dofinansowanie na zakup maszyn rolniczych??

posiadamy 2 odrębne gospodarstwa i mamy tylko działkę siedliskową wspólną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam :lol: Mam ok 20ha z dzierżawami i prowadzę hodowlę. Chciałbym się dowiedzieć czy mogę skorzystać z jakiegoś dofinansowania na modernizację budynku lub powiększenie go?? Jeśli tak to na jakich warunkach?? Z góry dziękuję za pomoc :lol:


Ridge zagrał w 2000. odcinku Mody na sukces. TurboDymoMan zawstydził Ridge'a, zagrał w 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

chodzi mi czy od tego roku trzeba sobie zrobić książkę i w nią wpisywać dokladnie wszystkie zabiegi robione opryskiwaczem w polu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej89de    2

Witam'

Skorzystałem z programu młody rolnik, moje pytanie to czy może także skorzystać moja siostra z tego programu mając szkołę rolniczą i odpowiednią ilość ha do przyjęcia od taty?


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bee    0

co z rentami strukturalnymi?? wiadomo juz cos kiedy ten program ruszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3046

chodzi mi czy od tego roku trzeba sobie zrobić książkę i w nią wpisywać dokladnie wszystkie zabiegi robione opryskiwaczem w polu?

wydaje mi sie ze przynajmniej od 5 lat jak nie dluzej.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

mam pytanie czy kontrola na miejscu jest przeprowadzana u każdego co wziął "premie młody rolnik" bo u mnie jeszcze nikt nie był a termin upływa za miesiąc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Ja mam pytanie czy aby wziasc kredyt preferencyjny trzeba miec wyksztalcenie rolnicze juz skonczone czy mozna byc w trkecie nauki w szkole rolniczej lub dopiero zaczecie edukacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

mam pytanie czy kontrola na miejscu jest przeprowadzana u każdego co wziął "premie młody rolnik" bo u mnie jeszcze nikt nie był a termin upływa za miesiąc???

 

Proszę o szybką odpowiedz i z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

Jak w tym roku się nie załapie na nabór wniosków o ułatwienie startu młodym rolnikom to w nastepnym roku kiedy znów rusza nabór? to jest jakiś termin jednakowy co rok czy jak tam się komuś coś przyśni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

kontrole są wykonywane losowo tylko w przypadku części beneficjentów, możesz mieć jeszcze dwie kontrole w ciągu miesiąca bądź żadnej, wszystko zależy od szczęścia (ale prawdopodobieństwo w przypadku miesięcznego okresu jest raczej małe), natomiast nabór w przypadku działania Ułatwianie startu młodym rolnikom w przyszłym roku jest uzależniony od wielu czynników, przede wszystkim zależy od tegorocznego zainteresowania, jeśli będzie duże to kolejnego naboru może nie być bądź będzie ogłoszony ze znacznym opóźnieniem, podobnie w przypadku małego zainteresowania kolejne prace legislacyjne oraz podchody z KE mogą zdeterminować ogłoszenie naboru po I kwartale 2010,należy uzbroić się w cierpliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gesy    5

mam pytanie mój ojciec pobierał dopłaty bezpośrednie i ONW, jednak w tym roku zmarł. kto może wpisac te działki o dopłatę ONW bez zadnych problemów. czy trzeba wypełniac jakies dodatkowe papiery. dodam że nie jest przeprowadzona sprawa spadkowa, a gospodarstwo było na ojca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Starał sie już ktoś z was o zaliczke z agencji?Te 50 % które można dostać w moim wypadku powinno wynieść 52500 zl a jeśli wykorzystam np 40000tys zl a zakup mam zrobić w 2011 to czy będę musiał zwrócić 12500 tys zł z odsetkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    209

w 2005 roku w marcu mialem wyplacona ''PRemie dla Mlodego rolnika''. We wrzesniu 2009 roku minelo mi 5 lat od daty przekazania gospodarstwa. Spelnilem wszystkie wymagane warunki, mialem kontrole na miejscu itd. Gdzies koncem marca lub poczatkiem kwietnia Dzwonilem do ARiMR aby mi oddali WEKSel IN Blanco. I mily pan powiedzial mi ze narazie mi nie oddadza bo to nie ich priorytet na ten czas. Napisalem tez pismo i tez bez odzewu. Moze ktos mi powie czy juz odzyskal jakis weksel od tej instytucji i jak to zrobil, po jakim czasie od zakonczenia danego programu, czy maja obowiazek mi go oddac po uplywie 5 lat czy mam czekac az im sie zechce i bedzie to ich priorytetem itd.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Panowie jest tak sprawa, ponieważ wygineło mi 2 hektary żyta, pomimo oprysku nic się nie poprawiło i postanowiłem to skosić na kiszonkę, ale czy mogę ponieważ złożyliśmy już wniosek w agencji że mamy tam żyto zasiane????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

witam jeśli chciał bym założyć gospodarstwo nie mam zawodu rolnika ani nic podobnego muszę spełnić jakieś warunki? Jak jest z dopłatami są jakieś szanse że dostał bym ? Jeśli nie mam zawodu rolnika mogę hodować bydło opasowe ? są jakieś warunki do tak powiem prywatnych działalności. A i jak muszę założyć to gospodarstwo jako działalność gospodarczą ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

A ja mam pytanie odnośnie premii dla Młodych Rolników, czy można ubiegać się o taką premię w przypadku kiedy rodzice przepiszą mi tylko ziemię plus zwierzęta, bez budynków? W planie jest kredyt na budowę obory, budynki, które mamy są współwłasnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jak to w koncu jest z tymi ubezpieczeniami muszą być ubezpieczone do inwestycyjnych kredytów preferencyjnych czy nie, bo niby mówią że nie ale któż to wie, bo do klęskowych musi być ubezpieczenie to fakt a co z inwestycyjnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@waldek315, aby zostać rolnikiem należy spełniać tylko i wyłącznie jeden warunek, mianowicie być posiadaczem co najmniej 1ha użytków rolnych, spełniając ten warunek można korzystać z większości dopustów Bożych zarezerwowanych dla rolników (od dopłat bezpośrednich, poprzez KRUS do bardziej wyrafinowanych forma wsparcia), oczywiście poszczególne formy wsparcia wiążą się z pewnymi wymaganiami od zasad wzajemnej zgodności po pewne kwalifikacje (w przypadku niektórych działań pomocowych) możesz również w związku z powyższym bez przeszkód prowadzić chów bądź hodowlę zwierząt o ile spełnisz wymogi wzajemnej zgodności (jeśli chcesz otrzymywać dopłaty oczywiście), dwóch ostatnich pytań nie rozumiem stąd proszę o doprecyzowanie,

 

@Folenka definicja rolnika nie zawiera zapisu o własności bądź posiadaniu siedliska, stąd nie ma problemu, aby uzyskać premię bez jego posiadania, problem jednak wiąże się z dobrostanem zwierząt, gdyż nie wszystkie rodzaje produkcji zwierzęcej można prowadzić pod przysłowiową chmurką, ale sprawa jest do ogarnięcia

 

@Ferdek07 rozumiem, że rozchodzi się o obowiązkowe ubezpieczenie upraw, brak ubezpieczenia wiąże się z restrykcjami tylko i wyłącznie w przypadku kredytów klęskowych (aby ograniczyć wartość realizowanej pomocy), ze względu na brak wpływu tego warunku na realizację inwestycji zmian w zakresie pozostałych linii nie należy się spodziewać, chyba że obecna klęska (nie będąca klęską) zestymuluje ustawodawcę do popełnienia kolejnego bubla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

Jakie warunki muszę spełnić żeby kupić 2,5 ha ziemi ornej nie mam kwalifikacji rolniczych?

Gdzie muszę zgłosić to że będę prowadzić gospodarstwo do UG ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj