kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

Henius91    1542

mam takie pytanie, czy mozna by bylo wziac maszyny i na MGR i na te dofinansowania do zwierzat (te co moga wziac rolnicy majacy ponad 20 tys. kwoty hurtowej i prowadza produkcje dluzej niz rok) co beda w III kwartale tego roku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@david85

A co oznacza skrót JST

Jednostki samorządu terytorialnego, czyli gminy, starostwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak rozumiem chodzi o to że dzierżawca musi być wpisany do rejestru dzierżawców prowadzonego chyba w starostwie czy gminie. Wydzierżawić ziemie można od osoby prywatnej np: sąsiada. Z tego co wiem podobna procedura ma miejsce przydzierżawie gdy pobierasz dopłaty obszarowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawloss    0

mam pytanko

w moim projekcie wpisałem sobie tak -przyczepa rolnicza dwuosiowa 6 tonowa-

pytanie jest takie czy przyczepa dwuosiowa 6 tonowa w systemie tandem to będzie to samo czy możne wiesz jak jest wpisane w dowodzie rejestracyjnym

czy wymagane jest anektowanie bo dla mnie liczba osi się zgadza są dwie a ładowność jest taka sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor12111    0

Witam, chciałbym się dowiedziec czy są jakieś dotacje na zakup zwierząt i czy można kupic ładowarkę teleskopową na PROW ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

O zwierzętach nic nie wiem, a co do ładowarki teleskopowej to na pewno możesz ją kupić na PROW (jeśli masz jakąś hodowlę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

co do tej przyczepy to nie mam pojecia ale dwie osie a tandem to jest to samo.

co do ladowarki to bez problemu mozesz ja kupic a do zwierzat nie ma zadnych doplat.chyba ze o rodzime okreslone Polskie rasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

kolego Agencja nie ma nic do kwoty mlecznej.jesli z niej dostaniesz kase to przyda ci sie przy kupnie sprzetu bo na modernizacje najpierw wykladasz swoja kase a potem dostajesz zwrot innego polaczenia nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinzt323    1

ostatnio obiło mi się coś o uszy że w nowym PROWIE rolnicy mają kupować maszyny na kilka gospodarstw tzw. spółi np ciągnik na 3 gospodarstwa. Wiesz coś dokładniej na ten temat? Z góry dzięki za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1542

podobno na te dofinansowania do mleka (to o czym wspomnialem wyzej) bedzie mozna kupic tylko maszyny typowo zwiazane z produkcja mleka czyli takie jak np. maszyny zielonkowe, prasa, tur, paszowoz, rozrzutnik i beczkowoz. to prawda?? bo chcialem jeszcze na to kupic agregat i nie wiem czy bym dostal, no i jak wtedy z ciagnikiem, czy przyznaja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wskażcie mi proszę jak wyglądają kontrole ARiMR dla pomocy krajowej, czyli dla kredytów preferencyjnych, czy mają one podobny przebieg jak dla działań w ramach PROW czyli dla inwestycji budowlanych 100% kontrola, a w pozostałych przypadkach tylko kilka procent beneficjentów rocznie jest kontrolowanych? w jaki sposób przebiegają takie kontrole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Witam.Mozecie mi powiedziec czy na te trzy wojewódzctwa(Lubuskie,Wilekopolskie,zachodnio-pomorskie), ci którzy nie dostali dofinansowania na modernizacje gospodarstw rolnych ich wnioski bedą dalej rozpatrywane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

PILNE- co zrobić gdy w umowie z ARiMR (PROW) miałem wpisane realizację maszyn od 1 do 10 kwietnia, jednak jeszcze z dealerem tego nie wykonałem, gdyż jedna maszyna (rozsiewacz) jest jeszcze na produkcji i będzie dopiero w tą środę do odebrania. W sumie ja nie zawiniełem tylko dealer lub producent ponieważ u nich zamawiałem. Jakie mogą być tego konsekwencje, że nie wypełniłem umowy w terminie, czy trzeba robić aneks, czy można stracić dofinansowanie ???????? Proszę o odpowiedź. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@murtek3

 

Nie ma większego problemu jeśli nie złożysz w terminie to dostaniesz przypomnienie z Agencji, na które odpowiedzią może być złożenie wniosku o płatność lub wniosku o aneks do umowy. I tak dwa razy, więc jeśli dealer szybko się wyrobi składasz wniosek o płatność, a jeśli nie to piszesz wniosek o aneks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozefff    0

Witam! Mam gospodarstwo rolne od grudnia 2004 roku. Złożyłem wniosek na "Młodego Rolnika" i pieniądze otrzymałem we wrześniu 2005 roku. Wszystkie warunki spełniłem. We wrześniu 2010 roku mija 5 lat od otrzymania premii. Hoduję krowy mleczne.Czy mogę w czerwcu zlikwidować stado i pracować w firmie jako zarejestrowany w ZUS-ie rezygnując z KRUS-u? Czy nie będę musiał zwracać otrzymanej premii? Ziemię będę uprawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Kolejne PILNE pytanie. We wniosku (PROW) miałem wpisane 3 maszyny, tj: rozsiewacz nawozów, opryskiwacz przyczepiany oraz agregat uprawowo siewny (czyli siewnik + agregat). Jak rozwiązać sytuację, gdyż na fakturze mam 4 pozycje, tj: rozsiewacz nawozów, opryskiwacz przyczepiany, agregat uprawowy i siewnik zbożowy (jest to zestaw tyle że na fakturce mam je osobno). Jak rozwiązać ten problem ??? Czy trzeba robić jakiś aneks ??? Będą jakieś problemy ??? Parametry maszyn mi się nie zmieniły. Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

najprostszym rozwiązaniem byłaby korekta faktury, ale skutecznym wyjściem jest również aneks - inaczej śmiem przypuszczać, iż będą problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Dzięki @kissmy, jednak rozwiązałem to inaczej. Zadzwoniłem do ARiMR (pani która obsługuje mój wniosek) i przedstawiłem jej jaka jest sytuacja. Odpowiedziała odziwo, że nie ma żadnego problemu, tylko musi mi sprzedawca wystawić oświadczenie,że agregat i siewnik kupiony przeze mnie to to samo co agregat uprawowo siewny. Ale kombinacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROBERT37A    0

mam pytanko. jak to jest z ta ankieta monitorujaca. skorxzystalem z dofinansowania na modernizacje gospodarstw rolnych w tamtym roku.zwrotkosztow otrzymalem w pazdzierniku. czy musze ja skladac, . i co bedzie jesli niue zloze jej do konca stycznia.co mam w tej sytuacji zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

@ROBERT37A

 

Ankietę składasz za pierwszy pełny rok kalendarzowy po otrzymaniu płatności, więc składasz ją dopiero w styczniu przyszłego roku. Agencja przysyła przypomnienie z wzorem ankiety, a większych sankcji za niezłożenie nie ma z tego co pamiętam, przeczytaj dokładnie w umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cie    0

Jutro składam wniosek o płatnośc na modernizacje wymagana jest ewidencja środków trwałych czy wystarczy źe będzie wpisay srodek trwały czy musi być obliczona amortyzacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotycząca prowadzenia gospodarstwa ponieważ po śmierci ojca mam przyznana 1/3 ja matka i siostra w rownej czesci gospodarstwa mam 24 lata i nie opłacam krus nie pobieram dopłat bezpośrednich nie mam numeru gospodarstwa. Czy mam szanse na premie dla mlodego rolnika. Podkreslam iz caly czas sie ucze ale zaocznie. prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

kolego jak nie masz jeszcze przepisanj na siebie ziemi i jesli masz wyksztalcenie rolnicze minimum technik to tak.a jaka powierzchnia bedzie przepisana na Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj