kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

Gość murtek   
Gość murtek

Jacy ci ludzie nie cierpliwi. Masz dostać to dostaniesz. Wystarczy trochę poszukać i znajdziesz odp. Nikt jeszcze dokładnie nie wie kiedy będzie nabór, prawdopodobnie czerwiec- lipiec.

Aaa i pisz po polsku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

tak nabor prawdopodobnie bedzie jak kolega wyzej nadmienil.

 

a z tym wsiewaniem to lepiej normalnie posiac motylkowe i zlozyc na nie wniosek chodzi ze w plonie głownym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Witam wie ktos coś na temat rolnosrodowiskowych? decyzje dostalismy z poczatkiem stycznia kasa miała byc do konca lutego a tu jak na razie cisza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Czy to prawda że ten nabór na MGR ma być ostatni z puli na lata 2007-2013 nawet w tych województwach gdzie do tychczas wykorzystano mniej niż 100% z puli na jeden rok jak to było w woj. lubelskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo    0

Mam pytanie odnośnie jak wygląda sprawa z zalesianiem gruntów jeżeli posiadam tylko tą działkę którą chcę zalesić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ja mam pytanie z innej beczki, tzn czy mogę kupić jałówke od kogoś, kto nie bierze żadnych dopłat, jałówka ta nie jest zarejestrowana bez paszporu, kolczyków, właściciel nie posiada numeru siedziby stada...

Jeśli poszedłbył do agencji to zapewne powiedzieliby że nie można,a czy ktoś już spotkał się z takim przypadkiem???

Z góry dziękuje za Odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

kamilek0912.Mam pytanie odnosnie wniosków na PROW,bo w trzech województwach( wielkopolskim,lubuskim i zachodnio-pomorskim) nie wszyscy dostali wsparcie.I czy te wnioski co sie nie załapały bedą jeszcze rozpatrywane czy przepadają??

Bo niby słyszałem ze Mają w tych trzech wojewódzctwach rozpaczec do konca tego roku wszystkie wnioski czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pestus 123 TO nic w ARiMR nie mów że kupiłeś tylko że Ci się urodziła;d i po sprawie, zarejestruj urodzenie a w razie kontroli będzie że pomyłka z wiekiem i tyle :) W ARiMR powiedzą ci to samo bo zgłupieją "jak to nie ma numeru stada..." :)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są cały czas kilka biznesplanów już w tym roku zrobiłem woj. Mazowieckie.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

To nad tym myślałem że się urodziła, ale jak będzie kontrol i co wtedy w papierach bedzie miała miesiąc, a rzeczywiście już jest cielna :)

No normalnie nie ma numeru stada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

zgodnie z prawem taka sztuka zostaje od razu zabita i idzie do utylizacji tak jak zdechla-glupie ale prawdziwe


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem że nie ma ale a ARiMR są nieraz średnio rozgarnięci, kolega ma tak pół obory :) mają miesiąc a naprawdę nieraz kilka lat :) skonsultuj to jeszcze ale chyba tak będzie najprościej


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

??? CO zostaje zabite i dlaczego?


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestus123    4

Ojciec też mi tak powiedział że jak się pójde zapytać to powiedzą że do utylizacji (kremacja) :) Szkoda by było, bo będzie z niej niezła dójka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

dobrze pogadaj z koms w agencji i zarejestruj ja ze urodzila sie u ciebie od twojej krowy jezlei jest mloda.

 

a co do wnioskow to nic nie przepada napewno zostana rozpatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Zrealizowałem Młodego Rolnika i wypełniłem zapisy umowy dotyczące wykorzystania środków. Zgodnie z wnioskiem muszę złożyć sprawozdania z realizacji biznesplanu sporządzonego zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Agencję - w terminie 60 dni od dnia

upływu 3 lat od dnia wypłaty pomocy,

ankiety monitorującej sporządzonej zgodnie ze wzorem udostępnionym przez Agencję - na żądanie Agencji

 

Niestety problem jest taki, że wzorów tych dokumentów próżno szukać na stronie internetowej agencji. Skąd je zdobyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

marcinagrofoto Z tego co mi wiadomo to w Lubuskim nie bedzie mozna juz ubiegac sie o dofinansowanie na modernizacje gospodarstw rolnych poniewaz limit w tym województwie został przekroczony i nawet z ostatniego naboru nie wszyscy dostali kase.Sam czekam na decyzje czy bedą dalej rozpatrywac te wnioski bo jestem na 416 miejscu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

najlepiej udaj sie z tym problemem do siebie do agencji moze oni zciagna ci to.

a nabor na modernizacje najprawdopodobniej czerwiec lipiec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerka19    0

Cześć,mam pytanie czy wiecie coś o programie na modernizację gospodarstw zajmujących się mleczarstwem bo ostatnio coś słyszałam przy ogłoszeniu jednorazowej pomocy dla młodych rolników,na jakich warunkach i od kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

a na czym dokładnie bedzie polegała ta pomoc dla mleczarzy i jakie będą sektory tej pomocy tzn czy na zakup jakis maszyn sprzetów związanych z produkcją mleczna bedą dotacje?

 

Drugie pytanie; Moze wiesz, obiło mi sie o uszy o takim programie w ktorym bedzie 100000 zł otrzymac na zakup sprzetu na usługi, wiem ze trzeba założyc osobną firmę usługową ale nic wiecej na ten temat nie wiem... np kiedy bedzie takowy nabór wniosków na ten program itd. wszystko co wiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Ja mam przyznaną premię dla Młodego Rolnika 50 tysięcy 11 grudnia, lecz mam 180 dni na złożenie wniosku o wypłatę Premii, czyli do około 6 czerwca muszę złożyć, co się stanie jeśli rozporządzenie wejdzie w maju?

Dadzą mi 75 tysięcy?

A może w nowych zasadach będzie możliwość złożenia wniosku dla rolników posiadających gospodarstwa nie dłużej niż 12 miesięcy? - dałoby mi to możliwość złożenia wniosku od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj