kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

szymon1804    10

Czy na zróżnicowanie działalności mogę kupić ciągnik z turem?Jeśli tak to czy tego nowego tura mogę założyć na mój stary ciągnik,czy raczej nie da rady tak zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemas    0

Mam pytanko dotyczące Młodego Rolnika. Mam przepisane gospodarstwo (od lutego 2010 r) o pow. większej niż średnia wojewódzka. Jednocześnie pracuję i jestem ubezpieczony przez pracodawcę w ZUS. Czy mogę się ubiegać o premię dla Młodego Rolnika i czy po jej przyznaniu muszę ubezpieczyć się w KRUS (czy jest możliwe jednoczesne opłacenie KRUS i ZUS jako pracownik).?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

Mógłbym się dowiedzieć czy można usprzedać trochę ziemii w trakcie lub po skorzystaniu z PROWu?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    839

Mam pytanko dotyczące Młodego Rolnika. Mam przepisane gospodarstwo (od lutego 2010 r) o pow. większej niż średnia wojewódzka. Jednocześnie pracuję i jestem ubezpieczony przez pracodawcę w ZUS. Czy mogę się ubiegać o premię dla Młodego Rolnika i czy po jej przyznaniu muszę ubezpieczyć się w KRUS (czy jest możliwe jednoczesne opłacenie KRUS i ZUS jako pracownik).?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

nie masz juz mozliwosci ubiegania sie o premie dla Młodego Rolnika, ponieważ najpierw skąłdasz wniosek na premie MR dostajesz decyzja a dopiero wtedy przepisujesz gospodarstwo. Chyba ze otrzymałeś gospodarstwo w spadku to mozesz w ciagu 6 miesięcy ubiegac sie o premie MR, ale wtedy musisz zrezygnować z pracy i ubezpieczyć sie w KRUS-ie na 3 lata od otrzymania premi, twoim jedynym źródłem dochodu musi być gospodarstwo. (przynajmiej oficjalnym na papierze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w kwestii Młodego Rolnika to proponuję znaleźć odpowiednią partnerkę wydzierżawić jej gospodarstwo, ubezpieczyć w KRUS i wtedy ona (o ile zapis o dzierżawach pojawi się w ostatecznej wersji rozporządzenie) będzie mogła otrzymać wsparcie (zapowiada się 75kzł)i spokojnie przez 3 lata wychowywać potomstwo, co zrobi dobrze całemu społeczeństwu,

 

natomiast w kwestii sprzedaży gruntów "obciążonych" 5 letnim okresem prowadzenia działalności rolniczej, na którą zostało przyznane wsparcie w ramach "Modernizacji Gospodarstw Rolnych" istnieje możliwość ich zbycia pod warunkiem zachowania celów, ale istnieje konieczność uzyskania zgody (pisemnej) dyrektora OR ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A jak rozumiec to "pod warunkiem zachowania celów"?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

to masz zapisane w umowie, czyli wszystkie poczynione inwestycje muszą w dalszym ciągu pozostać zasadne, czyli nie powinna zmienić się struktura upraw, dla przykładu jeśli zakupiłeś kombajn ziemniaczany to raczej nie powinna zmniejszyć się powierzchnia upraw ziemniaków, a przynajmniej nie w drastyczny sposób (tzn taki, na który zgodzi się dyrektor OR, proponuję zapoznać się z treścią umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sowka    0

Mam pytanie dotyczące numeru gospodarstwa. Mianowicie czy możliwe jest to żeby w jednym gospodarstwie były dwa różne numery gospodarstwa? Tzn pod jednym adresem dwa różne numery z tym że jeden na mnie a drugi na szwagra??

 

Mam jeszcze jedno pytanie... Chciałbym założyć hodowlę zwierząt i domyślam się że stado (co by to nie było) musi być jakoś zarejestrowane. Więc gdzie to zrobić, jak, co w przypadku sprzedaży, kupna (gdzie zgłosić i w jaki sposób ewentualne manewry handlowe, jak znaczyć zwierzęta)...?? Czy stanowiska muszą spełniać jakieś wymogi?? (obory czekają i chciałbym po prostu to wiedzieć). Bardzo proszę o odpowiedź bo w przepisach jestem zupełnie zielony. Z góry bardzo dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Co do numerów gosp. to oczywiście że można, ja mam tak z ojcem. A żeby założyć hodowlę to musisz mieć numer siedziby stada który nadają w biurze powiatowym arimr. Tam też zgłaszasz wszystkie przemieszczenia. Wszystko powiedzą Ci na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Czy przy dofinansowaniu na tzw. różnicowanie można brać maszyny z wiekiem max 5 lat tak jak jest przy prow, czy jednak trzeba brać tylko nowe nieurzywane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Mam pytanie odnośnie różnicowania czy kupując ciągnik można go zarejestrować na osobę czy trzeba na firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

wszystko zależy od formy prawnej przedsiębiorstwa, jeśli będzie posiadało osobowość prawną to właścicielem będzie przedsiębiorstwo, natomiast w przypadku spółki jawnej, cywilnej, partnerskiej, komandytowej bądź komandytowo akcyjnej osobowości prawnej brak, zatem właścicielem pojazdu może być osoba fizyczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Dzięki za odpowiedż masz racje jako osoba fizyczna rejestrujesz na osobę dowiedziałem się z innego zródła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomalok    2

Witam, chciałbym się zapytać o zakup maszyn używanych przez PROW. Otóż mam umowe podpisaną z ARiMR na ciągnik nowy. Ostatnio dzwoniłem do ARiMR i miła Pani powiedziała że mogę zakupić maszynę nową albo jak chcę to używaną do 5 lat. ( Przyznam że wolałbym kupić np. czteroletniego john deera niż nowego pronara) Nie wiem tylko czy to prawda. Chodzi mi przede wszystkim o to że nie jestem mikroprzedsiębiorcą lub firmą tylko rolnikiem indywidualnym i czy tacy również mogą zakupić maszyny używane. Oczywiście jakie warunki trzeba spełnić tzn. pewnie rzeczoznawca itd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek10    0

mam takie pytanko w zeszłym roku kupilem kawałek ziemi na powiększenie gospodarstwa i chciałbym w tym roku wykazac ją do dopłat bezpośrednich skąd mam wziąśc mapkę graficzną do tego pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuję geoportal jak chcesz coś sprawdzić a dołączać nie musisz jak nie masz za rok dostaniesz mapkę (tak przynajmniej było do tej pory)


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

mam takie pytanko w zeszłym roku kupilem kawałek ziemi na powiększenie gospodarstwa i chciałbym w tym roku wykazac ją do dopłat bezpośrednich skąd mam wziąśc mapkę graficzną do tego pola

 

Zgłoś się do biura ARiMR ze taka i taka działka została przez ciebie kupiona i chcesz mapkę. Powinni ci jo wydrukować. Mapki z geoportalu nie bębą akceptowane przez agencie (choć to te same zdjęcia)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

co roku dodaje nowe dzialki i pisze ze brak zalacznika graficznego, albo jesli sa w sasiedztwie to zaznaczam na tych ktore mam .i nigdy nie bylo zadnych problemow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do kolegi powyżej ja też robię w ten sposób i nigdy nie narzekali w ARiMR a w kolejnym roku już dawali normalnie mapki


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

jezeli pierwszy raz bedziesz pracowal na tym polu i skladal na nie wniosek to tylko wpisz dzialke do nowego wniosku i dopisz brak zalacznika a na nastepny rok mapke juz dostaniesz razem z wnioskiem nie jest wymagany zalacznik graficzny.

 

 

co do pytania kolegi o ten sprzet to jest to prawda moze byc uzywany sprzet nie starszy niz 5 lat oczywiscie musi wycenic go rzeczoznawca i moc musi byc przeliczona na hektary bo nikt np nie da ciagnika o mocy 200KM na 20 ha.

to wyliczenie kkoni na hektar zrobia Ci w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega stronę wcześniej pytał o różnicowanie a tu o Prow

aby więc rozwiać wątpliwości:

W RÓŻNICOWANIU tylko maszyny NOWE

W PROW maszyny nowe i Używane do 5 lat, kropka.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

mam takie pytanie: jeżeli korzystał ojciec z prowu i wykorzystał całą sumę na 300tyś i jak teraz będzie nowy nabór to nie będzie mógł startować?? (wydaje mi się że nie) a jeżeli ja bym złożył wniosek?? czy ojciec mógł by mnie dopisać do gospodarstwa (nie zapisać a dopisać do wszystkiego jako współwłaściciel) w celu skorzystania z dotacji??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam pytani9e kiedy beda prezyjmowanw wnioski na prow w tym roku w woj opolskim i ile sie czeka na decyzje i czy moge zlozyc wniosek na nowy kombajn przy 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj