kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

Ferdek07    75

Wyżej było coś o tej krzyżówce, bo mam taki przypadek ż euprawiam 3ha i nikt nie wie czyje to jest właściciel dawno zmarł nito do gminy nito do nadleśnictwa przeszło i sam nie wiem czy wystawiać to na dopłaty, bo jakiś tam krewny obok łąkę ma ale do tego pola się nie przyznaje i istnieje ryzyko że być może nie przyznaje się ale wystawia to on na dopłaty i jak to sprawdzić czy danej działki nie wystawia ktoś inny na dopłaty, oraz jakie konsekwencje by były gdyby się okazało że ja wystawie i ktoś inny, czy miałbym za to jakieś sankcje karne czy problemy, czy tylko zwykła korekta by była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

ja mam takie pytanie czy ta sama osoba może skorzystać z 2 programów na raz a mianowicie MGR i różnicowanie ,

Zasadniczo nie ma większego problemu jak łączysz te dwa działania. Jedyny problem - nie można wykazać maszyn z MGR jako zaplecza dla prowadzenia usług z różnicowania, ale jeśli napiszesz, że tymi maszynami nie będzie świadczył usług to wszytsko powinno przejść. Oczywiście konieczny warunek to ubezpieczenie w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

Dzięki, inne maszyny nie będą w to mieszane z MGR gdyż na różnicowanie ma być kombajn tylko nie wiem kiedy oni to rozpatrzą bo na razie nic nie słychać a zMGR2009 była jedna poprawka i też cisza mam nadzieje że z kombajnem coś wymyślą do żniw bo po to po co ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

do zniw powinni sie wyrobic raczj.

a co do tego "niczyjego pola" to najlepiej zapytaj u siebie w agencji tam napewno ci powiedza czy nikt tego nie wpisuje na doplaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Mogę zapytać u siebie w agencji, ale problem jest taki że osoba/osoby którą podejrzewam że mogły/mogą wystawiać te pole na dopłaty należą do innego powiatu a więc i innego biura powiatowego i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek122    0

jakie trzeba spełnić warunki aby otrzymać rente strukturalna na rok 2010 ???

wiem ze sa zawieszone przyjmowanie wnisków, ale chciałbym wczesniej o tym pomyślec.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Witam,mam pytanie czy w tym roku bedzie nabor wnioskow MGR w woj.malopolskim bo slyszalem ze u nas wlasni jest nie wyczerpana kasa?Jeszcze nigdy nie skladalem a teras mam mozliwosci bo juz nie posiadam chodowli tylko uprawy zboz i warzyw i latwiej ze spelnieniem wymogow.Mam 11ha i chcialbym nabyc ciagnik 80km i przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

http://funduszeue.info/blog/2009/12/01/renty-strukturalne-w-2010-roku/ to do rent strukturalnych

a co do mlodego rolnika to wiem ze beda ale raczej bez podzialu na wojewodztwa w calej polsce tylko lepiej jeszcze poczekac az sie sytuacja ustabilizuje.premia wynosi 50000zl ale mozliwe ze bedzie to 75000zl takie plany no jezeli spelnniasz wymog sredniej gospodarstwa w swoim wojewodztwie to mozesz skladac.najlepiej pogadaj z kims u siebie w agencji to wtedy wszystko ci wytlumaczy jak zlozyc wniosek jak przepisac ziemie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja mam takie pytanie czy teraz gdy formularz wniosku o platnosc rolnosrdowiskowa bedzie poloczony z obszarowa to jesli 1 raz bede chcial zrobic poplony to musze miec zrobiony ten duzy wniosek i podpis doradcy?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Witam.Wie ktos ile czasu sie czeka na zwrot kasy z ARR za kwalifikowany material siewny jak wnisek juz mozna skladac? Jestem lysy w temacie bo pierwszy raz chce skorzystac z tego zwrotu na jeczmien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

wniosek mozna juz zkładac pod warunkiem ze wysiałes ten materiał siewny bo inaczej bedziesz musiał wycofac ten wniosek i złozyc dopiero jak wysiejesz na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja składałem 3 razy ale teraz kiedy przyjmują wnioski to nie wiem bo nie kupowałem jesienią i nie składam a czeka się coś koło pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Czyli lepiej poczekac do marca?Mam fakture z wrzesnia za pszenice i teraz mam kupic jeczmien to naraz zlozyc wnosek na obydwie faktury?Dzieki za info :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Pytam w imieniu kolegi

Tak się składa, że mam "na stanie" dwie sztuki bydła, które zostały sprzedane wraz z paszportami w pierwszym okresie kolczykowania. Kupujący okazali się ludźmi nieuczciwymi i nigdy ich nie zgłosili do agencji jako kupione.

Czy wiesz w jaki sposób je wyrejestrować?


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

chodzi o to ze znajomy sprzedal te dwie sztuki i nigdzie nie sa one zgloszone tak?i teraz ma niespojnosc?bo jesli on nie mial ich zgloszonych u siebie na stadzie to nie ma zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Znajomy miał te sztuki na stanie(w pierwszym okresie kolczykowania) i je sprzedał (razem z paszportami),a Ci co je kupili nie zgłosili tego do agencji i teraz te szt. wiszą na stanie w jego gospodarstwie.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Miałem też przypadek z takimi kupcami i jeśli dobrze pamiętam to do uspójnienia zostały one zutylizowane, ponieważ po czterech latach nigdzie się nie pojawiły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Jeśli nikt nie zgłaszał sprzedaży i "wiszą" na jego stanie, to można "poprosić" o kontrolę powiatową Inspekcję Weterynaryjną w kierunku IRZ i z protokołem pokontrolnym - brak takich sztuk w gospodarstwie, udać się do agencji w celu "zdjęcia" ze stanu :blink:

Jeśli np. zgłaszał sprzedaż a nie ma drugiego zgłoszenia o uboju w rzeźni, to już gorzej... . Właśnie tak "sprzedana" - bez drugiego potwierdzenia krowa "wisi" mi od 2004 roku ... . I co z nią zrobić? Paszport oryginalny leży w BP.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

to jest problem bo kiedys musialy zglaszac obie strony a teraz wystarczy tylko podpis kupujacego i zglasza przemieszczenie jedna strona...najlepiej zglosic uboj gospodarczy albo pogadac dobrze z pracownica irz zaniesc czekolade i bedzie lux:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Wiesz może kiedy będą przyjmowane wnioski na Różnicowanie i jak długo były by rozpatrywane bo chciałbym wziąć kombajn na różnicowanie...


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

mialem takie przypadki z bydlem -5 szt,w biurze arimr pracownik podyktowal mi odpowiednie pismo co i jak i 3 szt zeszly z rejestru bo do pewnej daty [nie pamietam juz jakiej]tak mozna bylo, 2 pozostale wisza dalej[niedawno sprawdzalem] i ciekawe co bedzie dalej

ciotka miala kontrole -brak jednego cielecia,udusilo sie,sasiad zdjal skore, co sie dalo miesa wykroili i za darmo zabral,reszte zakopali-to sa ludzie ograniczeni umyslowo.a teraz dostala 1,5tys kary i przychodzi teraz do mnie po porade-rok za pozno.

szmergiel w arr krakow ul. mogilska 104 wszystko ci wyjasnia i nawet napisza wniosek bo potwornie im sie nudzi,ile razy tam bylem nikogo tam nie bylo.

 

 

.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helmut    0

Mam takie pytanie. Czy przekazując gospodarstwo za rente strukturalną powierzchnie gospodarstwa przekazywanego określa się z aktów notarialnych czy z wniosków o dopłaty obszarowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekkk    0

Czy już wiadomo coś o nowym naborze na MGR z Prow? I czy napewno będzie w tym roku.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj