kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

kamilek0912    2

tak to sie nie da ze wszystko na raz musisz czekac poprostu i placic jezeli osoby od ktorych przejmiesz gosp nie placily.z tego co wiem to minimum musi byc TECHNIK ROLNIK zawod nie wysarcza.popularne sa teraz zaoczne technika...

co do doplat do roslin straczkowych to jest to czesc planu rolnosrodowiskowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu    11

A ja mam problem odnośnie dopłat bezpośrednich.Wniosek robił mi pracownik ODR.W trakcje pisania tego wniosku doszła mi dzierżawa i kazałem mu dopisać ta działkę.po odebraniu dokumentów sprawdzając zaważyłem że w części VII "oświadczenie o pow. dz. ew." nie wpisana jest ta nowa działka więc ją dopisałem .Wpisałem ją także w części VIII "sposób wykorzystania ".Jak się pużniej okazało ona była już tam wpisana przez pracownika ODR.Agencja uznała ten błąd jako wyłudzenie(przekroczenie wynosiło 9%)Wtedy nic się nie dało zrobić kazali mi czekać na decyzje i dopiero wtedy się odwoływać.Ale co napisać żeby ich przekonać że to była zwykła niezamierzona pomyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMeF    2

posiadajac 4ha gospodarstwo warzywne na jaki ciagnik moge liczyc w jakim przedziale mocy? czy nozna bylo by liczyc na jakies ciezkie warunki pracy? ciezka ziemia szybkosc zabiegow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

wszystko ma znaczenie, ale przy tym arealne to szału nie zrobisz :lol:


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Witam! a ja mam takie pytanko : wziolem pole w dzierzawe ktore nigdy wczesniej nie bylo podawane do doplat bo bylo lezalo ugorem. I co,teraz moge je normalnie podac we wniosku na ten rok? potrzebna jest jakas umowa dzierzawy czy cos w tym stylu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

jezeli chcesz podac to musi byc umowa dzierzawy i musisz mapke zrobic do tego pola

co do ciagnika to nie wiem jai to jest przelicznik poszukaj w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

Mozesz smiało podac do dopłat. Zadnej umowy dzierzawy nie trzeba. Potrzebujesz jedynie dane z EGiB tej działki (m. in. nr i powierzchnia całkowita działki ewidencyjnej)."Mapki" tez sporzadzac nie musisz. Nie wiem jak dokladnie bedzie wygladala sprawa w tej kampani, ale pzypuszczam ze wzorem lat poprzednich bedziesz musiał jedynie napisac takie oświadczenie o gatunkach zboz (jesl na działce bedzie pszenica, zyto, jeczmien badz owies). Wazny zeby ktos inny nie podal tej działki bo wyskoczy tzw "krzyzowka". Proponuje jeszcze poszukac moich poprzednich postow, w ktorych pisalem o ugorach, odlogach i kodzie DR10.

 

A jesli chodzi o ciagnik to odsylam do ekspertyzy IBMERu: http://www.arimr.gov.pl/pliki/70/0/0/Eks_r_z_m_300309.pdf

Generalnie sa scisle okreslone tabele, wedlog ktorych nalezy dobrac moc ciagnika do konretnego gospodarstwa (areal, profil produkcji, odleglosci pomiedzy poszczegolnymi działkami a gosp, posiadany parka maszynowy itp.), mozna zastosowac rowniez 20% tolerancje. Generalnie jak osoba wypelniajaca wniosek "zna" sie na rzeczy dostaniesz taki ciagnik o jaki wnioskujesz... Oczywiscie nalezy zachowac zdrowy rozsadek, wiadomo ze 200 km to nie bedzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

a czy mając maszyny można dostać ciągnik którego moc będzie potrzebna do pracy z tymi maszynami czy trzeba będzie dostosować maszyny do przyznanego ciągnika


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Jeżeli "uprawiam" ugór i składam wniosek o płatności obszarowe, to będzie JPO + UPO.

Gdy uprawiam ziemniaki - tylko JPO. Czy pole z ziemniakami jest w "złej kulturze"? ;)

W jaki sposób można przesłać swoje zapytanie do arimr, jeżeli linki do kontaktu ze strony internetowej "nie odbierają" e-maili? ( wyskakuje błąd )


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Tak przy okazji się spytam ile trzeba mieć pola z onw żeby dostać kolejne 10% do zwrotu przy zakupie nowych maszyn? Czy to musi być większa cześć gospodarstwa czy wystarczy posiadać symboliczny 1 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanecki    0

@wiesław. Jeżeli chcesz, aby twoje zapytanie nie pozostało bez odzewu to wyślij je listem poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru (czyli z taką zółtą karteczką na jakiej ty się podpisujesz listonoszowi po otrzymaniu decyzji obszarowej; zwrotka wraca potem do nadawcy)na adres Centrali ewentualnie twojego Oddziału Regionalnego. Wtedy zgodnie z art. 35 §3 KPA odpowiedź na zapytanie listowne musi być przygotowywana i wysyłana najpóźniej w ciągu miesiąca od wpłynięcia pisma.

 

@Mariusz328. Co najmniej 50% użytków rolnych wchodzących w skład twojego gospodarstwa musi leżeć

na obszarach ONW. Jeśli spełniasz to kryterium masz prawo do dodatkowych procentów zwrotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klopocik91    2

czy muszę spełniać warunki dobrostanu zwierząt żeby skorzystać z programu "modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omen    2

aa przyjdzie kuccc a tak w prawdziee to oni az tak dokładnie nie sprawdzajaaaa chyba sie popytaj innych mozna to jakos ominac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREMLIN    2

ja mam takie pytanie czy ta sama osoba może skorzystać z 2 programów na raz a mianowicie MGR i różnicowanie ,czy rónicowanie wyklucza mgr no bo w sumie dana osoba jak nazwa mówi otwiera działalność poza rolniczą?

jakby ktoś wiedział to dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj