kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

Adam21B    0

Ja mam takie pytanie czy jest cos takiego jak dofinansowanie na zakup matriału chodowlanego (chodzi mi o trzode )? Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Z Jakich dofinansowań może korzystać 50-letnia osoba mająca gospodarstwo o pow.20ha bez żadnej hodowli?Najbardziej chodzi o dofinansowania na zakup maszyn lub modernizacje budynkow czy cos w podobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Odnośnie starego prow i budowy płyn gnojowych i zbiorników na gnojówkę to już 4 lata temu było no i wymogiem tego programu było utrzymuwanie hodowli przez 5 lat pytanie teraz czy wgóle hodowli czy ma być obsada taka jak powierzchnia do tego płyty i zbiorników tzn mam na 15 krów i młodzież ale ostatnie komplikacje sprawiły że może załapał bym się na ten program dopłat do krów na południu polski no i czy te 2 programy się nie wykluczają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

moja sytuacja jest taka: w lipcu 2009 przejełam w drodze darowizny gospodarstwo.jednak do mnie należy 5/6 a do 1/6 mam współwłaściciela,którego oczywiście chce sie pozbyć płacąc mu za jego część.

aby dostać MR nie może być współwłasności.z tego co wyczytałam mam 180 dni od dnia złozenia wniosku na spełnienie tego wymagania.

warunek wykształcenia mam spełniony.

 

czy w tym przypadku mam szanse na MR?jeśli ktoś wie to proszę o pomoc.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

jak juz jesteśmy przy MR to mam pytanie. co z osobą ktora w wieku 10 lat dostała prezent od dziadka w postaci 5ha, do uzyskanie pełnoletności tą ziemią dysponował prawny opiekun, w dniu 18 urodzin osoba ta nie chciała jej ziemi, oddała ją w dalszą dzierżawe opiekunowi, dziś wraca, podejmuje decyzje o tym że chce byc rolnikiem... czytając przepisy można to różnie interpretować bo owa osoba praktycznie dopiero teraz z ta ziemią ma doczynienia w agencji interpretują to w ten sposób że ona miałą doczynienia od 10 roku życia i jej MR nie przysługuje, w podobnej sytuacji są osoby ktore w wyniku tragedii rodzinnej otrzymały ziemię w podobnym wieku ( w przypadku spatku po zmarłym ojcu, matce) moje pytanie do osoby z agencji należy się młody rolnik czy nie??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Z moich informacji i z tego co uczyli w szkole wiem, że osoba która na którą została przepisana ziemia gdy była nieletnia, z niewazne jakich względów może ubiegać się o premię MR i ma na to rok od czasu gdy skoczyła edukację (czy 18sty rok życia zależy co szybciej :)) czy to szkołę średnią czy studia dzienne i nie miała w tym czasie przerwy w nauce, oraz tak samo rol czasu mają osoby które dostały spadek czy jakieś inne zdarzenia losowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a jak przerwały edukacje albo kontynułuja w cylku zaocznym?? bo jak konczyły 18 to jeszcze w uni nie byliśmy...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Napisałem wyżej, edukacja bez przerwy w cyklu dziennym i rok po zaprzestaniu nauki, ba bo w uni nie byliśmy to by każdy chciał MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a czy słyszeliscie coś o dodatkowych dopłatach do roślin strączkowych czy bedzie mozna uzyskac dodatkowe dopłaty za mieszanki roslin strączkowych ze zbozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

tak jest to czesc programu rolno srodowiskowego na rosliny motylkowe a nie straczkowe.

w prawie co do MR jest ze nie mozesz miec ziemi dluzej niz chyba pol roku przed zlozeniem wniosku.wiec odpada osoba o ktorej mowicie.nabywa prawo w wieku 18 lat do tej ziemi ale wlascicielem jest od 10 roku zycia wiec D*** z tego moim zdaniem.takie poj*bane prawo no.teraz jest projekt by wliczala sie dzierzawa na MR a wspolwlasnosc to nie wiem jak to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ok dzieki, sytuacje znam takie i tak chciałem po prostu wtrącić i pokazać w jakim niesprawiedliwym panstwie żyjemy


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlok    0

tak jest to czesc programu rolno srodowiskowego na rosliny motylkowe a nie straczkowe.

w prawie co do MR jest ze nie mozesz miec ziemi dluzej niz chyba pol roku przed zlozeniem wniosku.wiec odpada osoba o ktorej mowicie.nabywa prawo w wieku 18 lat do tej ziemi ale wlascicielem jest od 10 roku zycia wiec D*** z tego moim zdaniem.takie poj*bane prawo no.teraz jest projekt by wliczala sie dzierzawa na MR a wspolwlasnosc to nie wiem jak to.

To nie jest dokładnie tak. Przed ukończeniem 18 lat nie prowadzisz gospodarstwa,a zaczynasz je prowadzić z dniem 18 urodzin, a jeśli się dalej uczysz to to z dniem ukończenia szkoły, ale tylko dziennej. Dopiero od takiej daty liczy się 12 miesięcy do dnia złożenia wniosku i 18 do dnia wydania decyzji.

Przeczytaj dokładnie rozporządzenie (w szczególności par. 7). Więc teoretycznie taka możliwość istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

czytalem dzis projekt na nowy rok i jest tak ze wyksztalcenie trzeba uzupelnic przed uplywem trzech lat dzierzawa jest wliczana do gruntow

a z tym przejeciem to moze i masz racje kolego..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

Styczeń to czas rozliczania inwestycji w MR i chyba zgłaszania zmian. Czy jeżeli w roku bazowym miałem ok.10ha i dokupiłem 1,5ha to muszę taką zmianę zgłaszać (mniej niż 30% powierzchni)? Czy jeśli chcę zmienić stan maszyn, które zgłosiłem że posiadam w biznesplanie to mam to zgłaszać (np. sprzedaż kombajnu zbożowego lub prasy kostkującej)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

muszisz zglaszac raczej bo to ma duzy wplyw na to wszystko a co do MR to czytalem w pracy szef nam dal takie wiadomosci wstepne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woju88    0

Witam ,

Na dniach mam podpisanie umowy z agencją na "modernizacje" . Mam już załatwione finansowanie całego projektu.Tutaj nasuwa mi sie pytanie .Mianowicie ile czasu ma agencja na przelanie dofinasowania na moje konto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

i tu jest problem bo teraz agencja zmienia calkiem bank wiec czas wyplat jakich kolwiek pieniedzy przesunie sie dotyczy to takze platnosci obszarowych.ile dokladnie to nie jestem w stanie powiedziec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
west    46

d*pa blada dopłaty do strączkowych będą mogli dostać tylko Ci którzy nie mają zobowiązań rolnośrodowiskowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

ja mam pytanie dotyczące MR chodzi mi o te kwalfikacje rolnicze... robiłem kedyś taki kurs mam swiadectwo uzyskania tytułu zawodowego -"ROLNIK6" to się nazywa.. czy to wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

tez mam pytanie odnośnie MR.Czy nie mając wykształcnia rolniczego można wziąść MR,na stronie ARiMR pisze ze trzeba mieć 5 lat ciąglości w opłacaniu KRUS-u .Czyli wychodzi na to że przez 2lata musze opłacać krus i dopiero wtedy moge składać papiery o dofinansowanie a w ciągu tych 3lat w którym musze już spełniać wszystkie wymagania odnośnie MR??

 

ćży można to jakoś jednorazowo zapłacić? tnz równowartość składek KRUS (przez 5 lat) spłacić jednorazowo??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj