kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

miroM1984    6

wczoraj byli rodzice w arimr rejestrowac nowego cielaka i pytali sie o te doplaty do sztuk

babka powiedziala ze czekaja jeszcze tylko na rozporzadzenie ministra czy jakos tak ale praktycznie wszystko jest ustalone i jak wejdzie to tak jak pisze wiesaw ze liczy sie stan na ktoregos tam marca (nie wiem czy 14 czy 15) i maja to byc krowy powyzej 36 msc a nie DPJ

natomiast nie wiem czy jak ktos ma wiecej to bedzie placone tylko do 10 czy moze wogole

ale jak zadzwonisz do agencji to mysle ze ci udziela informacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

tutaj też coś na ten temat pisze: http://www.agrofoto.pl/artykul-stare-po-nowemu-156355-dzial-1.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek85    0

Nie wiem czy w dobrym temacie umieszczam swoje pytanie? A chodzi mi czy ktoś z was robił już aneks do umowy w programie Prow 2007-2013. Jeśli tak to może ktoś z was powiedział by mi jak się do tego zabrać. A więc mam inwestycje w 2 etapach. W 1 traktor i dwie małe maszyny, w 3 duże maszyny (chodzi o koszt zakupu). Teraz jednak chciałbym w 1 etapie zrezygnować z tych 2 mniejszych i wziąć większej mocy i wartości traktor godżodż się na dołożenie z własnej kieszeni nadwyżki sumy wynikającej z przekroczenia sumy przyznanej na 1 etap. Natomiast w 2 etapie chciałbym zmienić wielkość pługa z 4 skibowego na 5 skibowy ale mieszcząc się w zadeklarowanej sumie. Miał ktoś może podobne doświadczenia? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ja także mam pytanie, Ojciec przepisał gospodarkę na brata, który wziął Młodego Rolnika, teraz najprawdopodobniej Ja będę musiał, przejąć gospodarstwo bo brat znalazł lepsze zajęcie dla siebie, w porównaniu do niego nie mam wykształcenia rolniczego. Czy będę mógł wziąć także Młodego Rolnika, czy nie?

Wszelkie wymagania Młodego Rolnika zostaną spełnione przed przepisaniem gospodarki na mnie. Rodzice nie pobierają rent strukturalnych.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

wziac bedziesz mogl ,tylko bedziesz musial zrobic wyksztalcenie

z tym ze brat bedzie musial z odsetkami oddac swoja premie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

szansa istniej i to całkowita ze modernizacja będzie otwarta i maszynki będzie można brać ale kiedy rozpatrzą wniosek to nie wiadomo

mam pytanie ile od dnia złożenia wniosku na wiosnę trzeba czekać na decyzje o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku na Młodego Rolnika

ile tak mniej więcej czekaliście

 

czy można składać wniosek o MR a jednocześnie na modernizacje gospodarstw ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

wziac bedziesz mogl ,tylko bedziesz musial zrobic wyksztalcenie

z tym ze brat bedzie musial z odsetkami oddac swoja premie...

Kryteria dostępu

 

Beneficjent:

1) jest pełnoletni i w dniu złożenia wniosku nie ukończył 40 roku życia;

2) posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe wynikające z wykształcenia lub

stażu pracy w rolnictwie;

3) będzie rozwijał działalność rolniczą zgodnie z założeniami biznesplanu;

4) co najmniej 70% kwoty premii wykorzysta na cele związane z rozwojem

gospodarstwa, zgodnie z założeniami biznesplanu;

5) przez okres co najmniej 3 lat od wypłaty pomocy będzie ubezpieczony w KRUS

na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników jako rolnik z

mocy ustawy i w pełnym zakresie;

6) będzie prowadził gospodarstwo objęte pomocą przez okres co najmniej 5 lat

od dnia wypłaty pomocy.

Brat spełnił prawie wszystkie założenia.

PKT 4 cała kwota poszła na gospodarstwo

PTK 6 gospodarstwo prowadzi od 3lat i jeszcze dwa prowadzić będzie.

Więc dlaczego ma oddawać premię z odsetkami.

Czy wystarczy, że zrobię jakiś kurs rolniczy na temat prowadzenia gospodarstwa, czy muszę robić studia rolnicze? Inżyniera już mam teraz siedzę nad mgr. Tyle tylko, ze kierunek nie związany z rolnictwem

No i ostatnie pytanie ten staż rolniczy to jak się oblicza, bo jak od 16lat leci to ja już 6lat stażu mam ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

Mam pytanie o moje szanse w MGR. Posiadam od ponad roku własne 1,7 ha, oprócz tego dzierżawię od moje ojca 25 ha, na których siejemy zboże. W porzednim 2009 roku składałem wniosek o dopłaty obszarowe i dostałem płatnośc na całość z tego. Posiadam śrenie wykształcenie rolnicze. Jestem ponad rok w KRUS. Gospodarstwo na terenie Lubelskiego. Nie starałem się do tej pory o żadne dofinasowanie. Chciałbym dostać dofinasowanie na zakup 2 letniego używanego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

@ktom Sprawa calkiem realna do zrealizowania - przygotowuj wniosek i czekaj na nabor.

 

 

@Lukasz1987 Staz musi byc poparty ubezpieczeniem w KRUSie jako domownik <przynajmniej tak wymagali od mojej siostry, trzeba bylo placic ubezpieczenie w tyl> Co do kursow rolniczych to wiem ze potrafia je roznie interpretowac- raz wystarczy a raz nie- zalezy od osoby , oddzialu.

troche wiec nie rozumiem jak to ma u Ciebie byc ? Przejmujesz gospodarstwo od brata czy od kogo ? czy planujesz przejac za dwa lata i liczysz ze wtedy bedzie jeszcze premia dla MR ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Mam pytanie. (Chodzę do 2 klasy technikum agrobiznesu, jestem z kuj-pom) Chcąc otrzymać premię na MR to czy po otrzymaniu jako darowizny kilki hektarów ziemi kwalifikowałbym się do otrzymania premii??

Albo po kupnie ziemi? I ile ma być dokładnie tej ziemi, w kuj-pom średnia gospodarstw wynosi 14,94 ha

czy aż tyle musiałbym przejąć ziemi??

 

Pytam ponieważ ojciec nie ma wieku emerytalnego (na strukturalną się nie załapie) i nie może przekazać gospodarstwa więc kombinuje żeby to obejść B) I czy jeśli by przepisał część hektarów na mnie to czy miałoby to wpływ w przyszłości na wielkość emerytury z KRUS-u (ojca)??


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

kilka hektarow nie starczy musi byc wiecej jak srednia krajowa , chyba ze srednia w wojewodztwie jest wyzsza -wtedy srednia wojewodzka - w Twoim przypadku to wlasnie 14,94ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minor15    26

Ja mam kilka długich pytań i nie chce tu sie rozwlekać na forum, może powstać bałagan. Czy mógłbym napisać na twoje GG lub e-maila. Jesli tak napisz mi jakis kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktom    1

dziękuję za odpowiedź, w związku z tym może ktoś zna dobrą firmę która zrobi pewny wniosek, najlepiej na terenie Lubelskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

@maniek musisz miec srednia z wojewodztwa czyli tyle ile mowisz jezeli rodzice placa krus i masz wyksztalcenie to nie bedzie problemu.

@minor15 to moj mail pisz sprobuje pomoc kamilek29@onet.eu

koledzy dokladnego terminu na skladanie wnioskow na modernizacje jeszcze nie ustalono

@Zenek85 jezeli twoj brat kupil sprzet i go posiada to musi on byc uzytkowany przez piec lat zanim moze go sprzedac ale nie wiem jak to jest z przekazaniem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Ja mam pytanie co do programu rolno środowiskowego w sprawie poplonów, czy będzie może nabór wniosków w tym roku czy jest to rozstrzygane w jakiś inny sposób??

 

Pozdrawiam


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super    1

a kiedy nabór wniosków dla gospodarst nisko towarowych chciałbym się załapać na tą niskotowarówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@super niskotowarówki już nie będzie ponieważ nie ma kasy za dużo sie zgłosiło rolników i koniec jak powoli z wszystkim w tej polsce

tak polacy dysponują kasą ze szok najpierw za darmo dają datacje a potem warunki ze trudno sie załapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raz    0

- Pierwszą płatność obszarową za 2004r. otrzymałem w czerwcu 2005r., czyli umowa ONW kończy mi się w czerwcu 2010r. W tym roku jedną działkę mam zamiar wycofać z ONW. Czy składając wniosek (15 marca-15 maj) przed końcem umowy automatycznie ją zrywam, tym samym zwracając płatność za 5 lat?

 

-W bieżącym roku otrzymam 6 płatność (2004, 05, 06, 07, 08, 09r.).Czy składając wniosek w 2009r. z marszu zawarłem nową umowę ONW na kolejny (jak długi?) okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam21B    0

Ja mam takie pytanie czy jest cos takiego jak dofinansowanie na zakup matriału chodowlanego (chodzi mi o trzode )?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

witam

ja mam takie pytanie odnośnie gospodarstw niskotowarowych.. czy są przyjmowane wniski na ten rok? jeśli nie kiedy można spodziewać sie przyjmowania wniosków?


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

Nie bedzie juz niskotowarowki tak jak pisal kolega wyzej brak kasy...

kolego od tego onw teraz zloz normalnie wniosek tylko nie pisz tej działki na onw.ale to raczej cale gminy sa onw albo wiejkszosc czemu chcesz z tego zrezygnowac?to dodatkowa kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niskotowarówka nie jest wpisana w PROW, ale będzie zmiana i znajdzie się tam. W budżecie są zapisane środki (sprawdziłem) i takie są zapewnienia ministerstwa i jest to pewne. Co do daty na razie nic nie mogę powiedzieć pewnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj