kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

jacus    3017

a co z rozliczeniem gospodarstw niskotowarowych po 5 roku, macie juz jakies wytyczne.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@kamilek0912 napisz mi jak wiesz albo inni jak ja np bym chciał wydzierżawić od ANR lub rolników ziemie rolną lub łaki i chciałbym na tym areale posadzić wierzbe energetyczną. Dało by się to tak? Dodam że nie jestem rolnikiem z wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

1.o niskotowarowych jeszcze nic nie wiadomo narazie duzp ludzi o to pyta ale nic nie wiadomo.

2.Wniosek o doplaty sklada dzierzawca wiec mysle ze nie byloby z tym zadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub992    0

Mam pytanie, czy można ubiegać się o jakieś dopłaty do kupna ziemi i czy wiesz jakie będą nowe zasady na MR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A na moje pytanie ktoś odpowie? I mam jeszcze jedno jak nie jestem rolnikiem z zawodu a obsiewam ziemie zbożem, rzepakiem itp to dostaje pełne dopłaty + te na poplony jakbym siał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

po pierwsze nie wystarczy być rolnikiem i produkować, należy spełniać określone warunki oraz złożyć wniosek (najkorzystniej za wczas), a przede wszystkim należy zapoznać się ze stroną ARiMR

...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...

...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::...

dokładnie wskazuje ona wszelkie warunki oraz w przejrzysty sposób odnosi do poszczególnych rozwiązań legislacyjnych, stąd zapraszam do lektury i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

nie prewencyjny a preferencyjny ... do ktorego jakby nie patrzec jest jednak doplata - ktorej co prawda nie widzimy ale takowa jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

to na jakiej zasadzi działa ten kredyt preferencyjny

bo widać ze ziemi jak nie ma tak nie bedzie bo dalej przechwycą je spółki popegierowskie

a państwo i minister tylko do tego daży

 

to jak z tym kredytam i do kiedy mają one być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

sorka male przejezyczenie ale juz przeprawilem wynika to z tego ze obecne pracuje przy rejestracji zwierzat.

a o kredytach masz tutaj...http://www.lodr.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=1016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego ja mam takie pytanie co z ziemią którą ARiMR dała w dzierżawy a teraz minister coś tam krzyczał że zabierze i bedą nowe przetargi. na jakich zasadach?? kiedy??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ok, sorry masz racje, ale moje pytanie nadal jest aktualne


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Witam,

Znacie już może dokładnie ustalenia dotyczące Młodego Rolnika od nowego roku? Wszyscy mówią ze będą zmiany, najważniejsze -25 tys wiecej:)

Mnie interesuje taki mały szczegół. Obecnie dzierżawa jest zaliczana do powierzchni wymaganej do MR , ale tylko z ANR. Czy nowy MR będzie można brac po dzierżawie na umowę od zwykłego rolnia???


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

z tym wykupem ziemi to nie wiadomo

najpierw mowili ze spółki beda mogły miec 500ha na siebie i koniec a teraz mówią ze nie chcą zabierać im umów dzierżaw bo będą musieli płacić kary za to

a co mnie to :)

niech rozwalą tą ANR ale nie dalej powiedzieli ze spółki mają zrzec sie 30% gruntów w zamian bedą mogli wykupić 500ha ale chwila jak 300 już mają wykupione to jeszcze 500ha ??? ;[ ale to tak funkcjonuje ze dalej bedziemy mieli w okół siebie spółki a polskiemu rolnikowi nie dadzą sie dorobić

 

z drugiej strony przedstawiciel spółek czy czego tam mówił ze nie sa zainteresowani kupnem ziemi bo zainwestowali i inwestują w suszarnie i maszyny

ale jak to było tak i bedzie za bezcen sprzedadzą pola i oczywiście spółki bedą zainteresowane :lol:

 

nie wiadomo kiedy to nastąpi ale jeszcze nic tak na prawde nie jest namacalne wiec nie wiadomo jak to bedzie

 

Marek46ha przeciesz na młodego rolnika nie musza być tylko dzierżawy z ANR tylko mogą być notarialne spoządzone przez notariusza dzierzawy z rolnikiem no chyba ze o czymś nie wiem ale wiadomo ze dzierżawa na kilka dobrych lat bo nie na 2 czy 3 ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale w ANR się coś dzieje bo pytałem czy jest jakaś ziemia do wydzierżawienia to dostałem odpowiedź że tylko czasem coś na krótki okres która jest przygotowywana do sprzedaży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

a kiedy bedzie cos wiecej wiadomo?? kiedy przetaragi?? co z prawem pierwokupu?? bo ja nie mam żadnej dzierżawy od ANR ale teraz dorobiłęm się sprzętu to bym może spróbował powiekszyc gospodarstwo


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no ja też bym coś chciał powiększyć bo maszyny są i chęci ale jak widzę co sie dzieje to coraz bardziej zaczynam patszeć w te ich objetnice z lekkim niedowierzaniem w mojej okolicy jedna spółka ma 2300ha druga ma 1300ha i 3 ma 1100 i reszta rolnicy trochę pola jest ale coś mi sie nie wydaje ze to będzie dla rolników bo jak widzę jaki sprzęt zmienił im sie w ciągu roku to aż nie mogę

oni by chcieli pole jak najdłużej i za bezcen a tłumaczą sie w telewizji ze jesli agencja wzieła by im większość pola to jak spłacą kredyty

 

a oni mózgu nie mieli jak zaciągali kredyty wiedzieli ze pola nie będą mieli ale to celowa robota spółek i po części ANR :lol:

 

 

a co do prawa pierwokupu to juz mieli swoje do zabawy teraz niech dadzą innym

mogą mieć 300ha + tak jak niby ustawa głosi 500ha po zrzeknieciu 30% pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

nie wiem czy to akurat twoja dziedzina ale zapytam.wiesz może czy można przedłużać podpisane umowy na programy rolnośrodowiskowe na starych zasadach. chodzi mio toże mam umowę na działanie; międzyplon ozimy na kwotę 570 zł/ha wtymroku kończy misię ta umowa ichciałbym ją przedłużyć. czy mogę na starych zasadach czyli po 570 z/ha czy już na nowych po chyba 420zl/ha.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

dobrze trafiłeś nie wiem czy na starych możesz to przedłużyć :lol: ale wydaje mi sie ze jak weszły nowe to na nowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

co do mlodego rolnika to jeszcze nic nie wiadomo na 100% byla mowa o 75 tys potem o 100tys wiec nie wiadomo.Trzeba poczekac jeszcze troche bo akurat jest taki przelomowy okres.Prawo pierwokupu obowiazuje chyba przy dzierzawie minimum 10 lat dlatego ANR daje dzierzawy na krotkie terminy.O tym rolnosrodowiskowym to nie bardzo wiem ale postaram sie dowiedziec ale raczej musisz to zrobic na nowych zasadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

u mnie w okolicy to dostali na 30 lat jhakś czas temu. wzieło kilku po 100ha i teraz co z nimi??

będą mogli kupić całę 100ha na zasadzie pierwokupu?? czy może tylko 70ha a reszta 30% w przetargu??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj