kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

qazi    61

kolego kontrola moze powiadomic rolnika ale nie musi wiekszosc rolnikow jest powiadamiana.teraz wchodza nowe procedury i kontrole maja byc prowadzone tylko i wylacznie na podstawie zdjec z satelity bez pomiarow w realu

 

jeżeli nie musi powiadamiać rolnika o kontroli na miejscu(patrz polu) to wchodzi tam bez zgody właściciela, czyli narusza własność prywatną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

qazi-pomyśl ile razy myśliwi naruszyli ci własność prywatną -może ogrodzić wszystkie pola i powbijać wszędzie tabliczki "Teren prywatny-wstęp wzbroniony-strzelam bez ostrzeżenia"biggrin.gif-myśliwy co prawda może odpowiedzieć ogniem biggrin.gif -ale na urzędnika powinno starczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak to jest z młodym rolnikiem, czy na starcie trzeba mieć średnią krajową czy są 3 lata na osiągnięcie odpowiedniej powierzchni, bo dotychczas niby średnią krajową trzeba mieć na starcie, ale w agrobiznesie już kilka razy było wspominane że wystarczy 1ha a do średniej krajowej czy więcej mamy 3 lata jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro myśliwego to ja przeboleją bo on bardziej niepożądanych gości tępi(patrz dziki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Wiesz qazi-urzędnik tępi rolnika-wiesz chyba że jest nas zbyt dużo biggrin.gif ( wszędzie to słychać) więc też spełnia pożyteczną rolę w ekosystemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

możesz nie wpuszczać na pole a oni wtedy nie muszą wypłacać dopłat :unsure:

 

kamilek0912 a jak tam z dopłatami słychać coś o nowym systemie naliczania z uwzględnieniem dobrostanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dopłaty top mają obowiązek wypłacić, a o wstęp na własność prywatna wypadałoby się zapytać, bo co zrobić jak podczas takiej kontroli o której rolnik nic nie wie zostaną zniszczone uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

Z mlodym rolnikiem jest tak ze po rozpatrzeniu wniosku musi nastapic przekazanie ziemi minimum 10 hektarów.To w sprawie wyksztalcenia nie musi ono byc lecz trzeba je uzupelnic w ciagu 3 lat.Od stycznia jest mowa nie o 50tyś lecz o 75tys z czego 75%trzeba zainwestować w modernizacje gospodarstwa.

Co do wypowiedzi o naruszaniu prywatności to gdy teren nie jest ogrodzony moze po nim chodzic kto che i nic mu prawnie nie mozesz zrobic.

co do pytan o modernizacje to:http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=70&id1=0&id2=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a co uznajemy za ogrodzenie?? kołki ze sznurkiem wystarczą:unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

W myśl przepisów wewnętrznych ARiMR "Ogrodzeniem" nazywamy odcinek kolczasto-druciasty nieforsowalny z marszu biggrin.gif .

Tak że @qazi-w Twoim wypadku sugerowałbym kopnięcie się do Auschwitz-Birkenau (coś tam wczoraj buchnięto-więc drogę łatwo znajdziesz biggrin.gif ) i podpatrzenie niemieckiej myśli technicznej ze szczególnym uwzględnieniem właśnie techniki wygrodzeniowej biggrin.gif (mam nadzieję że trochę czarnego humoru nie zaszkodzi ?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Postaw tabliczkę "teren prywatny wstęp wzbroniony"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kiedy nowy nabór na modernizacje i czy mozna kpować zaraz po złożeniu wniosku jeszcze przed rozpatrzeniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

tego na 100% jeszcze nikt nie wie, każdy ma jak narazie nie potwierdzone dane, które mówią o I kwartale 2010 r. A co do kupna sprzętu to oczywiste, że możesz go kupić przed rozpatrzeniem wniosku, ale wtedy masz ryzyko co jeśli wniosek zostanie odrzucony lub np. zabraknie środków w ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

A osoba fizyczna czyli rolnik może mieć nieograniczoną liczbę ha na siebie, jeśli nie to ile. A jak zarejestrujemy gosp jako firmę/spółkę to można mieć nieograniczoną ilość ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Witam ma pytanko. Ile jest dopłaty do roślin motylkowych. Obsiałem u siebie ok 8ha koniczyny i ciekawi mnie wielkość dotacji. Podobno jest 350zł ale nie wiem i dlatego pytam :) A czy do tego dostanę jeszcze pieniądze za bydło jak to jest do pastwisk?

Z góry dziękuję za odpowiedź ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Koledzy,czy ktos sie orientuje, jaki bedzie najblizszy termin skladania wnioskow z programu modernizacja gospodarstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@nhcr zgodnie z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego osoba fizyczna może posiadać 300ha, natomiast osoba prawna 500ha (pytanie brzmi co się stanie jeśli ktoś posiada większą ilość gruntów - na co wskazuje obecna walka z dzierżawami wielkoobszarowymi)

 

@tomi382 do motylkowych można otrzymać JPO + UPO (jak do zbóż) bądź JPO + PZ (jest to nieco większa kwota jednak trzeba posiadać odpowiednią ilość zwierząt)

 

@tomacha001 ubezpieczenia upraw rolnych są obowiązkowe (tzn obowiązkowe jest ubezpieczenie 50% powierzchni upraw) natomiast jedyną karą za brak polisy to 2 euro/ha (jednak tę karę pobiera samorząd, który w rzeczywistości tego nie robi ze względu na nieogarnięcie ustawodawcy), warunki dotyczące płatności bezpośrednich znajdują się tutaj: ...::: Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa :::... w kolejnych latach będą uzupełniane jedynie o CC (zasady wzajemnej zgodności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhcr    5

a osoba prawna czyli jaka i jak jest z firmą. A jak różne osoby mają po kilka set ha to co z nimi robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

osoba prawna to przede wszystkim spółki kapitałowe (spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, akcyjne oraz pochodne) osobowość prawną posiadają ponadto spółdzielnie, przedsiębiorstwa państwowe, kościoły, wyższe uczelnie, fundacje, instytucje kultury, partie polityczne, związki zawodowe itd, jak widać między innymi Kościół katolicki w Polsce posiada zasoby gruntów znacznie większe niż 500 ha i nie zapowiada się, aby ktoś uczynił mu krucjatę, podobnie jest z pozostałymi osobami prawnymi oraz fizycznymi, prawo prawem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

@kissmy...to ze ktos dostaje PZ to nie zalezy od ilosci bydla wogule.tu chodzi o to ze ten dodatek dostaja rolnicy ktorzy w okresie 2004/2005 mieli zarejestrowane bydło i dana ilosc pastwisk to wtedy jest 502 z groszami do hektara wtedy zadeklarowanych lak.jesli przez ten czas zwiekszyla sie powierzchnia lak to nie dostanie wiecej tylko za tyle ile mial wtedy a moze nie miec teraz bydla a itak dostanie.co do powierzchni gosp to mkozesz miec nieograniczona ilosc ale wtedy liczba doplat jest mala a w pewnym momencie nie ma ich chyba wogule przeciez sa tacy ktorzy maja na siebie tysiace hektarow.jako spolka moze byc tak ale wtedy kazdy musialby miec na siebie po czesci ziemie i musialby skladac oddzielne wnioski o doplaty.

 

co do skladania wnioskow narazie jest realizowany termin 2007/2013 nic nie wiadomo o noewych terminach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

jak wskazałeś PZ zależy nie tylko od wielkości posiadanego stada lecz również okresu jego posiadania (wyjątek z tego co pamiętam stanowią młodzi rolnicy) natomiast w kwestii powierzchni gospodarstwa w przypadku płatności bezpośrednich nie mamy na razie do czynienia z żadną degresywnością (ma ona miejsce w przypadku programów rolnośrodowiskowych oraz m. in. dopłat do ubezpieczeń rolniczych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

powiem tak osoby ktore posiadja wiecej niz 300 hektarow traca prawa do kredytow np na modernizacje gospodarstw i zakup ziemi itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj