kamilek0912

ARiMR-pytania chetnie odpowiem

Polecane posty

kamilek0912    2

Zaczalem prace w ARiMR.Jesli macie jakies pytanka chetnie odpowiem.Moge jeszcze nie wiedziec wszystkiego ale postaram sie pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomCase    1

Mam takie pytanie i bardzo mnie to interesuje. Chodzi o przekazanie gospdarstwa ale jest jedno male ale... W tym roku kupilismy ,aszyny na PROW i koles z agencji powiedzial gdy zostala podpisywana umowa ze nie moze zostac przekazane gospodarstwo przez 5lat od daty podpisania umowy z agencja na zwrot. Czy tak naprawde musi byc? Czy nie moznaby bylo przekazac czesci gospodarstwa? Bo chodzi mi o skorzystanie z premi na mlodego rolnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

TomCase --> ten kto wzią maszyny na PROW zobowiązał się ze niesprzeda tych maszyn przez 5 lat i przez tyle czasu będzie prowadził gospodarstwo rolne, ziemia też jest zablokowana na taki czas bo przecież ktoś deklarował te działki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

Przyłączam się do pytania kolegi @marekgizio...kiedy będzie najbliższy nabór na modernizację??? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Według jakiego klucza wypłacane są dopłaty bezpośrednie ?-czytałem w temacie o dopłatach że ktoś dostał decyzję a nie dostał pieniędzy,ktoś inny na odwrót,jeden dostał w listopadzie a pieniędzy jeszcze nie ma inny w grudniu i konto już pełne-jak to jest,kto tym dyryguje,kto ustala kolejność owych wypłat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

ja mam pytanie na jakim etapie jest program restrukturyzacji dla plantatorów buraka cukrowego? kiedy bedzie cos wiadomo? na jakije zasadzie jest lista i mniej wiecej ile trzeba bylo miec limitu cukru aby zalapac sie na pieniadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

Witam tak jak kolega juz tu odpowiedział

1.ziemia nie jest teraz do ruszenia a jesli chodzi o mlodego rolnika to ziemia musi byc przepisana tylko i wylacznie w czasie rozpatrywania wniosku jesli jest wczesniej niz zlozony zostal wniosek kasy nie bedzie:(

2.Odpowiedz na pytanie o nabór.Tego jeszcze nie wiem ale postaram sie odpowiedziec jutro.Z tego co ostatnio byla rozmowa to nikt nie mowi o koncu noborów ale jeszcze dopytam.Jeszcze sie ucze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

Kolego @ChiquitaB też miałem możliwośc złożenia wniosku,ale zrezygnowałem bo ilość limitu jaką mi odebrali była mała..i nie miałbym szans...ale słyszałem co nie co,że kolejność wniosków będzie ustalona na podstawie limitu cukrowego który odebrano..więcw pierwszej kolejności przyznawane bedą tym gospodarzom ,którzy stracili największą wartosć limitu,czyli od największego w dół...nie chcę Cię martwić ,ale podobno wnioskow jest 2 razy tyle co środków przeznaczonych na to,oczywiście przy założeniu ,że każdy złożył wniosek na kwotę maksymalną ,czyli 50 000 zł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

do ChiquitaB :akurat tego nie wiem kolego bo na naszym terenie nie ma takich plantatorow.nasz oddzial jest maly obsluguje tylko 6 gmin wydaje okolo 7000 decyzji...

do jaro:to jest bardzoo skomplikowane poniewaz po zlozeniu wniosku jest on sprawdzany a bardzo czesto zawiera duzo bledow ktore trzeba poprawic a to wszystko opoznia wydanie decyzji i wyplate kasy. Dochodza raporty sprawdzanie dzialek a z tym jest taki balagan z szok.ludzie w biurze pracuja na podstawie tego co sprawdza ludzie z terenu wiec praca ciezka.a co do otrzymania decyzji to czasami nie ma kogos w domu a potem to sie tak schodzi gdzies sie zagubi.ale pieniadze zazwyczaj powinny byc na koncie okolo 2-3 tygodni po otrzymaniu decyzji.Czesto pieniadze nie dochodza bo nastepuje zmiana konta a ludzie zapominaja o tym by podac wniosek dotyczacy tego do agencji ktora wysyla kase a konta nie ma i kasa wraca.wtedy telefon do rolinka o wyjasnienia i znowu odejscie w czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jesteś pracownikiem ARIMR więc jesteś ten zły teraz :unsure:

a teraz moje pytanie,

dlaczego pracownicy agencji są tacy że jak widzą cień drzewa na mapce to wpierają rolnikowi że pod tym cieniem jest nieużytek i dopłata się nie należy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

Aaaa..jeszcze zapomniałem napisać,że kolejnośc przyznawania pomocy będzie na stronie Agencji Rynku Rolnego ,a kiedy to nie mam pojęcia bo mnie to już nie interesuje :blink:..ale pewnie już w niedługim czasie :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a z tym jest taki balagan z szok.

 

Moi rodzice tez tak twierdzą...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

tak nie powinno być moim zdaniem bo to blokuje rozwój mniejszych gospodarzy powinno być według kolejności przyjętych wniosków "kto pierwszy ten lepszy"

luk1512 napisz na priv jaki miałeś limit cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

na czym polegają zmiany w PROW i kiedy one wejdą w życie?

A dokładniej jaką funkcję pełnisz, bo pytania moga to być dosyć rozległe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

Powiem tak sa ludzie w biurze i ci ktorzy sprawdzaja pola w realu.i jesli ci sie pomyla to praca w biurze tez idzie w zlym kierunku.co do tych drzew to Ty to wiesz rolnik to wie i urzednik to wie ale prawo jest prawo najczesciej jest wniosek i zalaczniki poddany nastepnej kontroli i wiekszosc jest weryfikowanych wychodzi dobrze...moze i masz racje ze wedlug kolejnosci otrzymania wniosku ale w nich jest tyle bledow i trzeba wykonac tyle poprawek ze te z bledami sa odkladane gdy sie sprawa wyjasnia wracaja do obiegu.dzwonisz do rolnika albo wysylasz wezwanie z prosba jak najszybszego zgloszenia sie a jeden przyjdzie na drugi dzien a inny po miesiacu wiec jest roznie.

 

jak narazie wiem dosc malo bo dopiero sie przyuczam ale postaram sie odpowiedziec na kazde pytanie.tylko moze sie to odwlec w czasie troszke.

 

odp do pytania o PROW Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Dokumenty PROW 2007-2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gdy pole w realu sprawdzają to powiadamiają o tym fakcie rolnika czy nie, bo u mnie jeszcze w realu nikt nigdy nie sprawdzał, i jeszcze jedno dlaczego agencja posługuje się starymi mapkami, nie aktualnymi nawet od 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk1512    0

ChiquitaB zgadzam się z Tobą w 100%,ale taka jest rzeczywistość w Polsce żyjemy...niestety:?:?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilek0912    2

kolego kontrola moze powiadomic rolnika ale nie musi wiekszosc rolnikow jest powiadamiana.teraz wchodza nowe procedury i kontrole maja byc prowadzone tylko i wylacznie na podstawie zdjec z satelity bez pomiarow w realu.oni moga sie poslugiwac starymi mapami ale do kazdego roku sa nowe mapy ktore kazde gospodarstwo ma w swojej teczce w agencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blazek    3

Witam. Może mi ktoś wyjasnic tak w skrucie bo w tym temacie jestem zielony :unsure: jakie sa ograniczenia jesli chodzi o powieżchnie gospodarstwa od ilu ha do ilu max o ile sa :blink: i jakie zobowiazania trzeba spełnić aby sie załapać.Chodzi mi o program "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Nowy nabór na modernizacje ma być na wiosnę, i agencja już stara się jak najszybciej podpisywać umowy z dotychczasowego naboru, żeby pozamykać sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasek    7

"Modernizacja gospodarstw rolnych" na czym to dokładnie polega i jakie są procedury związane z tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj