Zaloguj się, aby obserwować  
Daro81

jaki kombajn za 40-50 tys. zł?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MartineZ    14

co wydajnosci rekorda TO Z TEGO CO WIEM jest wieksza bo ma szersza mlocarnie na czym dosc duzo zyskuje wiec wydajnosc jest wieksza ale wiadomo ze bez porownania z claasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gdzie Ci Supr omłóci więcej niż Rekord? Masz 20KM więcej w Rekordzie i przynajmniej z sieczkarnią ma lżej. :unsure: W dobrej pszenicy 8t/ha, Suprem 1ha/h nie uraczysz. Poza tym Rekord ma o 0,4m dłuższe wytrząsacze, czyli ich powierzchnia jest większa o 0,5m2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja mam inne zdanie bo rekordy się grzeją te czerwone oczywiście i mają tylko w książce napisane że mają większą wydajność a w praktyce jest inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Napisałem czarno na białym, że ma większą powierzchnię i moc, a Ty nadal swoje, że się grzeje. Grzanie można łatwo opanować i nie jest to problem. Wujaszek niebieskim Rekordem na małej chłodnicy kosił 14 sezonów areał ponad 100ha i dawał radę. Jak się czyściło chłodnicę regularnie i jeździło z otwartymi klapami to dało radę kosić. Supr ma mało mocy w stosunku do swoich gabarytów i szczególnie przy pracy z sieczkarnią wyraźnie spada wydajność i to jest fakt, który wielu potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Co myślicie o Laverdzie? Była za 42tys silnik 200KM, klima heder 4.5m i w bardzo ładnym stanie :unsure:


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki model? Który rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

guzik rekord zrobi więcej od supra te jego dłuższe wytrząsacze to jest śmieszne, bo co one dają jak się nie mieści na sitach, one są takie same w obydwóch kolego @MartineZ chyba mówisz o z040 a nie o suprze że twierdzisz że ma węższą mocarnie od rekorda, a co do mocy supra to trzeba dobrze zadbać o układ paliwowy bo jak pompa i wtryski są dobre to nawet z sieczkarnią, stołem do rzepaku i sprężarką klimy dawał radę bez problemów tylko że co, jak pszenica dawała 9 ton to na najwolnieszym przełożeniu nie było bata żeby nie sypał z tyłu bo nie mała moc silnika jest jego wadą tylko mała powierzchnia sit w stosunku do możliwości przerobowych ale czego chcieć od konstrukcji powstającej na przełomie lat 60/70 kto wtedy myślał plonach powyżej 5 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@rafał13113 to wytłumacz mi czemu ojczulo Suprem młócił "w kolano", a Rekordem "w łydkę"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

No no ta Laverda to konkretna jest tylko ciekawe jak realnie wygląda i czy bedą do niej czesci chociaz jest ona chyba na podzespołach NH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To są odpowiedniki wysokości cięcia. :unsure: Suprem ojczulek kosił wyżej, bo niestety, ale silnik nie wyrabiał, jak kupił Rekorda zaczął młócić jakieś 15cm niżej, bo sieczkarnia dawała radę to pociąć, a silnik nie łapał zadyszki. Pisałeś o tym, że Rekord nie zrobi więcej, bo ma takie same sita. Jednak dzięki dłuższym wytrząsaczom masz mniejsze straty, bo na sita może pójść bardziej oddzielony materiał. Tym samym jest mniej śmieci przy podobnych prędkościach, co wpływa na wydajniejszy zbiór. W Suprze, jak masz krótsze to istnieje większe prawdopodobieństwo, że wydmuchnie, bo nie zdąży się oddzielić słoma od plew i ziarna, a na sita trafi więcej śmieci ze zbożem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego @ Bobek_Farmer nie mogę się z tobą zgodzić że w suprze leci brudniejsze na sita jak w rekordzie głównie z tego wzglęgu że większość ziarna jest oddzielana od grubych części niepożądanych już na klepisku a jest takie samo, a po za tym super ma krótsze klawisze czyli mniej wytrząsa a tym samym i mniej zanieczyszczeń przez nie przejdzie niż w rekordzie bo większa powierzchnia klawisza równa się lepsze odczyszczenie grubych części od drobnych ale nie tylko ziarna ale tak że słomy i plew, czyli masz więcej masy która trafia na te same sita ( a nie jak na odwrót), było by to uzasadnione gdyby super gubił ziarno na klawiszach ale mieliśmy bizona supra przez jakieś 16 lat, prędzej była 40 i powiem tyle ostatnią rzeczą jaką bym w nim zmienił to zwiększenie powierzchni klawiszy bo tam to on gubił najmniej, fakt przy bardzo dużej ilości słomy dłuższy wytrząsacz jest przydatny ale to przy bardzo dużej ilości słomy nie w normalnych warunkach

 

Ps: kolego @ MartineZ dlaczego wytłumacz mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli Twoim zdaniem długość klawiszy nie ma wpływu na wydajność, to ja upierać się nie będę, bo nie zamierzam. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

przede wszystkim rekord ma 20KM wiecej co przy pracy z sieczkarnia przeklada sie na wydajnosc na pewno i to jest rzecz raczej niepodwazalna...

po drugie bede sie upieral ze rekord mam troszeczke szersze klepisko niz Z056 bo jak ojciec wymienial w Z056 to widzial od rekorda i sprzedawca mowil ze jest kilka cm szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

moze sie myle ale w takim razie to sprzedawca sie nie zna :blink:

 

szkoda ze nie po polsku :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego @ Bobek_Farmer może i ma coś do wydajności ale wtedy i tylko wtedy gdyby na krótkich klawiszach słoma by je zapychała, bo inaczej to nic nie ma do wydajności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

teraz potwierdzilem informacje i mialem racje tylko ze z ta roznica ze klepisko nie jest szersze ale dluzsze i klawisze tez sa dluzsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam bizona super ZO56 to szczerze go nie polecam.Nie polecam ZO56 jak i ZO58 ponieważ te kombajny lubią się bardzo psuć. jagbym ja miał kupywać kombajn za 40-50 tysięcy to kupiłbym jakiegoś zadbanego fortschritta 514 Załozyć klimke i się cieszyć kombajnu duzo mniej awaryjnego od Bizona ZO56 I ZO58


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wniosek kompromisowy:

Rekord jest wydajniejszy od Supra, ale w konkretnych określonych warunkach tj. zbożach z dużą ilością słomy oraz w rzepaku, kiedy może występować ewentualne obciążenie sieczkarni oraz piętrzenie się masy na wytrząsaczy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

nawet bym powiedzial ze to jest to samo tylko ze rekord jest przystosowany do duzych plonow typu 8t/ha gdzie Z056 rady nie daje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

kolego @MartineZ do dużych plonów ale słomy bo sita są te same i w krótko słomych odmianach wydajność jest ta sama

zgadzam się tym razem z kolegą @Bobek_Farmer tylko w konkretnych nie sprzyjających warunkach rekord jest wydajniejszy bo nawet fabryka podaje dla rekorda większą przepustowość ale całej masy ziarno + słoma a dla ziarna jest identyczna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj