lukas17

dzierżawa-duża odległość

Polecane posty

lukas17    0

witam, ostatnio trafiła mi okazja wzięćia ziemi wdzierżawe na dość dogodnych warunkach tylko odległość jest dość spora 54km, ziemi jest 41ha klasy 2-5 co o tym panowie myślicie opłaca się? posiadam już jedną dzierżawe w odległości 34 km w kawałku 32ha klasa ziemi 2-4, czekam na wasze opinie


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

jak masz już ziemie w sporej odległości to chyba sam już powinieneś wiedzieć czy się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Sam wiesz najlepiej czy się opłaca, chcesz naszej rady a nie napisałeś nawet jaki masz sprzęt jak masz ciągniki z szybkimi skrzyniami czy tam naprawde szybkimi ecospeed no i najwazniejsze jakie drogi masz do tych pól, jeśli jakąś główną szosę w dobrym stanie że można płynąć ciągnikiem 40km/ha to spoko, w sumie sam mam pola 17km od domu to ojcu schodziło na dojazd c 330 liczył sobie spokojnie 2 godz ( jazda albo polnymi drogami albo szosą same dziury i nierówności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak masz sprzęt i zapał to nie ma się co oglądać :unsure: Ale trzeba też brać pod uwagę warunki tej dzierżawy. Sam dzierżawie 20ha 17km od domu :blink:


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Jeżeli tak jak piszesz sa dogodne warunki i masz porządne maszyny to niema co się zastanawiać ! Druga taka okazja może się nie TRAFIĆ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Masz możliwość parkowania sprzętu gdzieś blisko? Wówczs dojeżdżasz autem i odległość nie ma aż takiego znaczenia. Pozostaje potem tylko przywieść plony, zależy co chcesz tam uprawiać. Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

automoderacja

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

A ja sie zastanawiałem czy kupić 8 ha 5,5km od domu :unsure:

Teraz widzę że podjąłem dobrą decyzje.

co do twojego problemu jeśli masz odpowiedni sprzęt żeby w miarę szybko to obrobic i chce ci się taki kawał jechać to bierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jest trochę daleko, ale przynajmniej konkretny kawałek, bo branie kilku ha w takiej odległości to lipa, więcej stracisz na dojazdy. Ja bym brał,jeżeli zasiejesz zboże lub qq, pojedziesz tam, w 2 dni zaorzesz, w 2 dni posiejesz, nawóz posiejesz w jeden dzień, skosisz w 1 czy 2 dni ( zależy jaki kombajn), spryskasz w 1 dzień, a zboża nie trzeba często pryskać. Co innego ziemniaki, szczególnie frytkowe/chipsowe, które trzeba pryskać na zarazę co 9-14 dni, wtedy często trzeba by było tam jeździć. Co do transportu płodów, to można na taką odległość wynająć jakieś ciężarówki jeśli nie masz wystarczająco dużo przyczep. Dobrze by było żebyś miał tam jakąś bazę aby sprzęt na dzień czy dwa tam zostawić. My mamy teraz najdalej pole 12 czy tam 15 km od domu, ale jest tam qq więc rzadko tam jeździmy, ale mieliśmy 80 ha ziemniaka w jednym kawałku 24 km od domu to trochę jeżdżenia było ale pole dobre to się opłacało, mieliśmy tam znajomego u którego zostawialiśmy sprzęt, ale nie wszystek i nie zawsze, niektórymi ciągnikami wracaliśmy, niektóre zostawialiśmy. Bierz bo teraz o pole ciężko, masz okazję, szczególnie że duży kawałek, a szybkim ciągnikiem dojedziesz w 1,5 godziny nawet krócej. Na te pole 24 kilometry był dobry dojazd, droga lepsza taka wojewódzka chyba, pole przy drodze, szybciej tam byłem niż na niektórych kawałkach 6-8 km od domu do których trzeba było dużo jechać polną drogą o niskim standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

koło mnie chłop wydzierżawił a teraz chyba nawet kupił 60ha w 2 kawałkach ale tylko przez drogę. co do bazy to się dogadał z sasiadem co mieszka na poczatku wioski i wszystkie sprzęty trzyma u niego kiedy przyjezdza na większa akcje - wode do opryskiwacza tez u niego tankuje i juz :unsure: zawsze mozna sie dogadac jakos


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Ja tez tak robię chociaż do swojej dzierżawy mam tylko 7km a sprzęty stoją u gościa co mieszka 500m od początku pola. Jedynie jak orzę to zawsze wracam do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Dokładnie tak jak wszyscy Ci radzą. Wszystko zależy jakie masz Ciągniki bo 50km to jednak kawał drogi ciągnikiem i czy nie ma możliwości zostawienia maszyn gdzieś bliżej żeby za każdym razem nie jeździć do domu. I też ważne co tam masz zamiar uprawiać


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

niapisz coś o tych dogodnych warunkach


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

z tego co czytam to u was jest niezły popyt na dzierżawę ziemi, bo w moim rejonie to ludzie proszą innych aby ktoś wziął pole w dzierżawę i to max 500m od domu. A o tym aby ktoś jeździł 10 czy więcej km to nikt nie słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

semos gdzie tak jest?? chętnie bym wzioł kilka ha


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

u nas też problemy z dzierżawą. U nas jedynie możesz komuś uprawiać by brali całość dopłat, a co najwyżej uda sie niektórym szarpnąć tak że zgarniają 50% Dobrze mówicie wyżej... Jak masz sprzęt to bierz, o ile weźmiesz nie mniej niż 70% dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

u nas to płacisz za ha 400zł i całe dopłaty i to bez żadnej umowy czyli nic pewnego na przyszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buchaj    0

To gdzie tu szukać opłacalności?? W życiu bym na coś takiego nie przystał. U nas jeśli się dopłat nie bierze to przynjamiej za dzierżawę się nie płaci albo płaci symbolicznie. Dzierżawię dużo łak bez umowy,a le w żuciu takich pieniędzy bym nie zapłacił. Dzierżawię jeden kawałek od sąsiada i płacę za 1,3 ha 500kg pszenicy, umowa jest na 10lat i dopłaty moje. Gdybym miał płacić 400zł/ha i do tego nie mieć dopłat to wolałbym swoje pole w dzierżawę oddać. Czysty zysk :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

gdzie opłacalność to nie mam pojęcia, ale pole na takich warunkach to się długo nie uchowa zaraz są chętni a to wszystko że u nas nie ma wolnej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

co do sprzętu to wielu wie że złym nie dysponuje jd 7730, jd 6400 i ursus 360:), kombajn to df m36.40, a te dogodne warunki jak dla mnie to całość dopłaty biore ja opłacam jedynie podatek (i pewna jednorazowa suma na rok dla właściciela to musiałbym się jeszzcze dogadać)(mały podatek nie jest bo wiadomo ziemi wmiare dobrej klasy), pole było przez rok ugorem więc będzie trzeba opryskać, a będe tam siał zboże, najgorsze są te dojazdy bo nie bede miał gdzie zostawić sprzętu, ale to jakoś powinno się dać...


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

do pierwszej awarii gdzies w drodze wieczorowa pora,bedziesz sam siebie przeklinal ze ci sie zachcialo tak daleko jechac,wystarczy zlapac gume i masz problem.urwala mi sie mala srobka ciemna noc do domu daleko,w domu nikogo-zostawic ciagnik i isc na autobus[przystanek niedaleko]dzwonic po kogos i czekac na zimnie,naprawiac w polu czy laweta[koszty]dobrze ze mam latarke w komorce i doszedlem do tego co sie zepsulo

placic komus za dzierzawe i jeszcze dawac doplaty???przyjezdzajcie do malopolski,u nas ziemi wolnej w brod II, III klasa od lat lezy odlogiem dziesiatki ha kwitna chwastami,za darma albo podatek jeszcze was beda po rekach calowac.masarnie, paszarnie, ogromny rynek zbytu[krakow i slask] na wyciagniecie reki a ludziom sie nie oplaca gospodarzyc.ale jak bys mial kukurydze albo ziemniaki to pol by rozkradli-najwiecej rybacy ze slaska na zanete :unsure:

podatek jest wszedzie podobny,stawka zalezy od ha przeliczeniowego ale wiecej niz 200 zl za ha fizyczny to nie powinienes zaplacic.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No a jaki jest sens dać komuś pole w dzierżawę i nic z tego nie mieć? Postawcie się po drugiej stronie, lepiej w takim przypadku pole sprzedać niż dać w dzierżawę i nic z tego nie mieć. U nas jest tak że jest czynsz od hektara w wysokości 1,5 dopłaty ( nieważne czy tam zboże czy ziemniaki, jednego roku dostają mniej drugiego więcej), a podatek płaci właściciel. Do dopłaty działki zgłaszamy my albo właściciel, to zależy. W sąsiedniej gminie facet na przetargu wylicytował na jednym polu od urzędu gminy pole za 2 tony zboża hektar ( nie pamiętam jakie to zboże), drugie za 3 tony za hektar i jeszcze podatek płacić, ale dopłaty dla dzierżawcy. Biją się o pole fest u nas w okolicy, cena dochodzi miejscami na I klasie do 50 tysięcy i nawet 60 tys był rekord.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj