Vril

Ustawienia Medion ,Dominator i pochodne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Vril    1

Kiedyś wstawiłem fotkę z tabelką z instrukcją ustawiania kombajnu do omłotu unsure.gif

Wielu prosiło mnie o lepszej jakości fotki lecz takie tylko miałem.

Teraz wstawiam fotki z ściągi do Mediona 310 ale pasują do większości Dominatorów także blink.gif

post-3665-126097893218_thumb.jpg

post-3665-0-56060400-1341203847_thumb.jpg

Edytowano przez Vril

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi kolego taką rzecz. Jeżeli w instrukcji pisze że górne sito ma być ustawione na 13mm a dolne na 8mm to gdzie te milimetry zmierzyć? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Z tego co słyszałem od serwisu na tym suwaku z dźwignią są ząbki po łuku i jeden ząbek

to 1 mm :unsure:

Można te dwie strony złożyć do kupy i zalaminować i wozić w kombajnie .

 

Mam jeszcze drugą stronę ściągi z uwagami do ustawień tylko ma 320 kb i jak chcę wstawić

to mi wywala błąd a jak zmniejsze rozdzielczość do tych 180 kb to staje się obraz nieczytelny .Da sie coś z tym zrobić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

te oznaczenia nie sa w mm (przynajmniej z tego co pamietam), ale mozna zrobic tak:

 

ustawiasz sito gorne (tak jak ma byc dolne), mierzysz suwmiarka i wedlug niego nastawiasz podobna szczeline na dolnym sicie. pozniej gorne ustawiasz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Nie wiem też czy to mm czy co innego ale serwisant tak mówił że jeden ząbek 1 podziałka

czyli w tabeli 13 to przesuń o 13 ząbków .

Ale Twój sposób też dobry tylko suwmiarka ma też sakale w mm więc sam nie wiem jak się to ma do tej tabelki i czego tu się trzymać :unsure:

 

 

Edytka : Ok patrze i w tabeli jest podane w mm więc nic tylko sprawdzić w praktyce na sicie czy np: 13 ząbków

w prawo zrobi szczelinę na 13 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi rzeczywiście podane jest to w mm ale napewno nie odpowiada to ilości ząbków przy sitach więc musi to być jakiś inny sposób na pomiar tej szczeliny. Tylko jaki :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale nie rozumiem co za problem widzicie w pomiarze suwmiarka? przeciez przy danym nachyleniu sita bardzo latwo jest skopiowac to obok, albo ponizej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz aby z boku zaznaczyć położenie zamkniętego sita a później otworzyć i zmierzyć wysokość do wierzchołka sita blaszkowego? :unsure: Jeśli tak to co zrobić z dolnym sitem jak tam nawet komar h... nie wsadzi a nie mówiąc o rękach z suwmiarką :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek24m    12

Ja uważam że jak zamknięte sito to wymiar jest O mm

Natomiast jak uchyle to powstoje pewien prześwit Wysokość między czóbkiem blaszki sita a nastepną blaszką

tj. wymiar otwarcia sita .Pomiar dokonuje głebokościomirzem sufmiarki. Jakoś to mi sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@grzegorz13174 logiczne ze nie wsadzisz lapy z suwmiarka czy bez do dolnego sita, ale nastawiasz gorne i na jego przykladzie nastawiasz dolne, golym okiem da sie skopiowac nastawienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

jak nie mozesz suwmiarki swadzić do dolnego sita to sobie wsadz zapalke, przyrzymaj palcem i zmierz. a w ogole te cale mm, ktore producent podaje w instrukcji to bujda, bo instrukcja nie widzi jakie sa warunki na polu. to sa tylko dane teoretyczne i podawane w przyblizeniu zeby ktos koszacy rzepak wiedzial ze trzeba sita pozamykac, a nie kosic z otwartymi powiedzmy na 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no oczywiscie, ale to sa ustawienia wyjsciowe, od ktorych powinnismy zaczac, a pozniej tylko skorygowac.

inna sprawa jest rutyna w ustawianiu kombajnu, wtedy czasem nie potrzeba nic mierzyc tylko ustawic na odpowiedni zabek, przejechac 200 metrow byle nie przy rowie, obserwowac straty, wyjsc zobaczyc co leci i wtedy ewentualna korekta sit i dmuchawy i heja, poki warunki sie nie zmienia B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zapytałem jak wy to mierzycie bo ja wcale tego nie mierzę tylko ustawiam według obserwacji jak to opisał kolega brzozak ale każdy ma swój sposób, nie ma jednego wzorca ustawienia sit B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7952

WItajcie panowie, kosil ktos z was claasem dominatorem bobik i lubin ? wiecie moze na jakich nastawach to kosic ? na ktora dziurke klepisko, jakie obroty bebna, jaki wiatr i jak sita ustawic ? Moze ktos wie mniej wiecej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MF6190
      Witam, mam problem z wspomaganiem, mianowicie na wyłączonym silniku kręci się lekko kierownicą bez oporu a koła stoją w miejscu, chyba tak nie powinno być a druga sprawa że jak już na odpalonym się kręci to w po wykonaniu maksymalnego skrętu np. w lewo jest chwilowy opór i potem można pomału dalej kręcić, przez co już 2 razy wygięło mi siłownik wspomagania. Orbitrol i pompa hydrauliczna nowa, olej nowy, układ odpowietrzony. Ma ktoś jakieś pomysły co może być ? 
    • Przez jowisz753
      Dzień dobry
      Posiadam od kilku lat Claasa Dominatora 98 SL Maxi. W ubiegłym roku dokupiłem tylną oś napędową wraz z rozdzielaczem i przewodami. Podłączyłem identycznie jak było na kombajnie z którego oś była zdejmowana, ale jest jakiś problem z działaniem, którego nie mogę rozwiązać. Teraz po odpaleniu kombajnu i przesunięciu dźwigni hydrostatu czy do przodu czy do tyłu przez kilka, kilkanaście sekund nic się nie dzieje, później słychać wycie pompy i kombajn zaczyna ruszać, po kilku metrach zatrzymuje się, pompa znów zaczyna wyć, kombajn rusza i jedzie już normalnie, ale wystarczy wjechać w głębszą rówkę przednimi kołami i kombajn staje, pompa zaczyna wyć i po kilku sekundach wyjeżdża. Tak samo się dzieje bez względu na to czy napęd jest włączony czy nie. Podniosłem kiedyś kombajn z jednej strony (przód i tył) i po włączeniu napędu tylne koło się obraca, ale można je rękami zatrzymać i obraca się wtedy tylko przednie, i na odwrót, zatrzymując przednie obraca się tylko tylne. Tak to powinno działać? Może coś jest źle podłączone? Co więcej, zaraz po wyłączeniu kombajnu poziom oleju hydrostatycznego jest o wiele za niski i przez kilka minut słychać bulgotanie w zbiorniku i olej podnosi się do właściwego poziomu. Pompa Linde BPV 70R.
      Pomoże ktoś?
    • Przez BiznesmenNaRoli
      Witam wszystkich,
      Od niedawna jestem posiadaczem ciągnika Claas Celtis 456. Przeszukałem cały internet żeby znaleźć schemat bezpieczników i przekaźników ale bezskutecznie.
      Mam prośbę do was, jeśli ktoś posiada taki schemat byłbym bardzo wdzięczny jakby się ze mną podzielił.
    • Przez MFargo
      Posiada ktoś instrukcje obsługi do claasa ariona 610C 2008rok. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj