News
Vril

Ustawienia Medion ,Dominator i pochodne

Polecane posty

Vril    1

Kiedyś wstawiłem fotkę z tabelką z instrukcją ustawiania kombajnu do omłotu unsure.gif

Wielu prosiło mnie o lepszej jakości fotki lecz takie tylko miałem.

Teraz wstawiam fotki z ściągi do Mediona 310 ale pasują do większości Dominatorów także blink.gif

post-3665-126097893218_thumb.jpg

post-3665-0-56060400-1341203847_thumb.jpg

Edytowano przez Vril

Powiedz mi kolego taką rzecz. Jeżeli w instrukcji pisze że górne sito ma być ustawione na 13mm a dolne na 8mm to gdzie te milimetry zmierzyć? :unsure:

Vril    1

Z tego co słyszałem od serwisu na tym suwaku z dźwignią są ząbki po łuku i jeden ząbek

to 1 mm :unsure:

Można te dwie strony złożyć do kupy i zalaminować i wozić w kombajnie .

Mam jeszcze drugą stronę ściągi z uwagami do ustawień tylko ma 320 kb i jak chcę wstawić

to mi wywala błąd a jak zmniejsze rozdzielczość do tych 180 kb to staje się obraz nieczytelny .Da sie coś z tym zrobić ?

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    237

te oznaczenia nie sa w mm (przynajmniej z tego co pamietam), ale mozna zrobic tak:

ustawiasz sito gorne (tak jak ma byc dolne), mierzysz suwmiarka i wedlug niego nastawiasz podobna szczeline na dolnym sicie. pozniej gorne ustawiasz normalnie.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Vril    1

Nie wiem też czy to mm czy co innego ale serwisant tak mówił że jeden ząbek 1 podziałka

czyli w tabeli 13 to przesuń o 13 ząbków .

Ale Twój sposób też dobry tylko suwmiarka ma też sakale w mm więc sam nie wiem jak się to ma do tej tabelki i czego tu się trzymać :unsure:

Edytka : Ok patrze i w tabeli jest podane w mm więc nic tylko sprawdzić w praktyce na sicie czy np: 13 ząbków

w prawo zrobi szczelinę na 13 mm

W instrukcji obsługi rzeczywiście podane jest to w mm ale napewno nie odpowiada to ilości ząbków przy sitach więc musi to być jakiś inny sposób na pomiar tej szczeliny. Tylko jaki :unsure:

brzozak2    237

ale nie rozumiem co za problem widzicie w pomiarze suwmiarka? przeciez przy danym nachyleniu sita bardzo latwo jest skopiowac to obok, albo ponizej.

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Czyli sugerujesz aby z boku zaznaczyć położenie zamkniętego sita a później otworzyć i zmierzyć wysokość do wierzchołka sita blaszkowego? :unsure: Jeśli tak to co zrobić z dolnym sitem jak tam nawet komar h... nie wsadzi a nie mówiąc o rękach z suwmiarką :blink:

krzysiek24m    11

Ja uważam że jak zamknięte sito to wymiar jest O mm

Natomiast jak uchyle to powstoje pewien prześwit Wysokość między czóbkiem blaszki sita a nastepną blaszką

tj. wymiar otwarcia sita .Pomiar dokonuje głebokościomirzem sufmiarki. Jakoś to mi sie sprawdza.

brzozak2    237

@grzegorz13174 logiczne ze nie wsadzisz lapy z suwmiarka czy bez do dolnego sita, ale nastawiasz gorne i na jego przykladzie nastawiasz dolne, golym okiem da sie skopiowac nastawienie

dexterek    83

jak nie mozesz suwmiarki swadzić do dolnego sita to sobie wsadz zapalke, przyrzymaj palcem i zmierz. a w ogole te cale mm, ktore producent podaje w instrukcji to bujda, bo instrukcja nie widzi jakie sa warunki na polu. to sa tylko dane teoretyczne i podawane w przyblizeniu zeby ktos koszacy rzepak wiedzial ze trzeba sita pozamykac, a nie kosic z otwartymi powiedzmy na 14

brzozak2    237

no oczywiscie, ale to sa ustawienia wyjsciowe, od ktorych powinnismy zaczac, a pozniej tylko skorygowac.

inna sprawa jest rutyna w ustawianiu kombajnu, wtedy czasem nie potrzeba nic mierzyc tylko ustawic na odpowiedni zabek, przejechac 200 metrow byle nie przy rowie, obserwowac straty, wyjsc zobaczyc co leci i wtedy ewentualna korekta sit i dmuchawy i heja, poki warunki sie nie zmienia B)

Ja tylko zapytałem jak wy to mierzycie bo ja wcale tego nie mierzę tylko ustawiam według obserwacji jak to opisał kolega brzozak ale każdy ma swój sposób, nie ma jednego wzorca ustawienia sit B)

Uziu92    4154

WItajcie panowie, kosil ktos z was claasem dominatorem bobik i lubin ? wiecie moze na jakich nastawach to kosic ? na ktora dziurke klepisko, jakie obroty bebna, jaki wiatr i jak sita ustawic ? Moze ktos wie mniej wiecej ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez NewVario
      Witam wszystkich, proszę Was o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu : (od 3 sezonów zrywa mi często w trakcie żniw klina na podajniku ziarnowym ( do zbiornika) u samej góry

Zaznaczyłem czerwonymi kropkami koła zębate na których zrywa mi te kliny, teraz moje pytanie jest następujące, co jest wadliwe ? Wydaje mi się , że jadę wolno i nie ma nie wiadomo jak dużo masy do przetransportowania (przerobienia ) heder 3,9m i nawet na pełnym przyspieszaczu na 1 nie jeżdżę. A wydaje mi się, że ten kombajn powinien mieć większe możliwości. 

Proszę bardzo o pomoc bo już się tak 3 sezon z tym męczę. Swoją drogą czy u Was w Dominatorach 85 też trzeba chłodnicę w trakcie dnia z plew oczyszczać bo łapie czerwona temperaturę ? Chłodnica była sprawdzana na drożność i czyszczona (dwa razy wyjmowałem w trakcie żniw bo się okazało, że mechaniker źle złożył, a drugi raz, awaria klina na pompie wody).

• Przez Maju3060
      Witam. Chcielibyśmy zasiać trochę kukurydzy na ziarno lecz pytanie czy da radę skosic zwykłyn hederem, na YouTube jest filmik gdzie koszą tak lecz pytanie czy sprzęt bardzo na tym odczuje, czy w ogóle da radę to kosić. Może ktoś tak próbował i wypowie się? Areał to ok 2ha.
    • Przez Zbyszek0567
      Witam, kupiłem w tym roku claasa senatora, silnik perkinsa 6-cylindrowy i całe żniwa normalnie skończyłem. Problem jest taki, że gdy chciałem go schować na zimę, odpaliłem go normalnie i zostawiłem na wolnych obrotach żeby odpiąć heder i nagle sam z siebie zgasł. Sprawdziłem rozrusznik, akumulator i nadal nie może odpalić. Założyłem drugi rozrusznik i silnik nie może okręcić. Tak jakby się gdzieś zablokował. Gdzie szukać problemu?
    • Przez Niko621
      Witam mam problem z podnoszeniem motowidel z claasie 86 a mianowicie  prawa strona szybciej podnosi i opuszcza od lewej. W lewym siłowniki wymienione uszczelniacze i zaworki i bez zmian. Jestem swierzym użytkownikiem tak że proszę o wyrozumiałość. 
    • Przez ma123
      Witam mam problem z regulacją klepiska nie da się go podnieś wyżej niż 4 dziurkę na skali od góry i tu pytanie czemu to tak cieżko chodzi i czy we wszystkich kombajnach to tak chodzi czy tylko w moim jest tak dodatkowo ktoś kiedys jeszcze dzwignię urwał i jest spawana 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj