Rokes

Na co zwracać uwagę?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rokes    0

Noszę się z zamiarem kupna siewnika Poznaniak 2,7 M. Chciałbym się dowiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę przy wyborze siewnika, wiadomo nikt nie chce kupić złomu. W sprawach "siewnikowych" jestem trochę zielony, więc koledzy doradźcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson1028    70

warto dobrze przyjrzeć się skrzynce przekładniowej, bo to jeden z ważniejszych podzespołów w siewniku i do tego wcale nie najtańszy; ważne, żeby koła zębate się lekko przesuwały, bez zacięć itd.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

nie kupuj poznaniaka. lepiej starszą amazonke... lepsze wykonanie, dokładniejsza ilość wysiewu...


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

pierddu pierdu.

mamy 2,7 poznaniaka z 1979 czy 1978 roku i tato siał nim nawet trawę.

Co do amazone - często wypicowane a w rzeczywistości mocno wyeksploatowane i tyle.

Czy lepiej sieją, wątpie ale kosztują 2 razy tyle.

 

Co do poznaniaka

- skrzynka przekładniowa jak działa, to podstawa (nasza jest w dobrym stanie i od nowości nie remontowana,

- skrzynia nasienna - czy nie była robiona tj. spawana, nitowana, często rdzewiały i jak ktoś nie pomalował zaraz po zakupie to miał zgnitą (tato w naszym zaraz po zakupie malował bo fabryka zle wyczysciła przed malowaniem),

- jak pracują zastawki przy rolkach wysiewających - czy nie są zgnite, poucinane itp

- jeżeli starszy siewnik to ramy miał mocne, te nowsze nie wiem,

- jak działa otwieranie den,

- łożyska w kołach - u nas od nowości nie zaglądane ale na wiosne się zajrzy bo chyba już czas,

- komplentość siewnika czyli czy ma wszystkie elementy, rolki wysiewu do drobno i grubonasiennych, zbóż, zgrzebło w jakim jest stanie, stopki czy nie są wydarte, spulchniacz śladów ciągnika czy jest (ja go wywaliłem bo to głupia sprawa w tym siewniku).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

kolego miałem poznanika bardzo długo i nie pododało mi się jak tata kupił amazonke (bo myślałem tak jak ty)i się myliłem. raz zasiej cześć pola poznaniakeim a drugą cześć amazonką zobaczysz różnice


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

właśnie liczę na wiosnę sprawdzić jak się sieje pneumatykiem.

a na jesieni zrobię to co mówisz czyli część poznaniakiem a część pneumatykiem i będe miał porównanie.

Mimo tego pozostanę sceptyczny co do siewników z zachodu które niezle wyglądają ale wypracowały swoje.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadams7    0

ale to nie bedzie to samo. nie możesz porownać poznaniaka mechanicznego do pneumatycznego. ja proponuje porównać machanicznego poznaniaka do mechanicznej amazonki. nie zdążyłeś wypróbować newego pneumatyka w tym roku?? ja też nie... czekam do wiosny?? co kupiłeś za siewnik??


Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

właśnie podpisałem umowę z arimr, na dniach aneks, wtedy wniosek o kredyt i dopiero w styczniu-lutym sciągam sprzęt.

Jak sciągnę to wrzucę fotki i opis sprzętu coby nie chwalić przed zakupem :unsure:

A sprawdzę go w j. jarym którego mało będzie ale akurat tyle aby sprawdzić działanie i obsługę tego siewnika.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

poznaniak nie taki zły miałem taki siewniczek nawed rzepak mim siałem nie było kłopotów ze wschodami przekładnia jest chyba najwarzniejsza wiec zwracaj na nią szczegulna uwage ale nie pchaj sie w te nowsze poznaniaki z rolmaszu kutno normalnie poraszka pruby krecone to robiłem 3 zanim wyjechałem w pole i tak nigdy niewysiałem tyle ile miałem ustawione no i zawsze jedna połowa siewnika wysiewała wiecej wymieniałem rolki łaczniki i dalej to samo niewiem moze jakis wadliwy fabrycznie w tym roku wkurzył mnie tak ten siewnik ze kupiłem sobie nowy a co do poznaniaka 2,7 łatwo go przerobic na 3 ja miałem roztawine redlice deko szerzej


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

tata posiadal poznaniaka 2,7m i byla w nim mala wada fabryczna a mianowicie jak sie go ustawilo na zmniejszony wysiew to rwał skrzynie ,przyjechal serwis na gwarancji i wymienil cala skrzynie ale potym bylo to samo i dlatego po 20 latach go sprzedal :unsure: warto to sprawdzic , podczepic siewnik ustawic go na maly wysiew i przejechac z nim z 10 metrow :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

tylko jeden problem jeszcze poznaniaków nie było raczej o szerokości 2,7 tylko 2,5 m :blink: :unsure: (yacenty mierzył do ścieżek i to prawda) a 2,7 to z kołami ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rokes    0

Tak to prawda. Mi chodziło o szerokość całego siewnika a nie szerokość roboczą. Fakt Amazone to dobre sprzęty ale nie tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja bym zwrócił uwagę na stan redlic, są kłopotliwe w naprawie. Poza tym tam nie ma co się zepsuć, nasz siewnik to chyba najstarsza maszyna w gospodarstwie, ma pewnie 30lat. Nie słyszałem o żadnej awarii, raz tylko poprawiono w nim redlice i to wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
david85    3

też uważam że w poznaniaku nie ma się co zepsuć mam od nowości 1992 rok i nie było większych awarii poza pękającymi lejkami teraz zmieniłem na amazone d7 i zauważyłem że dużo lepiej przykryte są ziarka no i amazonką można nawet w deszcz siać i lejki się nie zapychają a poznaniaka mam na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj