franky69

Przyczepa jednoosiowa wywrotka

Polecane posty

franky69    1

Kolego Martin68 fajna przyczepka jeśli możesz to napisz coś więcej o niej :lol: a zdjęcia wstaw koniecznie ;[


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Kolego oFsik wiesz możne ile wujek zapłacił za taka?

Jej wymiary to chyba 1850x2850 ale nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Raczej poniżej 4k ale to tylko domysły i musiał ją trochę wyprostować bo skrzynia miła pogięta ramę.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

mam sąsiada który ma trzy takie ale żadnej nie chce sprzedać, niedawno widziałem na allegro taka w oryginale w dobrym stanie za 7500zł ale to trochę za drogo według mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Witam i dziękuje Kolego oFsik za zdjęcia i mam małe pytanko, bo z tego co wyczytałem to posiadasz przyczepę Pronaru, jeśli to możliwe czy mógł byś podać mi szerokość ramy z tyłu Ramy głównej i szerokość na kulach od wywrotu, jeśli masz taką możliwość oczywiście Z góry Dziękuje :)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Kolego oFsik tu się z Tobą zgodzę ale i poruszę pewien problem jeżeli umieścisz kule bardzo z tyłu to przy kiprowaniu pokrzywisz bortę chyba ze zrobisz ja otwierana góra-dół wtedy możesz umieścić kule dalej od końca paki (bez przesady) gdyż "pomożesz" siłownikowi wykiprować bo paka będzie posiadała małą przeciwwagę co przy dużym obciążeniu ułatwi wykonanie tej czynności ciągnikowi z małą wydajnością pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mały błąd Ci się wkradł napisałeś ''jeżeli umieścisz kule bardzo z tyłu to przy kiprowaniu pokrzywisz bortę'' ima bardziej z przodu tym burta niżej będzie opadała. Jeśli ktoś robi kiper to bardzo ważne!




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Kto nic nie robi ten się nie myli

a przepraszam mój, błąd ale spostrzeżenie bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
specjalford    0

Dobry pomysł tylko zamiast osi zastosować tylni mos od stara ze złomu zamontować wał napędowy sprzężony z womem nap c 360 drugi bieg idealnie się zgrywa z tym układem i do ekstremalnych warunków super sprawa :D sam myśle nad czymś takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

pozwolę sobie podpiąć się do tematu, ponieważ mam pytanie: gdzie można zakupić zawiasy kulowe (łączące ramę ze skrzynią ładunkową) do przyczepy wywrotki?? W najbliższym czasie będę robił jednoosiową wywrotkę z kipem na 3 strony i najlepiej sprawdzą się tutaj takie zawiasy.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    42

dzięki za link, wcześniej znalazłem ale tylko kilka rodzajów od 18t wzwyż, i cena też była wysoka.

Edytowano przez martinezo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

ja też przymierzam się do przerobienia rozrzutnika na przyczepę z kiprem tylko u mnie jest problem tego typu że rozrzutnik jest mi raz na ruski rok potrzebny więc muszę to przerobić tak żeby wszystko działało jak teraz.

Najłatwiej było by zrobić na dwa siłowniki po bokach ale nie mogę takich upolować nigdzie żeby miały duży skok - coś około 100cm.

Taniej wyszedłby jeden umieszczony na środku ale tamtędy przechodzi mi wał od napędu a on musi zostać.

a może próbuję go przesunąć na bok robiąc obejście z dwóch krótkich wałów kardana bo tak czy inaczej będzie musiał być rozpinany - z przodu mocowany jest do dolnej ramy a z tyłu i w środku do ramy pod skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler13    14

Jestem własnie w trakcie budowy wywrotki jednoosiowej. Chciałbym zrobic w niej trójstronny wywrot . Ale jak patrze na ceny gotowych zestawów kul do takiego wywrotu to ręce opadają . Zwłaszcza ze solidnie takie kule wcale nie wygladają. Już haki samochodowe wydją sie solidniej wykonane. I tu moje pytanie .Czy takie haki nadawałyby sie na zawiasy kulowe do wywrotki? Są potrzebne tylko dwa na tył przyczepy i mozna je za grosze dostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Rzeczywiście gotowe są drogie ja zrobiłem wywrotkę jednoosiową trzystronny wywrot ale zawiasy własnej konstrukcji dolna część w postaci widełek z dwóch płaskowników 100x10mm z przodu na stałe do ramy a z tyłu do rury aby umożliwić wywrot do tyłu z otworem fi 25rozsunięte na 6cm pomiędzy które wchodzą kawałki rurki o tej średnicy wspawane w ramę podłogi sworznie wsuwane w otwory rama główna trójkatna o wysokości dwóch profili 100x50mm z ścianką 4mm ale obecnie robiłbym z ceownika 14cm ponad 3 tony swobodnie wytrzymuje ale to obciążenie sporadyczne bo opony 15 cali od busa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
momek    27

co do zawiasów ram to ja u siebie sam robiłem poprostu przetoczyłem z wałka jakiegoś i jest luksius a za wałek dałem tyle co na złomie więc grosze mam wywrot nsa 3 strony a tak praktycznie to na boki może raz kipowałem :)

no ale czasem się przyda jak coś to moge przesłac foto jak wyglądaja te zawiasy u mnie jak ktoś chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler13    14

Ja własnie robie rame główną z ceownika 14 cm .A rame paki z ceownika 12 cm .Os przyczepy przwdopodobnie D 47 , koła 15" balony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rallyfan    15

Witam, zamiaruje zbudowac przyczepe jednoosiową z wywrotem na 3 strony. Jakie powinna posiadać parametry do zarejestrowania aby diagnosta zakwalifikował ja jako przyczepę o ładownosci 3,5T? Czy są jakies konkretne wytyczne w kwestii wielkosci skrzyni, minimalnego rozmiaru opon? To, że musi posiadac hamulce i oswietlenie - wiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj