franky69

Przyczepa jednoosiowa wywrotka

Polecane posty

franky69    1

Witam wszystkich posiadaczy jednoosiowych wywrotek fabrycznych bądź Samów ;) Mianowicie chciał bym zbudować sobie takową przyczepkę nie dużych rozmiarów max 3m długości i tutaj moje pytanie jeśli Ktoś mógł by Mi pomóc i podać jakiś rysunek ramy i z jakiego materiału zrobić ramę główną chodzi Mi o to z jakiej ceówki bo Mam 160 hutniczą i czy taka będzie wystarczająca ? Z góry dziękuje za wszelką Pomoc


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

szkoda ze nie sztywna bo bym ci swoją sprzedał.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Ceownik 160mm wystarczy w zupełności, ja mam przy swojej identyczny, tłok mam od Stara wywrotki, koszt zakupu tłoka na złomie to 150zł. Też mam wymiary 3x2m i wys. 0,5m, ładowność to taka ile opony dadzą rade wytrzymać. Jak będziesz budował to nie kombinuj z krótkim siłownikiem umieszczonym bardzo mocno w tylnej części wywrotu bo to kiepski pomysł, wstaw go centralnie na środku skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Dziękuje już chociaż wiem że materiał będzie Ok bo nie byłem pewien A może przedstawił by Ktoś jakiś rysunek ramy z wymiarami Chciał bym żeby skrzynia wywrotki była gdzieś ok 2na3m ośka od rozrzutnika to jaka szerokość ramy dolnej ? :unsure:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ramę zrób tak jak w Pronarze z tyłu daj tak żeby pasowała na mocowania w osi a z przodu tak żeby się schodziła.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

a chcesz tylko do tyłu czy 3 strony wywrot??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makbet007    1

a jakiej długośći trzeba siłownik hydraulicznu zakładając ze bedzi on umieszczony po środku paki a długość paki wynosi 3 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Jeśli się uda to chciał bym na 3 strony ale zobaczymy jak wyjdzie !


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

a jakiej długośći trzeba siłownik hydraulicznu zakładając ze bedzi on umieszczony po środku paki a długość paki wynosi 3 m

Pitagoras się kłania :unsure:




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego oFsik wspomniałeś o przyczepie Pronaru właśnie na takiej chciał bym się wzorować ale u Mnie w okolicy nikt takiej jednoosiowej niema Masz może jakieś zdjęcia takowej przyczepy bo w ofercie Pronaru są ale nigdzie nie ma konkretnego zdjęcia ramy :unsure:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mam takie zdjęcie tylko nie na laptopie a pc czeka na zasilacz i dopiero jutro go odpale.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Fajnie by było jak by udało Ci się je wrzucić :unsure:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Szkoda że nie Masz kolego oFsik zdjęć Pronarka ale twoje przyczepa też fajnie wyszła a te koła to chyba ją przeżyją :unsure: Proszę o wstawianie fotek bądź linków do fajnych przyczep a w szczególności zdjątka ram :blink:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Emil Dzięki za Linka a Mógł byś podać jakieś wymiary skrzyni i ramy ?


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek128    0

Witam. Ja tez mam taki pomysł by zbudować sobie jednoosiową wywrotkęsmile.gif Tylko ja zamierzamu robić tą przyczepkę na ramie od rozrzutnika 3,5 tony. Wiem ze czeka mnie sporo roboty ale mysle ze dam radę. Co do fotek to mam jakies foto przyczepy jednoosiowej fabrycznej(w szczególności zdjecia ramy). Daj e-maila to wysle te zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Arek128 a jakiej produkcji masz ten rozrzutnik? bo jeżeli Agro-Brzeg to zazdroszczę wystarczy tylko zrzucić pakę wzmocnić ja do dolnej ramy dorobić zawiasy (polecam od jelcza bardzo mocne i wytrzymałe) i przyczepka jak się patrzy

a czy mógłbyś te zdjęcia wyżej wymienione wstawić do galerii tak aby wszyscy mogli je oglądać i komentować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek128    0

Ten rozrzutnik jest z Agrometu-Brzeg. Zdecydowałem sie go przerobic na przyczepę ponieważ całe swoje życie stał na dworzuangry.gif Wszystko przepruchniało ale rama jest w idealnym staniebiggrin.gif Nie opłaca sie go odnawiac bo mamy 3 rozrzutniki wiec i tak sie by jeden stał a przyczepka wywrotka bedzie przydatna. Te zdjecia tej przyczepy co pisałem wczesniej postaram sie wstawić na af ale ona nie jest moja tylko mojego kolegi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Witam i Dziękuje wszystkim za udział w temacie Arku128 wstaw fotki jeśli możesz tej przyczepy o której piszesz Ja przywiozłem materiał na ramę ale narazie takie mrozy że nic nie Mogę działać jeśli tylko pogoda będzie bardziej sprzyjająca to biorę się do DZIEŁA ;)


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

kolego franky69 ile wyniósł cie wstępnie koszt takiej przyczepki nie wliczając osi i siłownika tylko sam materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Kolego Rzaremba do skończenia przyczepy to jeszcze daleka droga na razie zorganizowałem Ceownik 160 dwa kawałki 4metrowe i trzy 2metrowe jeden kawałek 200 2metry co myślę że starczy na ramę a kupiłem to za 5 stówek To chyba nie tak drogo przynajmniej tak Mi się wydaje :lol:


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj