Zaloguj się, aby obserwować  
przemek0909

Ile kostek słomy w jednej beli?

Polecane posty

Pablorolnik    2

Jakie 120 czy 150?

Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Dawid777    0

Ale z rolki czy wielogabarytówki, i wszystko zależy od ustawienia prasy: zgniot, wymiary itp. Może byc moim zdaniem w rolującej od. ok. 10 do nawet ponad 30 ;)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Wiadomość z agroFakt.pl

Pablorolnik    2

W lato sąsiad rozwalił 10 kostek słomy po 90 cm długość i sprasował je prasą metal facha walcową i akurat wyszła belka 120x120.

Farmtrac 690 DT i Farmtrac 675 DT + Tur Ł-104 i Ursus C-360-3P siła pociągowa 43 ha gospodarstwa.
Zapraszam wszystkich z mazowieckiego (i nie tylko) do znajomych.

Dawid777    0

Ale nie o to mi chodzi, chodzi o wymiary beli dużej (rolki, lub kwadratu wielogabarytowego) i słę zgniotu bo może byc bardzo różnie, a wahania mogą byc nawet 3/4 razy wyże ;)

“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

zetor10045    13

W lato sąsiad rozwalił 10 kostek słomy po 90 cm długość i sprasował je prasą metal facha walcową i akurat wyszła belka 120x120.

Tylko słoma sprasowana przez prasę i z belowana ponownie to nie to samo co prosto z pokosu ;)

Dawid777    0

No i jest różnica w zgniocie między prasą, a prasą, myślę że tak od 10 do 15 kostek wejdzie ;)

ja kiedyś na jednym polu prasowałem sipmą z-279/1 i z-224 to średnio wychodziło 17-20 kostek na jedną belkę.

>MF 6280 >< MTZ 82 >< Ursus C360 >< Ursus C330 >< Bizon Z056

Ginterpol    19

lepiej przelicz objętość i wagę..

mogę dodać że ze zwijającej nie osiągniesz więcej jak 130kg/m3 a w kostkujących dużych można osiągnąć nawet 200kg/m3

m11031993    3

120/120 mieści sie 30 kostek bo sprawdziłem jak kupowałem i testowałem a nie miałem rolek to musiałem kostki rozkładać :unsure: :blink:

Michu7    7

30 kostek!!!? To chyba kostki były słabo zbite a rolka była robiona zmiennokomorówką? Różnice na pewno mogą być ogromne. Ja kostki robię Sipmą Z 224/1 nie za duże, ale w miarę mocno zbite i dla porównania miałem rolkę po Famarolu na walcach. Moim zdaniem w tej rolce było ok. 10 kostek.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez MarcinMadry
      Czy macie może doświadczenie w stosowaniu osadu ściekowego w swoich uprawach? Jakie dawki, jakie badania gleby /osadu ściekowego trzeba wykonać aby zastosować u siebie osad? Pod co stosujecie/pod co można?
    • Przez zenmaniek
      Mam pytanie ile najlepiej wysiać pszenżyta ozimego na 1ha, sąsiad ma siać 230 kilogramów i wydaje mi się że trochę dużo, województwo warmińsko-mazurskie 
    • Przez Karol20110
      Witam, otrzymałem od dziadka 2,5 h pola i chciałbym coś zasiać. Co było by najtańsze i najprostsze w uprawie ?
    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez karoliwa
      Cześć Forumowicze, 
      W ostatnim czasie postanowiłem że zlikwiduję 0,5 ha ugoru (podmokłe zaniżenie, które dzieliło mi działkę na pół)- wykopałem staw,  położyłem drenarkę, nawiozłem gliny którą zebrałem z pobliskiego wzniesienia które straciło około pół metra wysokości. Zastanawiam się jak postąpić aby w przyszłym roku na tych stanowiskach coś urosło, plan jest żeby zasiać tam kukurydzę na wiosnę. 
      co do tego zebranego wzniesienia to planuję to zgłęboszować, porządnie zwapnować, nawieźć obornikiem oraz dać powiedzmy polifoski 6 w dawce 300kg/ha
      z byłym ugorem mam zamiar postąpić podobnie, jednak bez głęboszowania.
      Tu pytanie do Was, może macie lepszy pomysł jak postąpić w tej sytuacji? Co jeszcze można zrobić, a czego nie warto?

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj