Polecane posty

Gość   
Gość

Z biofeedu musli grains czy cos takiego. Uzywałam tez z Josery i pięknie jadły. Z DeHeusa niestety bardzo słabo w porownaniu ze wspomnianymi.

To z Biofeedu jest fajne, bo juz ma w sobie bardzo male ilosci sieczki, i rownocześnie cala kukurydza itd.

norbert098    70
Paulina1985 napisał:

Z biofeedu musli grains czy cos takiego. Uzywałam tez z Josery i pięknie jadły. Z DeHeusa niestety bardzo słabo w porownaniu ze wspomnianymi.

To z Biofeedu jest fajne, bo juz ma w sobie bardzo male ilosci sieczki, i rownocześnie cala kukurydza itd.

A ile kosztuje ten suchy tmr z biofeed?

Gość   
Gość

Już pisałam gdzieś wcześniej, zależy od ilosci jaką bierzesz, ale startowa cena chyba 1,67zł za kg.

rolstudent    182
9 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Zależy od wieku. Teraz na przyklad mam 19cielaków od 3-8tygodni, zjadają worek (25kg) dziennie. 

To jakaś zaskakująca mała ilość. Z tym że starsze pewnie już pochłaniają więcej. 

Podobno te granulaty z lucerny to kiepski pomysł i jakościowo zawsze lepsza będzie sieczka 

Gość   
Gość

Z dnia na dzień jedza coraz więcej :) mam przymusowo w klatce jednego, ktory ma 2,5 miesiaca, zjada okolo 4 misek 2litrowych dziennie. 

Jak wczesniej wspomniałam, ilość jest ważna, ale wazne jest tez mleko, ktore jednocześnie dostają. Nasze dostają 26% bialkowe, po zdjeciu mleka pobranie suchego tmru wzrasta, a waga cieląt nie spada, tak samo przy przejsciu na mokry tmr, a to jest caly powód stosowania tej paszy.

Co do lucerny uwazam z biegiem czasu granulat za mało trafiony, sieczka bylaby lepsza, ale zobaczymy co czas przyniesie.

Gość   
Gość

Uwazam, że ten granulat z lucerny to mogą nawet być jakieś zmiotki lucerny z odpadu produkcji sieczki🤔🤔🤔

poziomka    20

A jak rozpoznać niedobór energii przy wysokim mocznik załóżmy 290 300 w pierwszych 30 dniach mam racji?

czesio1612    102

właśnie dostałem pierwsze worki tego specyfiku z biofeedu calf grains i próbkę calf tmr  @Paulina1985 tak przeglądam jak producent zaleca stosować ten tmr to wychodzi na to że jest od 2 miesiąca, a Ty piszesz że zaczynacie już od 3 tygodni?

Za kilka woreczków calf grains wyszło po 2 zł/kg w takiej samej cenie mam musli z sano

Gość   
Gość

Ach te zalecenia ;) daję od 3 tygodnia calf tmr, bo pięknie jedzą i bardzo szybko szukają wiekszej ilosci włóka, ktorego calf grains im nie daje. Grains daję, bo jest tam cale ziarno kukurydzy i nawet przy niewielkim pobraniu cos tam ten żwacz drażni :)

czesio1612    102

okej, zobaczę jak u mnie to wyjdzie

i poprawka jednak musli z sano jest droższe bo spojrzałem na fakturę hehe

komodo    277

No wlasnie u mnie 58zl wprek 20kg ale chyba najchętniej pobierane musli samemu by się mlekiem zalalo hehe

Gość   
Gość

Na musli mozna trochę wydać, wiele tego nie zjedzą, a nawet te kilka ziaren robi robotę na przyszlosc.

czesio1612    102

no worek z sano 60zł a z biofeedu 40zł i tu i tu 20 kg. Ciekawe jak będą pobierać ten biofeed bo dałem spróbować to zrezygnowały z kolacji, może jak od początku tylko to będą znały to będą jadły

czesio1612    102

nie, ja jak ładnie pobierają musli wprowadzałem tmr laktacyjny, czyli tak około miesiąca. Z siana zrezygnowałem już jakieś 2 lata temu bo z łąk torfowych ciężko było mi zebrać suche sianko żeby było wystarczająco dobre dla małych cielaczków.

avanttura    6
23 godziny temu, Paulina1985 napisał:

Musli od 3dnia do 3tygodnia.

;)

i co jedzą ci te  cielaki musli  od 3 dnia ?  bo wierzyć mi się nie chce

Gość   
Gość

A to przepraszam, nie znam się na tym 😳 film pokazowy 😂

kr9292    950

Ja do 3 miesiąca trzymam tylko na musli i mleku. Dwa tygodnie przed końcem odpajania daje im trochę tmr. To taki dwu miesięczny czy starszy cielak potrafi tego musli wrąbać. Odsadzane wyglądają ładnie aż za bardzo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.

Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...

Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)

• Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj