Skocz do zawartości

Polecane posty

svetik11    0

Witam

Znalazłem na allegro glicerynę paszową 86% w super cenie 73zł za 30 kilogramów, widać że sprzedaje się tego dużo i ludzie wystawiają pozytywne komentarze, stosował ktoś z Was taką glicerynę o takim stężeniu czyli 86% ?

tak się zastanawiam nad jej zakupem

Mateusz16    8

Ja stosowałem glimel to chyba to samo co gliceryna, ale długo tego nie miałem bo tata zapomniał zakręcić beczki i poszło w piach :) Teraz stosuję melasę. Krowom smakuje, leję ją do paszowozu aby poprawić smakowitość paszy. Trzeba tylko pamietać aby nie dawać jej za dużo bo zawiera łatwo fermentujące cukry i można przykwasić krowy

Kto wie jaki jest mocznik w mleku przy zasadowicy?

Edytowano przez Mateusz16

Wiadomość z agroFakt.pl

statek    137

no skad glimel moze byc gliceryna????????????????

glimel ma 8J energii i 14 bialka a gliceryna 20 MJ i nie mozna jej dlugo podawac

dla mnie glimel jest najlepszym zamiennikiem zboza. Nie trzeba mlec i krowy lepiej jedza woz

Marcinos512    0

glimel ma 8J energii i 14 bialka a gliceryna 20 MJ i nie mozna jej dlugo podawac

glikolu nie można ciągnąć za długo, dobrze zbilansowaną glicerynę możesz lać, która gliceryna ma 20 MJ?

statek    137

ja uwazam ze odwrotnie

to glikol jest lepszy dla watroby niz gliceryna

ale ja bym stosowal tylko doraznie i tylko dla wybranych sztuk. Jaki jest sens ekonomiczny zeby dla wozu dawac? chyba ze sie ma grupy produkcyjne i woz na 35l

PALAX    30

Ja też leję glicerynę do wozu paszowego dla I grupy bo TMR jest na 35L

kyllee    14

ja wozu nie posiadam daje tylko sztukom przed i po wycieleniu 1-2 razy dziennie po 0,3 do 0,5 l przez kilka dni dla sztuk ktorym dawka nie zaspokaja zapotrzebowania mimo , ze pierwsza grupa dostaje ciagle tluszcz chroniony 300 g

KARGO    81

No to chyba masz słabą kukurydze bo ja dla II grupy TMR 40L nie daje zadnego tłuszczu ani gliceryny oprócz tego co dostają grupa na 25L dorzucam 2kg wysłodki melasowane 2kg pszenzyta i 1kg makuch słonecznikowych 12%tłuszczu 32%bialka i nie zdazyła mi sie nigdy żadna ketoza. Gliceryna obciąża watrobe i można przykwasić krowe także uważał bym z tym lepszym rozwiazaneim są wysłodki, ziarno QQ

mikaro    7

KARGO jestes zadowolony z tego makuchu słonecznikowego, są po nim jakieś efekty? Pytam się bo zamowiłem ostatnio.

kyllee    14

z blattin tłuszcz daje niektóre jedzą b chętnie posypuje po kukurydzy na to sypie witaminy i treściwa i lekko przemieszam widłami i jedza..

zetorr6441    25

ja mam z showman i nawet jak wymieszałem z kukurydza i tresciwą, którą jedzą bardzo chętnie to do okoła wyjadły a to wszystko zostało;/ i teraz kupiłem jęczmień, zmieliłem go z tłuszczem i drożdżami w proporcji 1:10 to jako tako go jedzą i to nie wszystkie bo ma dalej specyficzny zapach;/

Krzynio257    7

Ja też mam Schaumann Energy i jedzą chętnie, na początku wąchały i troszkę strajkowały, a teraz już ponad miesiąc zajadają ze smakiem. No i mleko poszło w górę.

kyllee    14

TO Ja mam podobna cene 150 zl za worek 23 kg tylko ten ktory ja daje ma wiecej energi ma 25 Mj NEL i 38 metabolicznej

mikaro    7

Tłuszcz chroniony VITTRA INTER FAT SUPER energia 27 Mj NEL, worek 25 kg jest w cenie 150 zł brutto. Nie ma żadnego zapachu i smaku. Mieszam z mielonym ziarnem kukurydzy i soją, krówki tylko na to czekaja.

Edytowano przez mikaro

Cinek8541    75

Czym się różni mocznik zawarty w koncentratach (np tych od sano) od mocznika nawozowego?

ten 1 zapewne chroniony

akernolat    17

Koledzy pomóżcie mi rozszyfrować jak zmienić w paszy u 2 krów żeby miały dobre wyniki:

1. Krowa

mleko 17

tł 6,87

bi 4,62

lak 4,78

sm 16,67

mocznik 188

ks 108

tł/bi 1,47

2 Krowa

mleko 20,8

tł 3,48

bi 3,08

lak 5,16

sm 12,2

mocz 214

ks 2219

tł/bi 1,14

Edytowano przez akernolat

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie