Polecane posty

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I co to ma być za próba??? Kto ci tak pobiera próby?? Wiadomo ze w srodku bedzie nailepsza bo po bokach czy górze sa straty badz sie zgrzewa ale nie o to chodzi trzeba brac przez cały profil z góry do dołu no chyba ze jak wybierasz to tylko srodek dal krów a reszta w obornik???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

trawy sa stare pruba byl;a brana z kilku miejsc bodajrze 6 albo 7 nic sie nie psuło i grzać tez sie nie grzala a byla chyba jakos 15-20 maj robiona te wysokie bialko moze byc czesciowo z mocznika bo dawka dobra byla no ale trawy trzeba przesiac nie ma innego wyjscia bo bialko z roku na rok drozeje a i ta kiszonka sucha byla moze troche za sucha zwlaszcza na gorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej zeby mialo około 40-45% SM bo i wtedy wartość dobra i jeszcze w miare mozna dobrze ubić i na góre zawsze dać zieleńszą zeby docisneła i sokami przeszlo. W tamtym roku zrobiłem 30% SM i doszlem do wniosku ze wole wode dolac do paszowozu niz zen kwas dawać jedyny pozytek to to ze super zakisła i 0 strat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no @Kargo nie wiem jak ty ale ja jezeli jest cos nie tak z towarem to wywalam i tyle nie ma mowy zeby popsuta szla do krow wiem i widze jak paszowozami robia niektorzy to biora wszystko wymieszaja i zglowy i mowia ze zero odchodu tylko pozniej ile na stole niedojadow bo zawsze sa jakies straty tylko wyslodki mozna przechowac bez strat a tak to kazda kiszonka bedzie miala jakies straty mniejsze lub wieksze u mnie w tym roku QQ niestety sie psuje na bokach ale wszystko odwalam i tyle no nie ma innego wyjscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

Witam u mnie w stadzie podstawową paszą obiętościową jest sianokiszonka z I i II pokosu, nie znam wartości bo nie badałem, ale po tym jak dostają sianokiszonkę (okres zimowy) kał jest bardzo ciemny wręcz czarny czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no @Kargo nie wiem jak ty ale ja jezeli jest cos nie tak z towarem to wywalam i tyle nie ma mowy zeby popsuta szla do krow wiem i widze jak paszowozami robia niektorzy to biora wszystko wymieszaja i zglowy i mowia ze zero odchodu tylko pozniej ile na stole niedojadow bo zawsze sa jakies straty tylko wyslodki mozna przechowac bez strat a tak to kazda kiszonka bedzie miala jakies straty mniejsze lub wieksze u mnie w tym roku QQ niestety sie psuje na bokach ale wszystko odwalam i tyle no nie ma innego wyjscia

Chyba sie nie zrozumieliśmy wiadomo ze pospute trzeba odrzycić chodziło mi o to ze na bokach czy górze mimo ze nie jest popsuta ma mniejszą wartość badz inną i dla teg przy prubie trzeba brac z paru miejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

q

Edytowano przez rmiecz8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cz ktoś z nas stosuje drożdze paszowe z josery pansen pilot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

kiedyś stosowałem diamont i żeby zmniejszyc koszty dodawałem te,bo były tańsze, i jakoś różnicy nie widziałem. teraz stosuje z sano bo brat handluje. Duży wzrost mleka odczuliśmy jak w ogóle zaczeliśmy dodawac drożdże więc z jakiej firmy by nie były to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Stosowaliśmy drożdze z josery przez około 8 miesięcy, teraz od około 2 stosujemy farmpak sc i wydaje mi się, że teraz lepiej pobierają pasze, ale u każdego może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rochu1987    0

co powiecie o drożdzach z dolfosu mają większą koncentracje i troche witamin jakie lepsze z farmpaka czy z dolfosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikaro    7

Nie można patrzec tylko na koncentracje bo są różne szczepy drożdży i każdy ma inną koncentracje CFU w 1g. Szczep który jest efektywniejszy w działaniu o mniejszym CFU może być lepszy od drugiego mniej efektywnego o wiekszym CFU.

Edytowano przez mikaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

sa drozdze odpowiedzilnne za trawienie wlokna a sa tez za reszte najlepiej sprawdzic na wlasnym stadzie ktore daja najwiekszy efekt no i wiadomo jaka cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

cz ktoś z nas stosuje drożdze paszowe z josery pansen pilot

ja spasłem 1 worke na 20 sztuk i przerzuciłem się na farmpak, lepiej jedzą teraz, po pansenie nie widziałem takiej różnicy. W mleczarni płace 58 zł za 10 kg dawka 50 g na sztukę farmpaka sc


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no właśnie zauważyłem że na razie nie chętnie to jedzą i się zastanawiam dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stolarz88    52

Ja tam te drożdże to mieszam w mieszalniku ze wszystkim bo sam robie dawkę, pod pysk to żadnych witamin drożdży sody nie sypie bo nie chcą jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ale drozdze Farmpak sc to akurat sie krowy zabijają o tą odrobine :) i apetyt maja naprawde zaj...sty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co powiecie o drożdzach z dolfosu mają większą koncentracje i troche witamin jakie lepsze z farmpaka czy z dolfosu

Ja stosuję drożdże z Dolfosu. Mam worek żywych Dolcell i worek suszonych Torrovit. Mieszam je razem i podaję z buforem. Nie mam porównania do innych, ale te myślę nie są złe. Za 10kg żywych i 10 suszonych płacę ok. 130zł. Jak pamiętam mają szczep Sacharomyces Cerevisae(piszę z pamięci) o koncentracji 900X109 .Dla porównania biobufor z Trouw nutrition zawierający te same drożdże zawiera 1x109 Musiałbym sprawdzić na workach dokładniej skłąd, ale tych po dolfosie już nie mam. Słyszałem, od znajomego handlującego dodatkami,że dobre są też drożdże Levucell z Adifeed. http://adifeed.pl/pl/producent-pasz/probiotyki-i-prebiotyki Koleś ponoć miał już ustawiony paszowóz i niby krowy miały wszystko a jego dziadek zaczął podsypywać je krowom. W efekcie dzwoni za jakis czas przywieź mi pan jeszcze z worek, bo kup więcej(znaczy więcej pobierają) i mleka w ciągu 2 dni o 20 l więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

no to wlasnie Farmpak jest z Adi Feed i potwierdzam ze robi roznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

no właśnie zauważyłem że na razie nie chętnie to jedzą i się zastanawiam dlaczego

szczepy są te same tylko nośniki inne. u mnie pansen pilot co druga nawet nei wąhała mieszałem je z paszą, a farmpak w powietrzu kubek mi wyrywały-w aucie pachnie jakbym zacier robił :)

@thomas mój żywieniowiec się śmieje jak ktoś przelicza te potęgi i się licytuje że on to daje krowie 10000000000000 a drugi daje 1000000000000 drożdży, ludzie na litość boską co to wam daje ? jednych producent zaleca 100 g innych 30g a innych 50 g na łeb. po yoserze ja nie widziałem zbytnio różnicy a po farmpaku więcej pobierają objętościówki na 20 krów jest to okolo 1,5 - 2kg kukurydzy więcej i lepiej wyjadaja kiszonkę z z trawy bo TMR nei posiadam tylko wszytsko z rączki i taczuszki:)

@łukasz ja stosuję schaumann rindavit a w zasuszeniu na 3 tyg przed wycieleniem podaję z tej linii rindavit VK 150 g na sztukę ma odwrócony stosunek Ca i P

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to uważaj z tym zacieram bo cię o bimbrownictwo posądzą :lol: a tak poważnie muszę w takim razie wypaść to co kupiłem i poszukam coś lepszego

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj