Skocz do zawartości

Polecane posty

Michrolnik    0

Posiadam 21 krow wydajnosc to 4,5tys dostaja rano po dojeniu pasze blattiny ok 12 kg na 10 sztuk w tym 12 kg sruty ( przenica 75% owies 15% zyto 35% )kreda pastewna ok 200 g  i witaminy ok250 g i gliceryna ok 1,5 l na 10 sztuk no i siano kiszonka z koniczyny i siano to dawka rano i wieczor trykko ze to wszystko przed dojeniem co robic pomocy bo narazie to albo na zero albo pod kreska jestem 

Edytowano przez Michrolnik

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    89

Drugi raz widzę taką analizę , i nie wiem jak tam obliczyć energię. Kiedys próbowałem wrzucić ją do amerykanskiego programu do układania dawek ale  w ogóle  mi nie wyszłoO.oych 

Ale inaczej, zrobiłem właśnie obliczenia, na przyjetych przez siebie pewnych założeniach wynikających z analizy którą udostępniłeś i wyszło mniej więcej jak wcześniej mówiłem. 29-30 litrów max Najekonomiczniejszy wariant to 33 kg z kukurydzy i 10 sianokiszonki 3 kg sr rzep i 0,8 kg sr sojowej. Co ciekawe wszystko wyszło w normie,  cukrów na żwaczu może brakować. Trochę melasy do tego i myślę, że pewnie by to działało. Aż sam się zdziwiłem 

Edytowano przez kr9292

Cycek333111    4

Paszę treściwą , Repro na rozród i teraz dla zasuszonych krów. No 3 kg rzepaku to on odradzał i tak samo wet . Na wóz to daje 2 kg rzepak , 70 g mocznik, 0,5, własne zboże , kreda 100g, witamin 150g, i troche soli :) a soja, granulat i starter własnej produkcji wycielonym do 3 msc( 

mieszanka swoja (1).rtf

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.