Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzetor9540    1268
3 godziny temu, kr9292 napisał:

Nie do konca 150. Kiszone ziarno qq ma jakieś 30% wilgotności a zboże ok 13. Ale zgadzam się taniej i lepiej

Przyjąłem qq wraz ze zrobieniem za 420 zł, a kupno jęczmienia za 670 zł. Przyjąłem wartość qq i jęczmienia w suchej masie na tym samym poziomie, choć wiadomo że qq jest odrobinę lepsza. 

Więc liczymy. 

                               1000 kg jęczmienia 14% = 860 kg s.m.

860 kg s.m. : 0,70 (qq o wilgotności 30%) = 1230 kg s.m.

               1000 kg jęczmienia (860 kg s.m) = 1230 kg qq (860 kg s.m.) 

                                                    1 t x 670 zł =  1,23 t x 420 zł

                            koszt jęczmienia = 670 zł  koszt qq = 516 zł 

Może mam zły sposób liczenia, jak coś niech ktoś mnie poprawi. :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    830
14 godzin temu, dyziek_1 napisał:

Z jakiej firmy dajesz pasze treściwą? Pytam tylko  tak z ciekawości.

Nie kupuję gotowych, mieszam sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    13
Dnia 12.12.2017 o 09:42, ukaszProcho napisał:

A  jałówka zamiast sruty rzepakowej może być sruta sojowa? Bo mam dla opasów uszykowna taka pasze na tonę daje 100 kg soi. Wychodzi to Poprostu taniej niż rzepak. Jałówka oczywiście daje dużo mniej tej paszy zacząłem to stosować w jałówkach od jakiegoś tygodnia.  

Pozwoliłem sobie zacytować bo mam pytanie. Podlegasz chyba pod mleczarnie no gmo? A opasom dajesz soję z gmo? Przy tej pierwszej opcji i cenach powyżej 2400 to by się chyba nie opłacało?

I pytanie do wszystkich. Jak to jest? Czy młodzieży i opasom mogę dawać soję gmo a krowom no gmo? W końcu do mleczarni idzie mleko a nie mięso. Można w jednym garażu trzymać worki soi takiej i takiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

wojtazz    0

Chyba zalezy jaka mleczarnia. Grajewo ma czyste non gmo w gospodarstwie. I tu sie rodzi pytanie jak to jest jezeli ktos ma trzode chlewna. Mysle ze nie bylo by problemu zywienia trzody chlewnej czy kur. Ale z tego co wiem to w mlekpolu masz same bez gmo. Czyli jalowki opasy krowy bez gmo. Ja osobiscie opasow bym pod to nie podpinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

U mnie mleczarnia nie dała zakazu na soje gmo wiec jedzą ją i krowy za 1600 zł. Soje mam zbadania i ma 46 % z tym rzepakiem to nie wiem więc wole soje lepiej nawet byka na soi moim zdaniem będą rosnąć. Bee stosował z 2 miesiące to wtedy coś wam powiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    16
Dnia ‎2017‎-‎12‎-‎12 o 13:18, Thomas2135 napisał:

wTo ile razem tej treściwej dostają? Musisz mieć super objościówki jak słabym kilogram wystarczy i masz 8 tyś wydajności.

gdzie tu mowa o jednym kg????

Edytowano przez Eliot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1225
Dnia 12.12.2017 o 11:42, Eliot napisał:
  • ja mam wydajność która waha się od 8300-8700l i myslę ze to jest w sam raz. pełnoporcjowej z eurolpolu daje max 2kg na 1 sztukę cały rok ,mniej wydajnym tylko 1 kg i do tego dochodzi max na sztuke 1,5-2kg rzepakowej ,śruta własna z własnych zbóż ,kiszonka z qq i sianokiszonka ,raz w tygodniu siano
    witaminy,drożdze i kwasny z ciecha.
    Po ocieleniu każdej 0,5l gliceryny przez 1-2 miesie.

W tym poście. Pytam dalej ile w końcu tej treściwej zjadają? Słabsze kilogram granulatu a ile reszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    96
Dnia 12.12.2017 o 13:15, damianzetor9540 napisał:

Chcecie mieć tanią energię to zacznijcie kisić mokre ziarno qq. Mnie ta pasza wyszła po 410 zł za tonę. A chcąc w zamian qq kupować np. jęczmień w aktualnej cenie 650-660 zł jestem na każdej tonie 150 zł w plecy. 

Tanio. Zwlaszcza ze np agrocentrum po tyle skupuje kukurydze a koszt kiszenia to okolo 60zl. 

 

Kilka osob na pw pytalo co żywieniem u mnie. No u mmie rewucja. Rewolucja jak najbardziej udana. Kiszone ziarno qq i sianokoszonka to para prawie doslonala. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    96

A powyzej nic i tak nie wymyslisz. Tluszcz chroniony bialko chronione itp.

Mi nawet teraz przydaly by sie wyslodki. I mluto. Zawsze to urozmaicenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    4

Młuto super sprawa. Dla jałówek białko ważne, energia też nie wspominając już o witaminach. Wszystko musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1268
3 godziny temu, rolstudent napisał:

Tanio. Zwlaszcza ze np agrocentrum po tyle skupuje kukurydze a koszt kiszenia to okolo 60zl. 

 

Kilka osob na pw pytalo co żywieniem u mnie. No u mmie rewucja. Rewolucja jak najbardziej udana. Kiszone ziarno qq i sianokoszonka to para prawie doslonala. 

410 zł przy kupnie qq. Mając swoją qq to koszt około 250-300 zł tona. 

Wcale nie używasz kiszonki z qq? Sama trawa i kiszone ziarno qq ? Możesz podać przykładową dawkę na ileś tam litrów jeśli nie jest to tajemnica? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    830
31 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Mając swoją qq to koszt około 250-300 zł tona. 

Obliczyłeś koszt wyprodukowania tony ziarna czy równowartość sprzedaży mokrej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    350
Dnia 13.12.2017 o 11:53, wojtazz napisał:

Chyba zalezy jaka mleczarnia. Grajewo ma czyste non gmo w gospodarstwie. I tu sie rodzi pytanie jak to jest jezeli ktos ma trzode chlewna. Mysle ze nie bylo by problemu zywienia trzody chlewnej czy kur. Ale z tego co wiem to w mlekpolu masz same bez gmo. Czyli jalowki opasy krowy bez gmo. Ja osobiscie opasow bym pod to nie podpinał.

Nie prawda u nas na szkoleniu jak pytaliśmy o opasy można gmo tylko żeby nie leżało razem z tresciwa dla krów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    96

Daje jeszcze 7 kg koszonki z qq 27kiszonki z trawy 7 kg ziarna qq 3kg zboza i 1 kg soi. 1kg slomy   Na ile to litrow jest nie wiem trzeba by w program wrzucic. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    16
18 godzin temu, Thomas2135 napisał:

W tym poście. Pytam dalej ile w końcu tej treściwej zjadają? Słabsze kilogram granulatu a ile reszty?

do 4 kg -5kg z własnych zbóż , a reszte to sobie możesz już sumować,QQ i sianokiszonki do woli,zwsze coś im się podsunie.Zresztą panie thomas pan się pyta o żywienie bydła HF czy o inną rase??wiem ze ty chodujesz inną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1268
7 godzin temu, danielhaker napisał:

Obliczyłeś koszt wyprodukowania tony ziarna czy równowartość sprzedaży mokrej?

250-300 zł to koszt wyprodukowania, koszty na 1 ha spokojnie w 3 tyś się zamkną, a qq w naszych stronach sypie jak np. w tym roku 12-16 ton. Na przestrzeni lat średnio około 11-12 ton. 

Mając swoją qq koszt produkcji kzk nie powinien przekroczyć 300 zł tona wraz ze śrutowaniem, chyba że ciężki rok nie daj Boże i qq słabo będzie sypać. 

Kupić mokrą qq to 380-400 zł, zależy gdzie i od kogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JerzyKiler    0

Balot średniej jakości ze starszych traw coś z tego by było?

Wyniki analizy chemicznej paszy:            w kg s.m.        w kg brutto
                    
Wilgotność %            x        62,15 
Sucha masa %            x        37,85 
Substancja organiczna w g            949,00         359,20 
Białko ogólne w g            181,40         68,66 
Tłuszcz surowy w g            42,50         16,09 
Włókno surowe w g            277,20         104,92 
Kwasowość (pH)            4,75         4,75 
Wapń w g            6,09         2,31 
Fosfor w g            3,29         1,25 
Magnez w g            1,73         0,65 
                    
                    
Wartość pokarmowa :                    
                    
Energia metaboliczna EM MJ            11,39         4,31 
Energia netto laktacji NEL MJ            6,88         2,60 
Białko og. dostępne w jelicie cienkim nBO            152,25         57,63 
Bilans azotu w żwaczu BNŻ            4,66         1,77 
Białko ogólne strawne (g)            132,42         50,12 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie
×