Skocz do zawartości

Polecane posty

PRIMO    177

Poszukaj w Alledrogo bo tam ostatnio kupowałem lub popytaj u dilerów pasz powinni to mieć na stanie a jak nie to niech to sprowadzą i żeby nie wciskali kitu że to wyjdzie drogo. 

Meg5    344
2 godziny temu, PRIMO napisał:

@Meg a nie lepszy byłby "Tlenek magnezu " i trochę taniej wychodzi. 

A jak go pobierają krowy ? Nie szukam czegoś taniej tylko by krowy jadły i był skuteczny . 

PRIMO    177

Mieszasz z paszą treściwą i do żłoba. Nie ma zapachu ani smaku to krowy nie wyczują. Tlenek magnezu jest prawie we wszystkich buforach ale to są śladowe ilości. 

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    177

Tu jest akurat biały ja natomiast miałem o brązowym metalicznym kolorze i w szarym worku ale działanie identyczne.  

Eliot    16
Cytat

chciałbym kwaśny zastąpić dobrym buforem ,najlepiej żeby zawierał algi i krzemiany,co polecacie i jak to wychodzi cenowo????

przezuwaczka    58

Ładny efekt daje zestaw kliku dodatków: soda, kreda, tlenek magnezu i drożdże. Nie ma jednak nic lepszego niż sieczka ze słomy :) wmieszana w rzarcie. Można dołączyć Acidbuf.

KARGO    78

Jest sposób lepszy niż słoma. Mianowicie skoszenie kukurydzy na kieszonkę na długość 20mm. W tym roku tak zrobiłem i rewelacja słomę wyrzuciłem z dawki i jest git. Polecam wszystkim 

przezuwaczka    58

Ale to już dyskusja na temat struktury na paszowozie. Też mam qq 20 mm i trzeba było po dwa ciągniki na pryzmę, żeby to ubić. Za to 35,5% sm, co przy takiej mokrej pogodzie mnie zaskoczyło.

nikolas29    165
Dnia ‎18‎.‎11‎.‎2017 o 19:58, potrekk napisał:

Stosował ktoś może przez dłuższy czaswitaminy z dolfosu, konkretnie dolmix bm lactan? Ewentualnie mógłby ktoś doradZić jakie wybrać na okres zimowy

BMP+ Taki premix z dolfosu tez dobry z buforem dla krow o sredniej wydajnosc

kr9292    60

Tez tnę na 20 mm i jest całkiem spoko, słomy nie mam na paszowozie juz kilka miesiecy ale chyba trzeba bedzie dorzucić. Bo u mnie ma tylko 30,5% sm a w drugim kopcu jeszcze mniej. Ale za to ubita perfekcyjnie pomimo dłuższej sieczki

KARGO    78

U mnie SM 44,5%  strawnosc 74% dobrze ze zakiszacz poszedł bo mogły by być problemy a tak jest ok. A co słoma daje ci w dawce jak nie strukturę bo mleka chyba z tego nie bedzie

Edytowano przez KARGO

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się