Skocz do zawartości

Polecane posty

PRIMO    194

Poszukaj w Alledrogo bo tam ostatnio kupowałem lub popytaj u dilerów pasz powinni to mieć na stanie a jak nie to niech to sprowadzą i żeby nie wciskali kitu że to wyjdzie drogo. 

Meg5    354
2 godziny temu, PRIMO napisał:

@Meg a nie lepszy byłby "Tlenek magnezu " i trochę taniej wychodzi. 

A jak go pobierają krowy ? Nie szukam czegoś taniej tylko by krowy jadły i był skuteczny . 

PRIMO    194

Mieszasz z paszą treściwą i do żłoba. Nie ma zapachu ani smaku to krowy nie wyczują. Tlenek magnezu jest prawie we wszystkich buforach ale to są śladowe ilości. 

Wiadomość z agroFakt.pl

PRIMO    194

Tu jest akurat biały ja natomiast miałem o brązowym metalicznym kolorze i w szarym worku ale działanie identyczne.  

Eliot    16
Cytat

chciałbym kwaśny zastąpić dobrym buforem ,najlepiej żeby zawierał algi i krzemiany,co polecacie i jak to wychodzi cenowo????

przezuwaczka    59

Ładny efekt daje zestaw kliku dodatków: soda, kreda, tlenek magnezu i drożdże. Nie ma jednak nic lepszego niż sieczka ze słomy :) wmieszana w rzarcie. Można dołączyć Acidbuf.

KARGO    81

Jest sposób lepszy niż słoma. Mianowicie skoszenie kukurydzy na kieszonkę na długość 20mm. W tym roku tak zrobiłem i rewelacja słomę wyrzuciłem z dawki i jest git. Polecam wszystkim 

przezuwaczka    59

Ale to już dyskusja na temat struktury na paszowozie. Też mam qq 20 mm i trzeba było po dwa ciągniki na pryzmę, żeby to ubić. Za to 35,5% sm, co przy takiej mokrej pogodzie mnie zaskoczyło.

nikolas29    168
Dnia ‎18‎.‎11‎.‎2017 o 19:58, potrekk napisał:

Stosował ktoś może przez dłuższy czaswitaminy z dolfosu, konkretnie dolmix bm lactan? Ewentualnie mógłby ktoś doradZić jakie wybrać na okres zimowy

BMP+ Taki premix z dolfosu tez dobry z buforem dla krow o sredniej wydajnosc

kr9292    71

Tez tnę na 20 mm i jest całkiem spoko, słomy nie mam na paszowozie juz kilka miesiecy ale chyba trzeba bedzie dorzucić. Bo u mnie ma tylko 30,5% sm a w drugim kopcu jeszcze mniej. Ale za to ubita perfekcyjnie pomimo dłuższej sieczki

KARGO    81
Napisano (edytowany)

U mnie SM 44,5%  strawnosc 74% dobrze ze zakiszacz poszedł bo mogły by być problemy a tak jest ok. A co słoma daje ci w dawce jak nie strukturę bo mleka chyba z tego nie bedzie

Edytowano przez KARGO

kr9292    71

Tak strukture, ale tmr mam zbyt wilgotny. Ile masz JPM?

ChiquitaB    50

słuchajcie wczoraj miałem udój, dzisiaj mam wyniki i mocznik sr. 127 a tłuszcz 3,78 b. 3.3. daje 200kg soji na tone  paszy.  jak podniesc mocznik?

GR_Stachnik    24

@ChiquitaB śruta rzepakowa? mocznik paszowy? ddgs? Wydajność jaka? 

U mnie po roku bycia członkiem federacji mogę stwierdzić że warto było. Dzięki zbilansowanej dawce średnia mleka wzrosła z 24L do 33,5L. Trzeba słuchać się doradcy i wykonywać zalecenia na ile się da i są wyniki. Niby teraz nie bedą już bazować na INRA?

ChiquitaB    50

A ile tego rzepaku? Ewentualnie mocznik z dolfosu? Co lepsze? Niektore sztuki ponizej 100 mocznik.

kamil3281    0

Moje krowy dostają dziennie

40 kg kukurydzy 

Sianokiszonki nie mam siano dowolnie naprzemiennie ze sloma

2 kg śruty (przenica z przenzytem pół na pół) 

Śruty rzepakowej 2kg

Ddgs kukurydziany 1.5kg

Witaminy

Kreda

Sorbix na mykotoksyny 

Wydajność słaba od 20 krów 500l na dwa dni 

Mocznik 183

Bialko 3.54 

Tłuszcz 4.40 

Co zmienić żeby lepiej doiły 

leszek1000    11

możesz dać śruty sojowej,ale wydaje mi się że krowy już długo są dojone wiec dużo już nie zwiększysz.Chyba,że masz krowy które się wycieliły to pokaż wyniki tych krów w pierwszych 100 dniach

kamil3281    0

Niestety nie jestem pod oceną a te wyniki to ogólne z mleczarni mam obecnie 4 wycielone w tym miesiącu z tym że jest bardzo ciężko je zacielac za trzecim razem powiedzmy że się udaje

leszek1000    11

to na tych czterech się skup. Muszą mieć zawsze coś do jedzenia,daj im więcej Energi np zmielona kukurydza i białko albo soje albo jeszcze rzepaku.

Thomas2135    1224

Problem masz w sianie. Ja dawałem sianokiszonkę z bel, część siewnych traw i z mlekiem kiepsko było. Teraz dokupiłem od znajomego trochę bel trawy z koniczyną to mleko wzrosło o ponad 150 L na odbiór. Tak więc bez dobrej sianokiszonki dużo nie wyciśniesz. 

ChiquitaB    50

Podpowie ktos mi moze, jak na tone daje 200kg soji to jaka dawke mocznila przyjac dodatkowo na sztuke zeby nie przesadzic?

Maciu    0

co sądzicie o takich wynikach bi.3,3 tł4,2 mocznik 191

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie