Skocz do zawartości

Polecane posty

A sianokiszonka z czego?sama trawa czy z lucerną/koniczyną? na pewno musisz dołożyć kukurydzy do ok 25kg/szt .

Xawier    32

Witam, co może być przyczyną że w kale jest t tak jakby śluz i wydaje mi się że niestrawiona sianokiszonka (trawy z koniczyną)?

Thomas2135    1194

Kał nie jest gęsty wręcz twardy? Być może za dużo włókna i wolny przepływ treści przez jelita?

Wiadomość z agroFakt.pl

ChiquitaB    48

Mam małą sprawe. Otoz aktualnie pasze tresciwa robie tak ze na tone  daje 150kg soi plus wit drozde no i pszenzyto i jeczmien. Bialka wychodzi gdzies kolo 18% .  na  czas letni i  braki qq w dawce bylo ok ale teraz brakuje mi tego bialka i chce je zwiekszyc. Dodac 50kg soi i bedzie ok? Roznicy w soi a rzepaku duzo w cenie u mnie nie ma. A po rzepaku somatyka mi rosla. Chyba slabej jakosci. Co powiecie? Na sztuke daje 5kg

Xawier    32
28 minut temu, Thomas2135 napisał:

Kał nie jest gęsty wręcz twardy? Być może za dużo włókna i wolny przepływ treści przez jelita?

Kał normalny raczej, trochę gęsty ale nie taki jak np w ketozie. Co proponujesz dodać na lepsze/szybsze trawienie?

Dalas3345    0

witam wszystkich

w wynikach wychodzi mi bardzo niski mocznik czym to moze byc spowodowane? i jak go podnieść?

Buziunie dostają kiszonke z kuku i sianokiszonke, sruta z owsa i pszenzyta otreby zytnie oraz sruta rzepakowa

Dalas3345    0

w mieszalnik 1t sypę 250kg pszenzyta, 400kg owsa, 200kg otrębów żytnich, 100kg śruty rzepakowej, 50kg dggs, i woreczek 15kg ktory zawiera bufor drozdze. Białko na poziomie srednio około 3 :( mocznik ponizej 50. co dołożyc lub czego ująć zeby podniesc te wyniki?

leszek1000    9
36 minut temu, Dalas3345 napisał:

w mieszalnik 1t sypę 250kg pszenzyta, 400kg owsa, 200kg otrębów żytnich, 100kg śruty rzepakowej, 50kg dggs, i woreczek 15kg ktory zawiera bufor drozdze. Białko na poziomie srednio około 3 :( mocznik ponizej 50. co dołożyc lub czego ująć zeby podniesc te wyniki?

dołóż jeszcze 200 śruty rzepakowej i 100kg soi tylko stopniowo

Thomas2135    1194
3 godziny temu, Xawier napisał:

Kał normalny raczej, trochę gęsty ale nie taki jak np w ketozie. Co proponujesz dodać na lepsze/szybsze trawienie?

Stosujesz drożdże? Kiszonki z kukurydzy dużo dajesz?

AlaCapone    3666
2 godziny temu, Dalas3345 napisał:

Ogólnie masz niedobór białka w paszy. Śrutą rzepakową już wiele nie poszalejesz, zatem pozostaje soja. Co jeszcze dostają?

• Like 1

ChiquitaB    48

Aktualnie nie liczac 2 sztuk to 19-26 litrow od sztuki na dzien.  tresciwej 5kg moze niecale . Bialko 3.2 tluszcz 3.9. Mocznik nie badany. Ogolnie sa male ilosci niestrawionej qq. Bylo wiecej jak dawalem 4kg. Qq dostaja 25-30kg i sianokiszonki ile zjedza praktycznie. Slomy coa nie chca mi pobierac.  struktura kalu jest ok ani za rzadki ani za gesty

leszek1000    9

A śruty rzepakowej nie stosujesz ? Ja daję na tonę 400kg i nie mam problemów. Do tego idzie 150kg soi.U mnie jest sianokiszonka która prawdopodobnie ma mało białka albo słabo strawna. Miałem mało mleka jak dołożyłem śruty rzepakowej poszło do góry

ChiquitaB    48

Stosowalem ale somatyka mi wzrosla chyba byla slabej jakosci. Nie wiedzialem czemu wzrosla i sie wozilem z tym dwa miechy az zrezygnowalem z rzepaku i jak reka odjal. Poza tym duzej roznicy w cenie nie ma teraz. To duzo bialka masz w tresciwej. A soje srutujesz czy w mieszalnie dajesz odrazu?

leszek1000    9

w mieszalnik to możesz dać 50kg soi więcej,ale pytanie czy masz krowy do 100 dni  w laktacji bo jak nie to nie warto.

krystek1992    4
7 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Mam małą sprawe. Otoz aktualnie pasze tresciwa robie tak ze na tone  daje 150kg soi plus wit drozde no i pszenzyto i jeczmien. Bialka wychodzi gdzies kolo 18% .  na  czas letni i  braki qq w dawce bylo ok ale teraz brakuje mi tego bialka i chce je zwiekszyc. Dodac 50kg soi i bedzie ok? Roznicy w soi a rzepaku duzo w cenie u mnie nie ma. A po rzepaku somatyka mi rosla. Chyba slabej jakosci. Co powiecie? Na sztuke daje 5kg

Skąd myśl że brakuję białka? 

ChiquitaB    48
Napisano (edytowany)

W sumie to wiekszosc aktualnie przekracza 100 dni.

Taka mysl przez ziarno w kale. Ogolnie teraz chce pod kontrole wejsc i mam zamiar dzwonic w tygodniu sie wiecej dowiedziec

Edytowano przez ChiquitaB

krystek1992    4

Ziarno w kale niestety bedzie bo chyba nawet strasznie duża dawka nie spowoduje że zniknie. Na pewno wspomoże to rozkład tego ziarna w dużym stopniu ale chyba całkowicie tego nie unikniesz. Można spróbować dodać jeszcze więcej żywych kultur drożdży może coś pomogą skoro jest tego ziarna tak dużo.

ChiquitaB    48

Drozdze daje z sano 50g na sztuke i z reki pod pysk nie do mieszalni. Ogolnie to  w qq jest bardzo duzo ziarna, nawet wiecej jak w zeszlym roku takze tez myslalem ze to ziarno bedzie i tak.

krystek1992    4

A możesz podać nazwę? To kristall hefe? Dobrze myślę? A może zwiększyć delikatnie ich ilość i zobaczyc efekty? Rezultaty powinieneś zobaczyć już po kilku dniach bodrożdżę jakby żyją w żwaczu i szybko się uaktywniają jak i również szybko umierają.

krystek1992    4
Napisano (edytowany)

To spróbuj lekko zwiększyć tylko nie za dużo bo będzie biegunka. Ale mówię wydaję mi się że w 100% nie zniwelujesz błędu zużytego gniotownika tj całe ziarka...

Z chęcią zobaczyłbym skład tych drożdży bo na stronie sano opisane tak magicznie że nic nie wiadomo co i ile czego...

Edytowano przez krystek1992

ChiquitaB    48

Z tym ze ziarna nie sa cale moze jedno na tysiac aie trafi ale w kale sa kawaleczki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się