Skocz do zawartości

Polecane posty

ChiquitaB    50

Jak mialem ostatnio kontrole z weterynari to przy braniu probki paszy pytała czy mleczarnia pozwala na gmo bo jak nie to robia test na gmo i mowila ze 4tys kosztuje zbadanie jednej probki.

pawel885    380

A kto by miał za to zapłacić? Chyba nie sądzą że rolnik im za to zapłaci?  Ogólnie rolnicy za dużo skaczą nad kontrolerami, u mnie jak paniusia musiała w trzewikach do kojca z bykami wchodzić to powiedziała "wierzę panu na słowo że wszystkie kolczyki się zgadzają"

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    4107

Dokładnie. Osobiście staram się dopasowywać do "rozmówcy". Jeśli lalunia zachowuje się, jak człowiek - jak człowiek będzie traktowana.

• Haha 2

danielhaker    829
3 godziny temu, nikolas29 napisał:

a czy soja wogole jest bez GMO? można dawc z niewiadomego pochodzenia,,pytam bo mleczarnie miały to zakazac ale jak to jest?? skoro soji nie będzie wolno dawac to co będziemy dawac

Jest bez GMO. Na dziś kosztuje 2300-2500 w zależności od sprzedawcy

3 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Jak mialem ostatnio kontrole z weterynari to przy braniu probki paszy pytała czy mleczarnia pozwala na gmo bo jak nie to robia test na gmo i mowila ze 4tys kosztuje zbadanie jednej probki.

Weterynaria przy kontroli bada pasze na obecność GMO?

pawel885    380
1 godzinę temu, ChiquitaB napisał:

Agencja placi bo to na jej zlecenie kontrola

I jak zwykle pewnie dziwnym trafem zięć, szwagier czy bratanek kierownika ARiMR w mieście X czy Y otworzył laboratorium i wygrał przetarg z ceną 4000zł za próbkę... Koszt badań na obecność GMO to 200zł/próbka 

przezuwaczka    59

Podejrzewam, że jak wyjdzie GMO u takiego, co być nie może. To mu każą zapłacić "pokryć" koszta badania. Ztąd te rozbieżności.

Podobne ziarno "podsuszane" Randapem do zbioru, też wychodzi dodatnio w tych badaniach, więc bądż tu mądry...

przezuwaczka    59
Napisano (edytowany)

nr-6-2017_rw11_002.jpg

Co do oceny żywienia na podstawie wyników białka i mocznika wg PFHBiPM. 

Powinny być w tych szarych prostokątach.

To przykład z internetu. U mnie ostatnia grupa to masakra. Mają najwyższy mocznik i białko. Dzisiaj zrobiłam sama korektę i czekam na telefon żywieniowca.

Edytowano przez przezuwaczka

ChiquitaB    50

Mowila ze to jest na jakies tam genotypy czy jakos tak tzn maja jakas baze ich wg tego jak wykryje. Nie wnikalem dalej . Ogolnie badaja tylko na % bialka pasze

kolo5ful    0

witam mam pytanie co się opłaca do 10  sztuk bydła kukurydza czy ziemniaki zasadzić albo jąka mieszankę 

koks    23
16 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Witam po długiej przerwie:p

Mam dużo skrobi w qq i wysłodkę w premii, dużo krów poniżej mocy TMR i dupska tylko otłuszczają. Dlatego z wozu muszę wysłodkę wywalić.

Może te 10g to niewiele, ale dla mnie okres największego wzrostu jest święty. Każda potencjalna biegunka i obciążenie wątroby to mniej mleka u dorosłej krowy. W to akurat wierzę :)

Dużo skrobii, czyli ile masz?

przezuwaczka    59
Napisano (edytowany)
8 godzin temu, koks napisał:

Dużo skrobii, czyli ile masz?

Skrobia nie gorsza niż w tamtym roku, a była 40%. Widać po parametrach mleka. Badanie będę robić. Zapowiada się nieżle, bo qq żółta od ziarna.

7 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Nikt normalny kukurydzy roundapem nie dosusza, bo marny efekt daje.

Mowa była o np rzepaku, którym zastępuje się soję GMO. My kiedyś pryskaliśmy zboże, ale o kukurydzy pierwszy raz słyszę. Chyba macie na polu skoro o niej wspominacie :P

10 godzin temu, kolo5ful napisał:

witam mam pytanie co się opłaca do 10  sztuk bydła kukurydza czy ziemniaki zasadzić albo jąka mieszankę 

Kukurydza ma tą przewagę, że jest paszą objętościową i energetyczną. Świetna na opas i na mleko. Można na sianku zaoszczędzić. Na 10szt. wąska pryzma max 4-5 metrów, bo będzie się psuć. 2-3ha chyba wystarczy. Zboże dla bydła najlepszy jęczmień, na słabszych glebach mieszanka. Ziemniaki to dużo zabawy. Noszenie z piwnicy itp. Pasza dobra i lubiana przez bydło.

Edytowano przez przezuwaczka

ChiquitaB    50

Sianokiszonka dodatkowo rowniez ale w cieplejsze dni pewnie sie bedzie grzala. U mnie mam bala 600kg na dwa dni i  ostatnio byl przymrozek i sie skubaniec zagrzal przez noc. Qq jade pryzme 0.8m na 3 dni szerokosc cala biore i tez sie lekko grzeje ale po 3 tyg otwarta byla pewnie dlatego bo ubita na kamien

AlaCapone    4107

Najlepszą opcją byłoby, gdyby balot sianokiszonki był wykorzystany w ciągu jednego dnia.
Ziemniaki są dość wygodne, powiem więcej wygodniejsze w zadawaniu od kiszonki.

• Like 1

patrykb2736    7
Mam takie pytanie czy moge cos wiecej jeszcze wyciagnac z moich krowek parametry: tluszcz 4,3 bialko 3.4 mocznik 176. Genetyka nie jest jakas swietna ale mam kilka sztuk lepszych co dadza okolo 40l w szczycie. Krowy dostaja kiszonke z kukurydzy 25kg, sianokiszonke do oporu sredniej jakosci z balotow, 1,5kg sruty zbozowej 1,5kg rzepakowej , drozdze 100g I kwasny weglan 100g.Problemu z pobieraniem paszy nie po dodaniu drozdzy I weglanu, niedojadow bardzo malo tyle co nic.

leszek1000    11

Możesz jeszcze soi dać 0,5kg na sztuke. Ogólnie więcej treściwych.3kg treściwych dziennie to trochę mało daj 5 kg dziennie mleko pójdzie do góry

Konrad531    5

Stosuje ktoś z was witaminy z firmy Biofeed i podzieliłby się składem i opinią ??

tomek0889    1
Napisano (edytowany)

Ja wzalem ostatnio worek moge ci jutro wyslac skalad tylko napisz na pw

Edytowano przez tomek0889

kr9292    71
Napisano (edytowany)
18 godzin temu, patrykb2736 napisał:

Mam takie pytanie czy moge cos wiecej jeszcze wyciagnac z moich krowek parametry: tluszcz 4,3 bialko 3.4 mocznik 176. Genetyka nie jest jakas swietna ale mam kilka sztuk lepszych co dadza okolo 40l w szczycie. Krowy dostaja kiszonke z kukurydzy 25kg, sianokiszonke do oporu sredniej jakosci z balotow, 1,5kg sruty zbozowej 1,5kg rzepakowej , drozdze 100g I kwasny weglan 100g.Problemu z pobieraniem paszy nie po dodaniu drozdzy I weglanu, niedojadow bardzo malo tyle co nic.

Żeby nie robić większego zamieszania, po prostu daj więcej treściwych. Bo te zywienie które opisałes jest na jakieś 25-27 litrów. Jeżeli dajesz zboże z rzepakiem pól na pól plus dodatki to niech tak bedzie skoro ci sie sprawdza, tylko wydajniejszym dorzuć wiecej do 6kg  lub 7 ale to juz na 3 odpasy. I nie wskakuj od razu 3 kg na 6 tylko zwiekszaj stopniowo

PS. Wie ktoś może  gdzie dokładnie w okolicach wys-maz, szepietowa,  działa jakiś punkt Trouw Nutrition

Edytowano przez kr9292

AlaCapone    4107

Żeby nie wiem ile dać nawet 12-15 kg paszy - genetyki nie oszukasz i nie przeskoczysz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie