Skocz do zawartości

Polecane posty

kr9292    61

Ile trzeba dać rzepaku zeby podnieść mocznik o 100 mg/l?

23 kg s.m. + 5,5 kg paszy treściwej daje= 27,8 kg s.m. To jest absurd. Przy takim pobraniu s.m. miały by wydajność ok. 10 000. W Osięcinach jedzą ok. 30 kg...... .

Rolstudent napisz ile jedzą u Ciebie i jaką masz wydajność tylko szczerze - wydajesz się konkretnym gościem.

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    61

Kilka osób już to sprawdzała ja sam tez kilka razy. Jak wspominałem pasze objętościowe badałem dwa razy sianokiszonkę po raz trzeci badał zywieniowiec w innym laboratorium. waga sprawdzana była kilkakrotnie w tym raz przez specjaliste. Powiem więcej zdarza się co prawda bardzo rzadko, że muszę dorzucać wieczorem sianokiszonkę bo jest pusto. Teraz mam dawkę w której sianokiszonka przyjęta jest jako parametr "do woli" Cyrkluję tyle aby nie zabrakło i zbyt wiele nie zostało.  Zadaję pasze o 7-8 i do 10 zawsze znika 30%. Tylko co z tego jak wszystko idzie na marne bo nie ma mleka. To nie jest moja bujna wyobraźnia. Co do wydajności jest cienko. Było prawie 6 teraz jest trochę ponad 8. Są strasznie duże rozbierzności w stadzie od +10 do 6 tys i to mi wszystko zaniża średnią, ale to tylko cyferki które nie mają znaczenia. Tabulogramy mogę ci wysłać, jeżeli Cię to w ogóle interesuje. Generalnie jest źle i każdy rozkłada ręce. 

rolstudent    94

Na dzień dzisiejszy moje krowy jedzą 16 kg kiszonki z lucerny 25kg kukurydzy
5.5 kg tresciwej do wozu i reszta stacja.
Z wozu powinienem mieć 28kg mleka.
Teraz terz mam spadek mleka.

Jeszcze jedna rada. Nie podbijesz wydajności zwiększając tylko kiszonke. Bo co się dawka rozjerzdza. Wszystko zwiększaj proporcjonalnie

Konrad531    5

Stosuje ktoś z was bądź stosował Multisan Nektar ?? Jest po tym jakiś efekt czy placebo ??

pedro2    342

Jutro ma być fortisorb, jeśli ktoś by chciał to od razu zgłaszać się do wipaszu oni są dystrybutorem. Podpowiedzą gdzie można dostać, ale i tak nigdzie nie ma. przedstawiciel ma podrzucić bo będzie niedaleko.
Teraz pytanie czy można dawać to wysokocielnym krowom? Za tydzień mam 3 sztuki wycielenie.
I czy odstawić witaminy na początku przez kilka dni czy nie ma to znaczenia? Somatyka szaleje pod 400 podchodzi po akcji z grzejącą się qq

Krowiarka    14

U nas stosuje się FRISCHHALTEKONAZEN z Josery. TMR zimniutki. Nowych zapaleń nie ma, ale cały czas walczę ze starymi. 25 kilo kosztuje około 608 zł.

Eliot    16

Umnie strasznie komórki szaleją chyba to winna mikotoksyn ,nawet szczepienia nie pomagają:(((

pedro2    342

Fortisorb kosztuje 25zł za kg na początek wziąłem 10kg pierwszy tydzień dam tak jak rolstudent radzi 35g potem zejde na 25 zobaczymy jaki bedzie efekt. Mi qq w pryzmie sie grzała nie na stole, chociaż w te upały przywozilem 2 razy bo przez noc poleżała i zaczynała się grzać dlatego rozglądam się za wycinakiem. kostkę postawię to nic się nie powinno grzać.

Krowiarka    14
Napisano (edytowany)

I ważne jest, żeby nie odkrywać na raz za dużo.

I małe sprostowanie, źle spojrzałam na fakturę ten preparat kosztuje jednak 304 złote. Podałam cenę za dwa worki.  B)

Edytowano przez Krowiarka

pedro2    342

Krowiarka, ale to jest chyba bardziej przeciw zagrzewaniu tmr niż mikotoksyn?
Jakie by te preparaty nie były to tylko łagodzenie skutków, a cała robota to wyeliminować przyczyny
Dajecie zakiszacze? Jeśli tak to jakie bo chce w tym roku spróbować.

nikolas29    165

Fortisorb kosztuje 25zł za kg na początek wziąłem 10kg pierwszy tydzień dam tak jak rolstudent radzi 35g potem zejde na 25 zobaczymy jaki bedzie efekt. Mi qq w pryzmie sie grzała nie na stole, chociaż w te upały przywozilem 2 razy bo przez noc poleżała i zaczynała się grzać dlatego rozglądam się za wycinakiem. kostkę postawię to nic się nie powinno grzać.

nie prawda jest ze jak wytniesz wycinarka nie bedzie sie grzac.. to ten fortisorb daje sie do pasowozu nie do kiszonki w pryzme tak??

pedro2    342

Tak on jest od mikotoksyn dajesz krowom. Kostka chyba jednak dłużej wytrzyma niż luzem

Troker1979    13

Ja jak mam wątpliwości co do jakości paszy albo jak mam podejrzenie że przytrułem krowy to stosuję Mycosill z Soymaxa. Worek 20 kg kosztuje ok 120 zł dawkowanie 100 g na krowę. Z tym że ja stosuję w lato tylko kukurydzę ziarno lub CCM.  Kupuję to tu: https://big-agro.pl/produkt/mycosill-20kg/

kr9292    61

Żeby nie wałkować znowu powiem krótko, dobrego preparatu taniej jak za 500 zł nie kupisz.

mariaci    5

Na jedno wyjdzie ten z soymaxa jest 4 razy tańszy ale za to trzeba go dać 4 razy więcej

Troker1979    13

To mam dostępne od ręki w najbliższej okolicy. Poza tym nie mam mieszalnika i mieszam treściwą w taczce więc dla mnie na porcje paszy lepiej sypnąć i wymieszać100g a nie 25g. Co lepsze nie wiem bo nie mam porównania. Stosuje to tylko doraźnie a jak stosuje to jest poprawa.

damianzetor9540    1261

Widzicie poprawę po stosowaniu tych preparatów od mykotoksyn? Jeżeli pasze są czyste (teoretycznie), nie zagrzane ani nic, to stosowanie tego ma jakiś sens? 

pedro2    342

Troker a co z witaminami? Bo te tańsze od miko podobno wiążą wszystko i tak jakby krowa dostawała "suchą" tresciwa bez żadnych dodatków

Troker1979    13

Ja tam daje z witaminami. Nigdzie nie znalazłem w opisach przeciwwskazań. Z tym że tak jak napisałem wyżej ja ten absorbent stosuję doraźnie. Rzadko mam problem z problematycznymi paszami. Ma być na dniach żywieniowiec z tej firmy to zapytam.

leszek1000    9

te tańsze wiążą witaminy,ale nie wszystko. Powiedzmy 30% witamin zostanie zatrzymane.Ja kupuje Mykocydforte cena około 450zł za 25kg.Tylko żywieniowiec jeden mi mówił,że wszystkich toksyn nie jest w stanie zniwelować tylko cześć. Lepiej kupić coś lepszego.Wtedy efekt będzie lepszy.Też kupiłem na toksyny za 100zł,efektu żadnego nie było.Dawkowanie też jest inne te tanie trzeba podawać w większych ilościach,także prawie na to samo wychodzi.Po użyciu jedno worka który starczył mi na miesiąc efekt był,ale po 3 tygodniach od stosowania.60% mniej zapaleń.Zapalenia pojawiały się,ale wystarczyła maść i po sprawie.

KARGO    80

Powiem tak biedny Polak po szkodzie na zakiszacze ludzie szkoduja kasy a później 4 razy tyle wydadzą na unieszkodliwiania toksyn zapalenia gratis

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się