Skocz do zawartości

Polecane posty

dyziek_1    6

35% zboża (jęczmień, pszenżyto)

27% śruta rzepakowa

20% śruta sojowa

10% kukurydza mielona

3% premiks

3% kwaśny węglan

2% kreda

Za 1200 zł/t mam 22% białka (plus prąd na śrutowanie z mieszaniem) 

Ewentualnie można dorzucić drożdży za 70 zł i masz już bardzo dobrą mieszankę. Gdzie kupisz pełnoporcjówkę o takim składzie poniżej 2000 zł/t? 

Premia dla najlepszych sztuk (0,5-1 kg szt/dzień)

40% kukurydza

30% śruta sojowa

30% tłuszcz chroniony

22% białka i 950 Vem energii będziesz miał za jakieś 1230-1250zł/t. Więc nie żadne 2000zł/t 

Ale jeśli masz mieszalnik, swoje zboża (dobrej jakości) to można się bawić.

kr9292    61

Widze ze kolega nie do końca łapie. Białko mocznikiem można wywindować, że ho ho. Nie kupisz paszy o takiej jakości za 1200 zł.

GR_Stachnik    22

Niech jakaś paszarnia zrobi Ci paszę o takim składzie? Ciekawe ile za nią zapłacisz. Otrąb, mocznika i innych "odpadów" to w tej za 1200 zl masz że ho ho. Później narzekanie że brak efektów. 

Wiadomość z agroFakt.pl

dyziek_1    6

Z6 synchro z De Heus, w luzie, mój zbiornik,1210zł brutto/tona.

Pasza bez GMO, bo mleko oddawane do Mlekpolu

Eliot    16

Co jest z tym GMO że tak wszyscy są na nie...???

Mati10    8

Z GMO nie wiadomo czy ma wpływ czy nie, ale jak mieszczuchy zobaczą NON GMO to się cieszą i kupują częściej, a Ty się człowieku martw jak ogarnąć wyższe ceny śruty sojowej NON GMO

kr9292    61
Napisano (edytowany)

Drodzy mam taki problem, ze zagrzewa mi się TMR. Sianokiszonka jest zimna kukurydza też a tmr po kilku godzinach zaczyna juz robić się ciepły. Zapalen to nie nadążę już leczyc. Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić.

Edytowano przez kr9292

leszek1000    9
Napisano (edytowany)

Mam to samo.A kiszonka dużo gniję ?. Najlepiej robić tmr przed samym podaniem

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

kr9292    61

Tzn sianokiszonkę wrzucam wieczorem, ale nie tnę a kukurydzę i tresciwe dorzucam rano i od razu po wymieszaniu zadaję TMR. Kukurydza gnije tylko tam gdzie myszy przedziurawiły folię, ale staram odzucic się z zapasem.. Myślę, żeby może zrezygnować z wlewania wody tmr, ale sam juz nie wiem

adam81    0

Ja dosypuje do wody sorbinian potasu tmr sie nie grzeje.Koszt jest ale i efekt jest

adam81    0

To zalezy od pogody 3 tony tmru jak srednio goraco to 2x 800 g jak parno i goraco 3x

pedro2    342

U kolegi też zaczynał się grzać i teraz na noc rozdaje, tyle ze wtedy trzeba światło zostawiać zapalone. Ale mówił, ze o wiele lepiej no i rozdanie max na 1 dzień

adam81    0
Napisano (edytowany)

Ja caly czas rozdaje na noc w tamtym roku 2x dziennie bez sorbinianu bo sie grzal                                                                                            rozdaje zawsze raz dziennie tylko jalowki na 2 dni

Edytowano przez adam81

adam81    0

wentylatory sa 4    140 cm srednica robote swoja robia ale przy takim skladzie tmr tego nie schlodza ,w takie temperatury wszystko sie szybko psuje .Jeszcze jest roznica czy uwieziowa czy wolnostanowiskowa

kr9292    61

Wentylatory mam nad grzbietami. spróbuje zadawać na wieczór. 

leszek1000    9

Witam kończy  mi się zboże,mam jeszcze dużo ziarna kukurydzy.Kupno zboża odpada.Co proponujecie krową brakuję,Energi.Może jakiś koncentrat albo gotowa pasza.

Krowiarka    14

Przecież ziarno kukurydzy to najlepsza energia. znajdź sobie dobrego żywieniowca. Ja zmieniłam jednego na dwóch z dobrych firm. Wstępnie jeden powiedział, że krowom brakuje energii, drugi że białka.  ;) Wezmą próby kiszonek to się okaże, który ma rację.

leszek1000    9
Napisano (edytowany)

Wiem o tym i dostają ziarno tylko czy 400kg kukurdzy nie wpłynie negatywnie na krowy o to mi chodzi

Edytowano przez danielhaker
cytowanie poprz. posta

krystek1992    4
Napisano (edytowany)

Daj więcej ziarna kukurydzy bo zboże kosztuje prawie tyle jak nie więcej co ziarno kukurydzy. A jak nie to kup wysłodki buraczane suche- zawartość energii wręcz identyczna. Zrobisz to co będziesz uważał za łatwiejsze i lepsze. :)

Boisz się o kwasicę? Kukurydza jest bezpieczniejsza od zboża bo cała nie rozkłada się w żwaczu i przez to nie powoduje aż takiego strasznego zmniejszenia poziomu pH (skrobia wolniej się rozkłada).

Edytowano przez krystek1992

Krowiarka    14

Moje krowy mają dostać po kilogramie na głowę kukurydzy, ale do wozu paszowego. Zalecenie doradcy tylko, że do tej ilości trzeba dojść powoli, nie od razu. Dzisiaj miałam mniej mleka, chyba ta pogoda im nie pasuje.  :(

krystek1992    4

Jeśli masz krowy pod oceną to sprawa jest o wiele prostsza. Wiadomo u krów zmiany to kwestia 2 3 tygodni żeby zobaczyć różnicę. :)

kr9292    61

Kilo do paszowozu wpowadzasz na raty?  Co tu dzielić  ^^  

PS. Czyli wygrał ten zywieniowiec od braku energii?  :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się