Skocz do zawartości

Polecane posty

Thomas2135    1297

To zależy jaką treściwą dostają. Moje z agrocentrum wcinają jak wściekłe a raz mi zabrakło do dostawy to kupiłem "coś" 18% z deheusa. Nawet jej nie ruszyły. Gdzie Ty wyczytałeś, że sacharoza szkodzi? Buraki, melasa, skrobia to są cukry proste lub złożone i nie szkodzą.

Wiadomość z agroFakt.pl

Cukry ale nuesacaroza np fruktany są potrzebne do prawidłowej fermentacji w odpowiednich proporcjach jak i z bimbrem bez proporcji ani rusz he

Amator007    0

2 sztuką nie smakuje, reszta je. Czyli cukru nie dawać? A może więcej soli ? Chociaż kwasnego idzie 50kg/1500kg więc jak 5kg soli jeszcze idzie to powinno wystarczyć

Paweł45    9

no coś się dzieje z tymi stawami są lekko opuchnięte i jak krowa stoi to ma nogę podkurczoną jutro będzie vet to go się rozpytam o to. 

Sprawdź czy mocznik nie jest za wysoki. Puchną także wtedy gdy podnosisz mocznik zbyt szybko, a teoretycznie jego poziom mieści się w normie.

Thomas2135    1297

Na razie perfekt 18 w workach za 1120, bo 19 nie mieli. Luzem perfekt 19 za 1180. 17 marca posze zdrożały i cena za 19 po podwyżce a 18 ze starek ceny.

kr9292    80

Ja za wczaoraj za rzepak załaciłem 1190 zł/t  :blink:  Jeszcze nie doszedłem do siebie a jutro przyjeżdza soja. Co sie dzieje nie mam pojecia

kr9292    80

@up Chwalisz się czy żalisz? U mnie rzepak 1100 zł, soja 1900 zł. 

Jak byś był kumaty to byś wiedzial...

KARGO    85

Nie kupujcie soji powyżej 1600zl za tonę chyba że tylko trochę na teraz bo na porcie kosztuje już 1440zl czyli ostry zjazd w dół

pedro2    376

U mnie też prawie 1900 wczoraj się skończyła jutro dostawa, ale bez soi zobaczymy co będzie. Rzepaku więcej dałem mocznik pięknie trzymają 240-260 sianokiszonki tylko teraz pilnować bez zmian i się okaże

KUPIĘ DOJARKE PRZEWODOWĄ POMPA MINIMUM 8setka. WYCINAK KISZONKI PIŁOWY 1.4-1.7m

ukaszProcho    22

Ja dołożyłem wyslodki i kuku mielona i za nic nie mogę mocznika podnieść trzyma sie 180... a na tonę idzie 200 kg soi 150 kg rzepaku i 3 kg mocznika.

leszek1000    16

Czy da się załatwić czysty beta karoten dla krów. Bo chcę podawać do treściwej,ale nie chce zmieniać premiksu obecnego

mariaci    5

Najbardziej skoncentrowany o jakim słyszałem to 4500 mg ale nie pamiętam już z jakiej firmy to było

Opis produktu

Stosowanie
Bcarotin należy podawać w ilości 20 g na sztukę dziennie. Dla lepszego efektu dzienną dawkę można zwiększyć o 100% przez 10 dni.

Skład
Materiały paszowe: drożdże paszowe, węglan wapnia, otręby pszenne.
Dodatki dietetyczne: D-pantotenian wapnia 75 mg, kw. nikotynowy (wit. PP) 75.000 mg, kwas foliowy 750 mg, β karoten 5.000 mg.
Pierwiastki śladowe:J 250 mg (jodan wapnia jednowodny), Se 75 mg (selenian sodu), Co 50 mg (węglan kobaltu).

Porady
Beta karoten naturalnie występuje w paszach soczystych, jednak u krów przetrzymywanych przez cały rok w oborze może nastąpić deficyt β karotenu. Dodatek 20 g Bcarotin dostarczy 200 mg czystego β karotenu, co w wyraźny sposób poprawi skuteczność inseminacji.
Czubata łyżka stołowa zawiera około 15 g do 20 g produktu.

leszek1000    16

Opis produktu

Stosowanie

Bcarotin należy podawać w ilości 20 g na sztukę dziennie. Dla lepszego efektu dzienną dawkę można zwiększyć o 100% przez 10 dni.

Skład

Materiały paszowe: drożdże paszowe, węglan wapnia, otręby pszenne.

Dodatki dietetyczne: D-pantotenian wapnia 75 mg, kw. nikotynowy (wit. PP) 75.000 mg, kwas foliowy 750 mg, β karoten 5.000 mg.

Pierwiastki śladowe:J 250 mg (jodan wapnia jednowodny), Se 75 mg (selenian sodu), Co 50 mg (węglan kobaltu).

Porady

Beta karoten naturalnie występuje w paszach soczystych, jednak u krów przetrzymywanych przez cały rok w oborze może nastąpić deficyt β karotenu. Dodatek 20 g Bcarotin dostarczy 200 mg czystego β karotenu, co w wyraźny sposób poprawi skuteczność inseminacji.

Czubata łyżka stołowa zawiera około 15 g do 20 g produktu.

gdzie to kupić ?

albertb9    0

Witam,

Czy mieszankę mineralną Josera Lacto Plus mogę dawać bezpośrednio krowom, czy muszę ją mieszać z innymi paszami?

Konrad2112    3

Ja dołożyłem wyslodki i kuku mielona i za nic nie mogę mocznika podnieść trzyma sie 180... a na tonę idzie 200 kg soi 150 kg rzepaku i 3 kg mocznika.

Też mam problem z podniesieniem mocznika  lekarz mówi że mogą mieć robaki?.

Wysłodki i kuku to energia i raczej na mocznik się nie podniesie

Edytowano przez Konrad2112

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym.