Skocz do zawartości

Polecane posty

mariaci    5

"Witaminy, pro-witaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu" dawałem kiedyś trochę witamin z trouw i tam też tak było napisane, więcej ich nie biorę bo tylko szkoda pieniędzy, nie mówię że te sa nie dobre ale jak słyszę to zdanie substancje o podobnym działaniu to zapala mi się w głowie czerwona lampka

Pawel29    4

Statek możesz napisać jakie dokladnie dajesz witaminy z beta karotenem.

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    60

Tak, w zasadzie w każdym produkcie nie tylko dla zwierząt.

danielhaker    803

Zawsze w podawanym składzie na pierwszych miejscach są składniki, których jest najwięcej w produkcie. Tak samo jest z art. spożywczymi

Soja powinna być przynajmniej na trzecim miejscu a nie na końcu ale pasza zła nie jest i nie ma co narzekać heh

Xawier    32

A co powiedzie o glicerynie 86%? Bardziej opłaca się ją kupić czy jednak droższą 99%?

pedro2    342

Zawsze jak najbardziej czysta, tu nie chodzi o cenę czy warto. Zastanów się czy warto pakować jakiś syf nie wiadomo co w krowę. Ja dzisiaj nie znalazłem dobrej trzeba zacząć zamawiać z neta bo już ciężko znaleźć, ludzie chcą jak najtańszą i taką przywoza

danielhaker    803

Miałem 80-tkę z Vitry to myślałem że rok będę ją męczył. Śmierdziała im i nie chciały jej pić. Właściwie to piły, ale nie te które powinny. Teraz wziąłem 99,5%. Jednej polałem kukurydzę to z chęcią zjadła, drugiej jak polałem to przestała jeść. Zobaczymy jak będzie z innymi

rolstudent    94

Tej 86 zarzutem z 5 tys litrów moim zdaniem jest Oki. Teraz mam kiszone ziarno qq to gliceryna odstawiona.

pedro2    342

Rolstudent może ona też przyczyniła się do tego przytrucia krów o którym pisałeś. Ja dużo nie zuzywam więc biorę ta drozsza, jeśli ta 86 jest sprawdzona nie ma jakiś ciężkich zanieczyszczeń to przy twoich ilościach na pewno wyjdzie taniej. Chociaż dawka wieksza to też nie do końca..

rolstudent    94

Już ponad pół roku jej nie stosuje. Te przytrucie to ewidentnie wina kiszonki z lucerny. Niestety tu spiepszylem sprawę.

pedro2    342

Pisał coś, że leżała na deszczu.
Więc qq wystarcza?

rolstudent    94

Kiszonka z qq ziarno z qq.
Do tego dostają kromilkenergia wg tab wystarcza. Wiec niema co przesadzac. Ale gliceryny 86 fajnie mi się stosowalo wiać polecam.

Tomek5M    0

mleczarnia zakazuje stosowania GMO. Macie pomysły czym zastąpić soje żeby wydajność była podobna? Nawet w paszy pelnoporcjowej jest GMO

michal12301    7

Doradzicie coś żeby poprawić wydajność? Teraz doję średnio 550l na dwa dni od 20 krów i wydaje mi się że to trochę mało. Dostają:

-kiszonkę z kukurydzy(dobra taczka na 4 rano i na wieczór)

- sianokiszonkę pierwszy pokos i potraw na przemian(do woli)

-śrutę zbożową składającą się z 450kg owsa 450kg pszenżyta 100kg śruty rzepakowej+witaminy josera lacto plus extra(około 8kg na sztukę/dzień)

-ziemniaki 5kg na sztuke

leszek1000    9

Doradzicie coś żeby poprawić wydajność? Teraz doję średnio 550l na dwa dni od 20 krów i wydaje mi się że to trochę mało. Dostają:

-kiszonkę z kukurydzy(dobra taczka na 4 rano i na wieczór)

- sianokiszonkę pierwszy pokos i potraw na przemian(do woli)

-śrutę zbożową składającą się z 450kg owsa 450kg pszenżyta 100kg śruty rzepakowej+witaminy josera lacto plus extra(około 8kg na sztukę/dzień)

-ziemniaki 5kg na sztuke

Ile krów doisz 20szt.Czy te krowy nie długo idą na zasuszenie?. Ja miałem taką wydajność jak mi się krowy zatruły. Z samej paszy powinny dać 10l i do tego objętościowa coś jest nie tak. Mam tyle samo litrów co ty,ale doje 14szt.Coś jest z krowami.Słomę albo siano masz ?zadzwoń do żywieniowca albo do weterynarza bo coś z krowami jest nie tak.Chyba że długo są dojone. Przy takiej wydajności to paszy treściwej im nie dawaj. 2 kg paszy na dzień wystarczy Możliwe że mają kwasice. Ile masz mocznika w mleku.Wyśli mi badania mleka. Bo nie wiem co jest przyczyną.

michal12301    7

W szczycie laktacji są 2krowy, no i są jeszcze 4 pierwiastki 2 miesiące po ocieleniu, dwie krowy już prawie do zasuszenia. Reszta 5-7 miesięcy po ocieleniu

leszek1000    9

W szczycie laktacji są 2krowy, no i są jeszcze 4 pierwiastki 2 miesiące po ocieleniu, dwie krowy już prawie do zasuszenia. Reszta 5-7 miesięcy po ocieleniu

A masz wyniki mleka z federacji ?

ukaszProcho    22

Jak pierwiastka ma 350 somatykę 2 miesiące po wycieleniu to maść wystarczy czy trzeba tuby? Dodam że czysta jest udoj wszystko w porządku. Czym zbić somatyke?

czesio1612    3

jak genetycznie nie jest obciążona somatyką to zrób posiew i najlepiej celowany antybiotyk

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się