Skocz do zawartości

Polecane posty

Eliot    16

Mysle ze zawysoki mocznik bardziej szkodzi niz ten Z poziomu 150.somatyka Zaczyna sie od nog, chore nogi to gwarancja zabawy Z somatykom, Jesli pasza oraz higiena jest poprawna a problem Zostaje to moze warto zrobic Korekte racic, 20zl od sztuki.

Piter11    0

Dziękuję wszystkim za udzielone porady.Troche zmian wprowadzę i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie :)

Amator007    0

Jak to jest z paszami gotowymi i koncentratami? Energia podana na worku liczona jest wg INRA czyli przyjmują uśrednione wyniki podane w tabelach INRA dla 1 kg wazonego ? Bo z tego co zauważyłem cześć firm białko podaje w kg ważonym a część w suchej masie.

Wiadomość z agroFakt.pl

zkordalski    83

Co do somatyki to jest tyle możliwości że głowa mała. Racice wilgotność powietrza pasze mocznik higiena zapalenia .... ktoś stosuje kristall hefe ?

zkordalski    83
Napisano (edytowany)

A macie drożdże w paszy teściowej czy nie i dlatego je stosujecie? Ja mimo że moja tresciwa je ma zdecydowałem się na dodatkowe bo zaczęły słabo pobierać kiszonki z traw chodź sa ładne mój dostawca ceni sobie 130zl-25 kg cena ok czy przesadził? Nie leją po nich ? Wziąłem je bo jestem zadowolony z pozostałych produktów sano.

Edytowano przez zkordalski

ukaszProcho    22

Ja daje 6 kg na tonę paszy. Daje je już z pół roku do tego 25 kg kwaśnego węglanu żadnych problemów nie ma z jedzeniem ale po wycieleniu słabo jedzą taka pasze i musze z umiarem dawać. Najlepiej to jedzą wtedy otręby. A co do tych drożdży to mam nadzieje ze coś dają bi sporo kosztują

rolstudent    94

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

mariaci    5

U mnie też niestety szykują sie zmiany bo mleczarnia chce wprowadzić zakaz stosowania pasz GMO tylko jeszcze nie wiadomo dokładnie od kiedy to wejdzie w życie, ale wszystko trzeba będzie zmienić pełnoporcjówkę, witaminy no i soje czymś zastąpić pewnie rzepakiem albo ddgsem

leszek1000    10

U mnie jak mówiłem rewolucja. Mam odstawienie wszystkie witaminy. Tylko bufor drożdże i fortisorb z delacon. Chyba fest miałem przytrute krowy bo mleko ciągle rośnie. A dawka prawie bez zmian

fortisorb ile to kosztuje?. Bo też mam jeszcze krowy potrute z sianokiszonki.Kiedy odstawiłem sianokiszonkę od razu mleko poszło do góry. w 4 dni 2 litry więcej od krowy.Tylko nie wiem czym zastąpić sianokiszonkę na razie daje 1kg siana do paszowozu i pod pysk raz dziennie. Jak masz stronę to podaj link to tej paszy na mikotoksyny.Mocznik mi spadł do 160. Może wprowadzę trochę więcej soi.

pawlak2507    6

Dlaczego odstawiłeś witaminy?

Konrad531    5

Rolstudent a Ty na paszy gotowej jedziesz ? Z tego co pamiętam to zawsze byłeś zwolennikiem robienia paszy samemu, a o gotowej mówiłeś że jest bee.

Eliot    16

Myko.. . Wystepuja w zbozu I kukurydza, wiec jak sie jedzie na duzym udziale pasz Wlasnych to mozna je zlapac. Odstawiles witaminy? OK ale skond bedziesz wiedzial ze sa niedobory np Beta karotenu...?

krystek1992    4

Kolego Eliot. Mykotoksyny mogą być też w kiszonce z kukurydzy. Mogą być w każdej paszy... Niestety... Dlatego trzeba dbać o przechowywanie a jeśli już się rozwiną sumiennie je oddzielić. Bo na tym się nie oszczędzi.

mariaci    5

Niestety nawet odrzucenie zepsutej kiszonki nie gwarantuje że już nie ma taksyn, żywieniowiec mówił że pleśń puszcza korzenie metr w koło siebie i nawet jeżeli nie widać to nie znaczy że ich niema

zkordalski    83

Nawet nie widzimy ich. A co z bakteriami w wozonymi na pryzmę ? Tego nie unikniesz z ziemią na kołach itp

rolstudent    94

Dokładnie. U mnie kiszonki wyglądają rewelacyjnie. A pewnie aferatoksyna robi swoje.
Fortisorb kosztuje 25 zł kg. W dawce uderzeniowej 30 gram na sztukę. Dlatego tez na tydzień mam zdjęte witaminy. wcześniej dawałem sorbix 3d ale to nie dawało efektów.
Narazie mleko rośnie a przewodowosc na hali spada. Dziś mam uduj to zobaczymy jak komórki. Choć na to pewnie za wcześnie.
Witaminy z polmas w drodze

Ja zawsze byłem zwolennikiem mieszania paszy samemu.i dalej tak jest. Podstawą u mnie to jęczmień i soja. Niestety boksy paszowe nie chcą podawac sypkiej dlatego trochę tej paszy kupuje. Od dłuższego czasu kromilk22 I kromilkenergia.

A ja szukam najbardziej skoncentrowanych witamin. Podajcie proszę wartości jakie macie i nazwy. Powyżej 900000 jp A i 4000mg E

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie