Skocz do zawartości

Polecane posty

mariaci    5

Twoja decyzja ale naprawdę warto, różnice w sianokiszonkach są to fakt ale to w akurat argument za przejściem pod ocenę a nie przeciwko bo dajmy na to przy słabszych kiszonkach jak będą mniejsze moczniki w mleku to bedziesz mógł dorzucić mocznika do paszy czy rzepaku i na odwrut dzięki czemu będziesz mógł trzymać w miarę na równym poziomie a tak jak teraz to karmisz je w ciemno
Mówisz że genetyka słaba ale skoro inseminujesz to bedzie i dobra a była by jeszcze lepsza jak byś miał więcej informacji o każdej sztuce wtedy można dobrać lepsze kojarzenia

rolstudent    94

"Kromilkenergia" to szajs, pisze bo stosowałem dużo lepsze efekty daje śrutowana kukurydza we własnym zakresie. Jedynie stosuje witaminy "superlaktacja"

Mi się sprawdza. A ziarno qq dostają swoją drogą.

Wiadomość z agroFakt.pl

Piter11    0
Napisano (edytowany)

Witam. Postanowiłem dołączyć do federacji hodowców bydła i dzisiaj przyszły mi wyniki mógłby mi ktoś pomóc w analizie wyników

post-135943-0-12084500-1488573773_thumb.jpg

post-135943-0-42700100-1488574263_thumb.png

post-135943-0-62829400-1488574782_thumb.png

post-135943-0-93032400-1488574817_thumb.png

post-135943-0-32853700-1488574830_thumb.png

Edytowano przez Piter11

zetorr6441    25

zrob zdjecie pierwszej strony najlepiej tabeli w prawej dolnej stronie tam gdzie masz podzial na grupy  to wtedy moze ktos Ci pomoze, bo z tego malo widac , somatyka jak cholera i malo bialka na pierwszy rzut oka

macin87    40

Jakie ty masz komórki somatyczne!!!!!!!!!!!!!!!!! Toż to gnojówka nie mleko!!!!! Co za zakład takie coś skupuje?

mariaci    5

Taka somatyka to poważna sprawa, opisz jak u Ciebie wygląda dój czy zamykasz kanał strzyka po dojeniu, czy dezynfekujesz legowiska, czy może przypadkiem nie dajesz zepsutych kiszonek, albo może masz złe podciśnienie w dojarce? Przyczym może być bardzo dużo, takie komórki z niczego sie nie biorą, w większości te krowy się kwalifikują pod antybiotyk ale najpierw trzeba by zrobić posiew aby dobrać odpowiednie leki i leczyć je chociaż kilka sztuk a gdy sie skończy antybiotyk to następne leczyć bo przecież musisz coś doić, i jeszcze jedno ważne pytanie jak długo to trwa, domyślam się że masz wirówkę bo inaczej mleczarnia by wstrzymała odbiór mleka i zawiadomiła powiatowego lekarza

pedro2    342

Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła

ukaszProcho    22

A może przed dojeniem myjesz woda i nie wycierasz? U mnie w tym tkwił problem odkąd kupiłem papier jednorazowy i wycieram najpierw sloma potem papierem do czysta problem z zapaleniami zniknął a takto co kilka dni antybiotyki i mleko do wylania. Tez myślałem ze od popsutej może tylko to być ale nie dawałem im popsutej.
A najgorsze co może być to wycierać jedną szmatką wszystkie krowy i nie myć jej. Zapalenia gwarantowane.

pedro2    342

Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24.pl/sklep/biurowe-zakupy_pl/produkt/sciereczka-aro-uniwersalne-38-x-32cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.

ukaszProcho    22

Ukasz to do mnie? Wycieram tymi ściereczkamihttp://www.sklepy24.pl/sklep/biurowe-zakupy_pl/produkt/sciereczka-aro-uniwersalne-38-x-32cm-op-10/62608 kupiłem karton w promocji za grosze, do prania i długo wytrzymują. na sucho potem na mokro jedna na dwie krowy z jednej i z drugiej str, chyba że upaćkana to słomą, somatyka ok 200. Co do bel to nie spleśniałe tylko słabsze, dzierżawa bez motylkowych 2i3 pokos i w dodatku trochę przykwaszona. Jak daje na przemian z lucerna/ koniczyna 1,2,3 pokos to jest ok 250 mocznik.

Nie. To do piter11.

Najlepszy moim zdaniem jest zwykły papier jednorazowy do rąk

tomek0889    1

ja wycieram jedna szmatka, mocze za każdym razem w wodzie i problemów z zapaleniami nie ma, somatyka ok 100

ChiquitaB    48

A powiedzcie mi bo mam dwie sztuki takie delikatnie jedna z jedną ćwiartka druga z trzema i za każdym razem je zdajam ale co jakiś czas jakieś ćwiartki i tak zapalenie, na razie nie chce ich wymieniać bo dużo innych wydatków mam. Czy diping po udoju coś by tu pomógł? Każda przed udajemy wilgotną ściereczka wycierana i moczona za każdym razem

kr9292    60

Może ktoś z was wie ile skrobi powinno być w dawce?

ukaszProcho    22

Z tym moczeniem w wodzie to nie jest najlepszy sposób. Najlepiej to ma sucho wycierać zwykłym papierowym ręcznikiem.

Piter11    0
Napisano (edytowany)

Dla mnie też to jest dziwne co mówicie i wynika z wyników bo o dziwo zapalenia się zdarzają i teraz te dwie co mają najwięcej Ks akurat mają a reszta jest ok wydawało mi się że higiena jest na właściwym poziomie po za tym mleczarnia miała mnie informować jakby komórki somaoatyczne skoczyły.

Edytowano przez Piter11

krystek1992    4

Panowie mam problem z którym ciężko mi idzie. Mam 3 sztuki które robią bardzo luźną kupę. Wręcz leją. Kał jasny i tak słodko pachnie, wygląda na lekką kwasicę. Dostają drożdze po około 100 gram dziennie na sztukę i koło 50 gram kredy. Żeby rozwiązać problem dać więcej kredy czy potrzebny węglan sodu już jest? Jedzą dużo kukurydzy kiszonej i dostają srutę wiadomo bo mleka sporo dają.

Piter11    0

Postaram się poprawić higienę doju i zobaczymy co wyjdzie w następnej próbie.A jeszcze takie pytanie: czy powodem jest tych wysokich komórek może być to że niedawno też zmieniłem ilość udojów z trzech na dwa? A co z resztą wyników. jak podwyższyć mocznik? I czy tłuszcz nie jest za wysoki?

slawek74    135

piter11 komórki somatyczne prawdopdobnie są spowodowane jakimś patogenem typu gronkowiec . na początek zrobić porządny antybiogram z rozpoznaniem bakterii ,przeszczepić stado starwakiem ,krowom dosypać śruty rzepakowej ale stopniowo i delikatnie ,wysoki tłuszcz może świadczyć o tym że z krów można jeszcze sporo podojić (mają jeszcze możliwości) dużo pracy przed tobą kolego oj dużo .

Piter11    0

Oczom nie wierzę :o dziwne, że te krowy coś doją. Mocznik za niski stanowczo. U mnie ostatnio spadł bo nie mogłem dojechać po bele na pole, a przy oborze mam same słabsze z 250 na niecałe 200 i somatyka pod 400 podbiła

Czyli powodem wysokiej somatyczne może być też niski mocznik?

Thomas2135    1190

To jeden z powodów, ale przyczyny szukaj gdzie indziej. Zbyt niski i zbyt wysoki powoduje podwyższoną liczbę KS.

macin87    40

Akurat mocznik to ma niewielki wpływ na to- już prędzej zapleśniałe pasze i zawarte w nich mykotoksyny lub brak higieny doju. Gdyby te krowy nie miały takiej somatyki i wzrósł mocznik (dać dobrej sianokiszonki i rzepaku) to i wydajność by skoczyła.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się