Skocz do zawartości

Polecane posty

danielhaker    825

pytanie z innej kategorii, wiecie kiedy beda wyniki z oceny uzytkownosci za 2016 rok?

Pod koniec kwartału

Czasami żeby cos wziąść trzeba coś włożyć i patrzeć na to szerzej. wydajność wyznacza ile dac jakiegoś dodatku. To tylko moja opinnia

ukaszProcho    22

No z ta trawa to masz rację jak były bele pierwszego pokosu i listopadzie to doily i doily a teraz jak juz potraw jedzą to nawet widac jak zostawiają i przepychaja na boki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja to mieszam przynajmniej pół na pół bele codziennie żeby spadków nie było do 50 litrów

ukaszProcho    22

No to daje lucerne i najpierw idzie pierwsze później drugie i trzecie tak daje bo mam wszystkie bele w jednej pryzmie bo jak ustawie każda gdzie indziej to koty wszystkie dookoła dziurawia
Lucerna cały czas dostają

leszek1000    10

Jak się ma woz to jest fajnie... dobrze ze chociaż lucerna jest

Mam paszowóz od 3 tygodni.Wszystko było ok dopóki skończyła się sianokiszonka z 1 pokosu.Dostały 2 pokos i paszowóz nie pomógł.Mleko obcięły o polowe.I do dzisiaj nie wiem co jest grane.Paszowóz ładnie wymiesza,ale krowy coś czuja i mało jedzą.

ukaszProcho    22

Porostu trawa ma mniejsze parametry i tyle i krowa nie smakuje a te mućki to cfane bestie są

ukaszProcho    22

Ja przywiozlem byka trawę słabą z biogazowni bo soe im nie nadaje i była sucha jak deszcz dwa dni popadal to dużo lepiej jedzą. Taka prawda że jak suche to dla nich jak słoma

panowie z kiszonka z drugiego tez tak miałem zrobiłem woz to wogule tego ruszyc nie chcialy i  wszystko poszło pod nogi . teraz mi się kończy pierwszy i powoli dokladam na wóz po 20-30 kg drugiego narazie jedza . zobaczymy niebawem jak bedzie poł na pół.

leszek1000    10

Susza tez nie sprzyjala smakowitosci na slabszej glebie

Moja sianokiszonka jest w sam raz.Ładnie pachnie.Jak ktoś jest żywieniowcem to proszę o kontakt. Bo jak tak dalej będzie to w ogóle mleka nie będzie. Mam 16szt dojnych.Jak do połowy marca nic nie zmienienie to będzie kiepsko 4 do wycielenia i 2 jałówki. Jałowizna zabija się o tmr dla krów. Może są zakwaszone.Co im dać?ma ktoś pomysł.

Żywieniowiec powie Ci ze za dużo dajesz siankoiszonki i za dużo włókna i że to zasadowica. Kiedyś coś takiego miałem i tak mi powiedział przez tel. A stopniowo wprowadzales paszowozu czy od razu full dawka.?

leszek1000    10

Żywieniowiec powie Ci ze za dużo dajesz siankoiszonki i za dużo włókna i że to zasadowica. Kiedyś coś takiego miałem i tak mi powiedział przez tel. A stopniowo wprowadzales paszowozu czy od razu full dawka.?

normalnie dawałem. Najpierw dostały z balotów tego to w ogóle nie jadły.To dałem z pryzmy.Biegunki miały.teraz też się zdarza.Teraz dostają mniej sianokiszonki więcej kukurydzy. Co mam zrobić może siano pod pysk.

pedro2    349

Melasy próbowałeś?

czesio1612    5

Może struktura tmr-u zła? Jak dostawały wcześniej sianokiszonkę nie pociętą, a teraz może od razu za mocno dokręciłeś ten tmr i się nie przyzwyczaiły, Ja jak wprowadzałem tmr to na początku nie ciąłem do idealnej struktury, zresztą teraz jak dostaną pęk nie pociętej kiszonki nawet z 4 pokosu który mam tylko dla jałówek to wolą to niż świeży i pachnący tmr z 1 pokosu więc może tu jest problem?

leszek1000    10
Napisano (edytowany)

Melasy próbowałeś?

próbowałem.Czy weterynarz może określić czy to kwasica czy zasadowa

Może struktura tmr-u zła? Jak dostawały wcześniej sianokiszonkę nie pociętą, a teraz może od razu za mocno dokręciłeś ten tmr i się nie przyzwyczaiły, Ja jak wprowadzałem tmr to na początku nie ciąłem do idealnej struktury, zresztą teraz jak dostaną pęk nie pociętej kiszonki nawet z 4 pokosu który mam tylko dla jałówek to wolą to niż świeży i pachnący tmr z 1 pokosu więc może tu jest problem?

Robiłem już tak.mało co to pomogło.i wody dolewałem i nic.Jedzą,ale bardzo mało.Coś im jest. Tylko jedna sztuka daję prawie tyle samo ile wcześniej trochę dziwne.Krowy jedzą, a później zapychają się słoma ze ściółki.

Edytowano przez leszek1000

czesio1612    5

a jakie masz parametry mleka? mocznik białko i tłuszcz. i jak wprowadziles tmr nie zacząłeś dodawać nic dodatkowo do dawki? ostatnio też ktoś w temacie miał taki problem i u niego przyczyną była chyba zmiana drożdży, po powrocie do poprzednich wszystko wróciło do normy

Amator007    0

Czy śruta kukurydziana obniża mocznik? Pytam bo chciałem zastąpić 10% śruta zbożowe kukurydzianą?

Napisano (edytowany)

normalnie dawałem. Najpierw dostały z balotów tego to w ogóle nie jadły.To dałem z pryzmy.Biegunki miały.teraz też się zdarza.Teraz dostają mniej sianokiszonki więcej kukurydzy. Co mam zrobić może siano pod pysk.

Paszowoz trzeba wprowadzać stopniowo pół poczętego domagać z ręki i bez treściach w wozie bi id razu to się szybko przesyła. Wet sprawdzi pH moczu mają paski albo mierniki krwi

Paszowoz trzeba wprowadzać stopniowo pół pocietego domagać z ręki i bez treściach w wozie bo odrazu to się szybko przesyca. Wet sprawdzi pH moczu mają paski albo mierniki krwi Edytowano przez GrzesiekAgro

leszek1000    10

a jakie masz parametry mleka? mocznik białko i tłuszcz. i jak wprowadziles tmr nie zacząłeś dodawać nic dodatkowo do dawki? ostatnio też ktoś w temacie miał taki problem i u niego przyczyną była chyba zmiana drożdży, po powrocie do poprzednich wszystko wróciło do normy

Ogólnie białko i tłuszcz spadł.Mam dużo krów przed porodem .Tłuszcz 4.4 białko 3.5.Nie tylko sianokiszonkę zmieniłem.Badania były wtedy kiedy krowy przestały jeść.Mocznik z 180 podskoczył do 360.Dzień wcześniej krowy zjadły tylko 1/3 tmr.Były to baloty z 3 pokosu.Teraz dostają ten drugi.Wezmę trochę tej sianokiszonki i dam wszystkim po troszeczku zobaczę które grupy zwierząt będą ją jadły.

nie mam już innej sianokiszonki.Została mi pryzma z gorczycy z jęczmieniem,ale to tylko chciałem jako dodatek białkowy na wiosnę otworzę.Muszę określić co się stało z krowami.może jaką kwasicę.Są jakieś testy na poziom ph ??

hodowca    2

@ukaszProcho od 3 lat stosuje mielone ziarno kukurydzy, wcześniej kupowałem gotowe premixy energetyczne ale nie chciały tego jeść, odkąd wprowadziłem mielone ziarno z kukurydzy nie miałem ketozy, krowa która w 2 laktacjach miała ketoze po wprowadzeniu ziarna mielonego w następnych laktacjach był spokój, msc przed wycieleniem zaczynam przyzwyczajać żeby bakterie w zwaczu były gotowe na 100% w laktacji, od jakiegoś czasu też w zasuszeniu daje wszystkie tresciwe takie jak w laktacji tylko oczywiście w bardzo małych ilościach żeby zwacz miał cały czas pozywke dla tych samych bakterii

czesio1612    5

Najprościej to weta weź niech wykluczy albo potwierdzi kwasicę, ale jeśli taki mocznik się utrzymuje to mogły się przykwasić niestety.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie