Skocz do zawartości

Polecane posty

Wiadomość z agroFakt.pl

mk9422    110

Popieram wypowiedź pedro. Jak chcesz mieć dobrą paszę to zamów mieszalnie pasz. Ja kupuję zboże bo nie mam swojego i wychodzi taniej niż kupić pełoporcjówkę z firmy. Co najważniejsze wiesz co dajesz. Ja robię z soji, rzepaku, kukurydzy i jęczmienia no i dodatki jakie chcesz. Przyjeżdża pobiera składniki, mieli lub gniecie, miesza i masz gotową paszę ze składników jakich chcesz. W gotowej co przywożą to jak się czyta skład to wszystko tam jest a najważniejszych składników mało bo muszą na czymś zarobić. Może ci to wsypać do silosu czy gdzie tam chcesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    4

link do czego ? kexton tylko u weterynarza jak niema niech sprowadzi jak tak też nie zmień weta . cena około 150 plm zależy jaki zdzierca .

 

a jakby tak samemu zakupic tego bolusa (widzialem po 30 zł nie wiem czy to te same co daje wet.) a jemu zapłacić tylko za usługę (ciekawe ile?), nie wyszło by taniej?, ktoś tak robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    411

taaaa kexxtone za 30zł.... a ten weterynarz to od razu kroi 100zł za usługe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i wet tyle płaci zależy ile tego weźmie, tak samo jak z nasieniem mają ceny biorąc tysiące porcji płacą ułamek tego co rolnik od
przedstawiciela po rabacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    6

30 zł to nie kextone na pewno, chyba że ktoś zapomniał 1 z przodu dostawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    142

subiektywny za 30 pln to zwykłe enetgetyczne to i tak drogo ja kupowałem po 22-25 zeta a kekxton to lek i nie słyszałem aby był dostępny dla rolnika . będę aplikował po niedzieli to wypytam weterynarza jak to z dostępem dla rolnika przypuszczam że kupuje je do 100 zł a reszta za usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
subiektywny    4

30 zł to nie kextone na pewno, chyba że ktoś zapomniał 1 z przodu dostawić

 

jasne 130 zl za tego bolusa, a usługa i dojazd na friko tak?, u mnie przyjeżdza dwóch, jeden bierze 130 drugi 140, po zapytaniu się o różnicę (choć wcale nie jest duża) pada odpoweidż, że sa rózne te bolusy, takze tym bardziej nasuwa mi się pomysł aby samemu kupić (wtedy wiem co) a zaplacić tylko za usługę, tylko podejrzewam, ze wtedy dojazd + usługa wyniesie kolo 100 zl

 

subiektywny za 30 pln to zwykłe enetgetyczne to i tak drogo ja kupowałem po 22-25 zeta a kekxton to lek i nie słyszałem aby był dostępny dla rolnika . będę aplikował po niedzieli to wypytam weterynarza jak to z dostępem dla rolnika przypuszczam że kupuje je do 100 zł a reszta za usługę.

 

nie będe się spierał i być moze masz rację, że to nie to samo ale wiem, że za 30 zł to on by do mnie nie przyjechał, sam wypytam przy najbliższym razie, jak bedziesz pierwszy coś wiedzial to pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Biovilac Z 20 taka pasza z DOSSCHE no w chwili obecnej na 23 sztuki tyle doje (zadawana na 30)idzie 4 tony na mc mleka średnio 1150 problemów metabolicznych nie widze a bolus średnio wet mój bierze po 130 zl ale ja nie stosuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1216

Kexxtony zawiera pewien rodzaj antybiotyku i jak reszta leków pewnie niedostępna dla rolnika. Miesiąc temu już była o tym dyskusja. Wszytsko przeniesione do tematu. Ketoza, jak leczyć zapobiegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biovilac Z 20 taka pasza z DOSSCHE no w chwili obecnej na 23 sztuki tyle doje (zadawana na 30)idzie 4 tony na mc mleka średnio 1150 problemów metabolicznych nie widze a bolus średnio wet mój bierze po 130 zl ale ja nie stosuje

A można wiedzieć co dajesz młodzieży ?

 

PS: Też myślę się przestawić na gotową bo te rozdawanie kilka rodzajów to dobre jak do wozu sypać a puki co z ręki wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    7

@greg

Jakie bolusy stosujesz ? :)

 

od ketozy.Cena z aploiacją to 130 zł. Jak się nazywają nie wiem bo nigdy się nie przyglądałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Dla cieląt od 14 dnia do około 1.5mc musli z Sano. Powyżej do około pół roku megi35 z Sano z srutą zbożową. Następnie dla oapsow i jałowic sanbul z srutą zbożową. To mieszam oczywiście a dla krów po prostu nie ma dlatego idzie pelnoporcjowa + witaminy camisan i lizawki jestem usatysfakcjonowany takim żywieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    83

Miałam inne np wszystko bylo oparte na żywieniu firmy agro centrum i nie bylem zadowolony występowały ciche ruje. Byki nie wyjadaly wszystkiego brakowalo czegos w tych koncentratach i witaminach występowały zalegania łożysk, braki witamin chodz je dostawaly np okulary u krów i opasow może kiepskie partie nie wiem szukałem aż się zatrzymałem na witaminach i koncentarach z Sano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a orientuje się ktoś ile biorą za tone taką mobilną mieszalnią pasz z wyładunkiem do silosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Simental_pl    1

My placimy 60zl brutto za tone. Do zboza kukurydzy soi i rzepaku dodajemy dodatki i to wszystko dodatkowo jest w mieszalni melasowane. Robimy to od kilku miesiecy i jest duzy postep na mleku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARGO    81
Napisano (edytowany)

Koszt dawki TMR w przeliczeniu na 1kg mleka według programu Columb PFHBIPM wynosi u mnie 42 grosze dla słabszej grupy i 43 grosze dla lepszej

post-20402-0-63376600-1487609071_thumb.jpg

Edytowano przez KARGO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    16

Kukurydza mi szybko ubywa i muszę ostatnią łyżkę [500kg] zastąpić wyslodkami lub mielonym ziarnem qq i tu pytanie jakie sa odpowiedniki tego w kg? Ile kg wyslodek toffi przypada na 500kg kiszonki z qq?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    66

Koszt dawki TMR w przeliczeniu na 1kg mleka według programu Columb PFHBIPM wynosi u mnie 42 grosze dla słabszej grupy i 43 grosze dla lepszej

 

 

Skąd masz takie cudaśne tabelki? Krzyś był?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KARGO    81

Zgadza się tabelki z tego nowego programu jego autorstwa Columb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie
×