Skocz do zawartości

Polecane posty

pedro2    342

Dużo drożej wychodzi tofi od bel? Co lepsze i tańsze tofi czy qq sucha? Po qq białko podskoczyło i trzymają ładnie mleko, przed wycieleniem i do 4mies po daję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1194

Przelicz cenę i wagę beli na suchą masę. Kukurydza na pewno wyjdzie taniej, bo za 700-800 pewnie kupisz śrutowaną a tofii ok 900-1000 chyba kosztują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bele przypusmy z dostawa niech wyjdzie 200 zl na sztuke(za 1,2 T) czyli tona wychodzi 167 zlotych o zawartosci suchej masy 20 %. To w kazdej tonie jest 200 kg s.m. czyli na tone s.m. potrzeba 5 ton bel. 167 x 5 to 835. No chyba ze beddzie wieksza zawartosc s.m. wtedy wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

pedro2    342

Na miejscu bele po 220, tofi 950, qq 700 wszystko brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1261
Napisano (edytowany)

Daję u siebie krowom: 

17 kg kiszonki z qq

8 kg wysłodków prasowanych kiszonych 

10 kg sianokiszonki z sianych łąk 

3 kg śruty zbożowej (jęczmień) 

2 kg ddgs kukurydziany 

3 tyg temu dołożyłem jeszcze 1 kg śruty rzepakowej a mimo to ziarniaki w kale nadal są tak jak były...

 

W mojej obecnej sytuacji lepiej opłaca się przejście na pełnoporcjówkę, i teraz pytanie do Was, czy 5 kg pełnoporcjówki 22% białka i 1,03 JPM pokryje dotychczas zadawaną treściwą (3 kg śruty, 2 kg ddgs'u i 1 kg rzepaku)? 

Zadając tyle treściwych aktualnie które wyżej wymieniłem, będzie mnie kosztowało tyle samo co zakup gotowej paszy w ilości 5 kg na sztukę dziennie.

 

 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    82

Nie ma działu wiec tu zapytam skąd kupujecie jałowice HF 100% pochodzenie Niemcy bądź Dania ? Z Konrada słabo wypadają ...wiec mże jakies inne sprawdzone oferty ? I cena umiarkowana 6-7 max zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    16

nie wiem dokładnie ale chyba intergen też ma jalowki w każdym wieku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1194

HFa to na każdym rogu kupisz. Jest temat jałówki hodowlane, tam znajdziesz opinie. Większość firm jak ABS, Centergen, Konrad sprowadza. W tpr są dziesiątki ogłoszeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    342

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    61

@damian...   Wg mnie brakuje azotu na żwaczu spróbuj na początek zamienić na 2kg rzepaku i 1 kg ddgsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1261

Teraz wchodzi pełnoporcjowa więc nie będę kombinował, był kał płukany na sitach i jakieś ziarniaki trafią się zawsze, gdyby rzepak miał pomóc to by coś zdziałał i ten 1 kg, a tu żadnej zmiany nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    42

Wyslodki w belach melasowane dziś zamówione i dziś dostarczone 20sztuk po 169 sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wchodzi pełnoporcjowa więc nie będę kombinował, był kał płukany na sitach i jakieś ziarniaki trafią się zawsze, gdyby rzepak miał pomóc to by coś zdziałał i ten 1 kg, a tu żadnej zmiany nie ma. 

 

Z jakiej firmy bierzesz pełnoporcjową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    82

Stosuje ktoś z Was kiszone ziarna zbóż i kukurydzy w żywieniu? I czy ktoś zna kogoś co świadczy właśnie takie usługi jak gniecienie i pakowanie w rękaw? Jak wyglądają koszty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1194

Koło Nidzicy Lubawy widziałem u ludzi na podwórkach rękawy. Ktoś musi mieć tę maszynę w tamtych stronach tylko poszukaj. Ja stosowałem, ale krótko w 2015 r. Brałem 2 bele z agroloku i cena była za wysoka w porównaniu do suchej. Na pewno gniecione, kiszone jest lepsze. Z rekawem jest problem, że będzie psuł się jak będziesz za wolno wybierał. Kiszone w BB jest lepsze, bo tyle się nie zepsuje co w rękawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wartosc kiszonego ziarna zboz nie spadnie? Bo jezeli nie to jest to fajna opcja. Wszystko zmielone i gotowe do dawania. Ale niestety juz tego chyba nie bedzie sie dalo wymieszac w mieszalniku na pelnoprocjowa... Jak myslicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    34

Może jak kto ma paszowóz to się da tylko sypiesz składniki pełnoporcjowej osobno .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrekk    59

ma ktoś opinie na temat paszy tresxiwej provimi 18 bodajże unimilk. Lub może jakieś inne propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrekk    59

pasza Unimilk 18 dla krów i młodzieży hodowlanej ( 18 procent białka , energia 6,2 MJ , nie zawiera mocznika) Pasza w luzie od 2 ton w cenie 907,20 zł /tonę /brutto czyli 840 zl za tonę netto
Cena w worku 24,57 zł / za 25kg brutto.
Cena workowa 982,80 zł brutto / tonę (możliwy upust 3% za płatność )
skład zaczyna się od otrąb pszennych. .. mógłbym dodawać do tego jakieś 0.5kg sojowej. jestem zmuszony do zakupu ponieważ mi własnego zboża Noe wytarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1194

Podaj wszystkie składniki. Już po cenie i energii widać, że nic specjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
potrekk    59

muszę dostać na mail skład. Na plus jest brak mocznika w składzie. a stosował ktoś wipasz dosche de haus? coś do 1100 brutto luzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×