Skocz do zawartości

Polecane posty

node3mer    12

bvd zbada ci weterynarz, a weterynaria najlepiej jak nic o tym nie wie. samo badanie tez nic nie da, a uwolnienie stada od tego to straszne koszty.
z innej beczki: warto kupić wyslodki w belach za 165zl sztuka? w lato ile czasu można otwartą belę skarmiac zanim zacznie się psuć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    123

Po 165 zł to połowa ceny z 2015 roku :) gdzie masz taką ofertę? Jak nie wzruszysz całej belki tylko będziesz wybierał odpowiednio i w miarę szybkim tempie to nie powinno być problemu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    12

oferta z agroloku. czyli warto, czy coś lepszego można kupić? wytrzyma belka 2 tygodnie w lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzetor9540    1285

Ustawisz w cieniu, alb w jakiejś stodole to wytrzyma. A jak będziesz beznadziejnie wybierał to może i 5 dni nie wytrzymać, większość zależy od Ciebie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    45

Miałem te wyslodki i są super latem były na korytarzu paszowym i przez prawie tydzień nic się nie zepsulo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    123

Taka oferta przy zakupie całego samochodu czy obojętnie jaka ilość? Tak jak wyżej koledzy napisali trzeba się dobrze obchodzić i w cieniu muszą być. Podobnie jak z wybieraniem kukurydzy z pryzmy jeśli wzruszysz dalsze warstwy to zaczną się grzać. W 2015 jak dawaliśmy wysłodki biorąc delikatnie to nic się z nimi nie działo ale jak się wybierało byle jak i warstwa wzruszona nie była ruszana ze dwa dni to zaczynały fermentować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1299
Napisano (edytowany)

Minimalne zamówienie to 3 szt a im więcej tym taniej. Dobra cena, ale to chyba za zwykłe, bo i melasowane też chyba mają.
Te belki to mają po 1000 kg?

Edytowano przez Thomas2135

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    123

Jeszcze jedno najważniejsze chyba pytanie. Czy w tą cenę jest wliczony koszt dostawy? Nie raz można się spotkać z niską ceną ale jak się później okazuje trzeba do taj ceny doliczyć transport i wychodzi kilkadziesiąt złotych więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    25

W Agroloku zawsze transport wliczony w cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    45
Napisano (edytowany)

Te bele maja 1200 kg i to są zwykle wyslodki ,ale na mleko niezłego kopa dają .Kiedyś kupilem na sprubowanie .

Edytowano przez robert1226

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    12

cena za tira z transportem do mnie, czyli siedlce. jak tak chwalicie to może wezmę, tylko żeby chociaż te 2 tygodnie wytrzymały w lato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    12

pewnie, że lepiej, nawet po 1700 sąsiadowi przywieźli, ale po pierwsze teraz już nie kupię, po drugie w lato na sto procent by mi się pryzma popsuła, bo mi są potrzebne małe ilości, po trzecie wcale nie twierdzę że to dobry pomysł i dlatego się pytam. alternatywa teraz to chyba tylko wyslodki suche, ale to jeszcze drożej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ezil    0

Nie polecam tych wyslodek są one czyms dodatkowym konserwowane i u mnie doszło do tego ze niektóre w ogole  tych balotów nie chciały zreć a z pryzmy normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22
Napisano (edytowany)

Pryzme chce otworzyć w marcu. Czy ja wiem czy melasowane za droższe?
Skoro masz bal 1200 kg i cena 450 jak piszesz to wyslodki tofi tona 950. Moczac jw w wodzie uzyskasz ze 3 tony wiadomo o trochę mokrzejsze ale więcej. Dobrze liczę? Niech mnie ktoś poprawi jak źle mówię.

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zkordalski    84

ale one sa mokre wiec ich juz nie moczysz  i ich struktura każdy wie jaka jest a tofi czy inne to granulat, Moim zdaniem dobra cena za te bele u nas chodza po 250 zł /szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mk9422    123

U mnie też po tyle, bo transport jest drogi i pośrednik nie uzyska takiej ceny na cukrowni jak firma, która zamawia kilkaset lub kilka tysięcy sztuk. W 2015 roku od pośrednika można było kupić po 300 - 320 zł, a w mleczarni była cena 230 - 240 zł. Druga sprawa, że z mleczarni koszt transportu był liczony w jedną stronę bo samochody wracały na pusto z południa Polski i zabierały towar. Pośrednik jedzie zazwyczaj po towar na pusto i wraca z towarem więc liczy transport w dwie strony i stąd też wyższa cena. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1299

Jutro chyba zadzwonię i zapytam jak to wygląda przy 10 belach. Na tira też za dużo nie włoży. Dolna warstwa to 20 szt po 1200 kg to masz 24 t.
Ku.. tylko jak ja mam to zdjąć z samochodu? 60-ka tonę podniesie bo już brałem od nich wdgs i kzk, ale przy 1,2 t to pierdyknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    47

jaj sobie nie róbcie że balot ma 1200kg chyba z 30% przelicznikiem. belka 120/120 mokra trawa około 800kg , a suche wysłodki 1200, po prostu śmiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1299

Kto powiedział, że są suche? SM pewnie ok 25-30%. Patrzyłem na stronę to melasowane też mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez TacerOo
      Witam,
       
      mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez RafaPaluch
      Witam koledzy. Szukam przyczyny dlaczego ciągnik długo kreci jak jest ciepły. Na zimnym pali od razu. Wygląda to tak jakby paliwo wracało do zbiornika. Za pomoc z góry dziękuję
    • Przez agrofoto
      Temat poświęcony żywieniu drobiu. Co należy dodawać do diety, czego unikać itp. Czekamy na Wasze opinie, sugestie i dobre rady, które mogą przydać się innym. 
×