Skocz do zawartości

Polecane posty

damianzetor9540    1265

Mocznik może za wysoki? 

"od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą" Można jaśniej? :lol: Ostatni raz były zacielone 8 miesięcy temu, czy może od wycielenia minęło 8 miesięcy i nadal nie są cielne? 

robert1226    42

Gdzie popelniam błąd ; dawalem pełną porcjowa 18 mleka było malo i mocznik 180 .
Zadaje teraz paszę 22 mleko ładnie podskoczylo białko i tłuszcz tez ale mocznik doszedł do 300
Krowy dostają kiszonkie z qq sianokiszonkie ,siano i teraz jeszcze zaczolem tofi podawać.

Wiadomość z agroFakt.pl

leszekb    34

Chyba miał na myśli że są po wycieleniu 8 miesięcy i są nie cielne .Nie miały ketozy albo nie mają cyst na jajnikach ?

Lukash06    0
Napisano (edytowany)

Gdzie popelniam błąd ; dawalem pełną porcjowa 18 mleka było malo i mocznik 180 .

Zadaje teraz paszę 22 mleko ładnie podskoczylo białko i tłuszcz tez ale mocznik doszedł do 300

Krowy dostają kiszonkie z qq sianokiszonkie ,siano i teraz jeszcze zaczolem tofi podawać.

Z 18 na 22 to moim zdaniem bardzo duży skok zrobiłeś albo w tej pelnoporcjowej 22 dozucono dużo więcej mocznika lub śruty rzepakowej stąd duży mocznik. Porownaj składy tej paszy a będziesz wiedział dokładnie. Edytowano przez Lukash06

pedro2    349

Nie wiem po ile ten repromax, nie dawałem bo nie było potrzeby. Ale na tle innych zawartość karotenu wysoka

Eliot    16

właśnie zna ktoś cene tego repromaxa>>>>???

mariaci    5
Napisano (edytowany)

Płacę za repro max 120zł worek 20kg naprawdę dobre witaminy a od komórek somatycznych somifix 100zł jedyne witaminy po których jest efekt a stosowałem już naprawdę różne

Edytowano przez mariaci

Lukash06    0

Witaminy na somatyke podajecie z ręki pod pysk czy jak?

Thomas2135    1212

Porównajcie sobie skład jakiegoś karotenu i np Lactanu. Zawartość karotenu, witamin A, D3 i E jest podobna. Ja skarmiłem już 30 kg z Ewrolu na 7 szt i rzadnego efektu. Kupiłem z Mikity słabszy i zobaczę co będzie się działo. Wcześniej efekty były mimo niższych zawartości. Duża zawartość karotenu o niczym nie świadczy, bo potrzebne są w produkcie zwiazki, które pomogą go przyswoić.

mariaci    5

Dokładnie tak stosowałem też takie które miały po 2 tyś mg b-carotenu i nie było działania na to składa sie wiele czynników

Thomas2135    1212

Po repromax widziesz efekty? W okolicy sprzedają pasze Agrocentrum, ale witamin już nie. W Agroloku krzyknęki mi ze 20 zł więcej niż za ich KMKaroten 25 kg. Za k5 mikity zapłaciłem 107. Dam znać czy pomógł, bo z 4 szt jest problem.

leszekb    34

Thomas a Lidermix karot z trouwa stosowałeś mi kiedyś pomógł teraz nie ma problemów z rujami więc nie kupuje .

mariaci    5

Tak efekty są, stosuje go mniej więcej od roku a przywozi mi go żywieniowiec z agrocentrum, dużo witamin jest w formie chronionej zawiera też choline do wsparcia wątroby także na początek laktacji jak najbardziej polecam

lawa3p    6

Mocznik może za wysoki? 

"od zacielenia minęło 8 miesięcy i dalej nie sa pewne czy się zacielą" Można jaśniej? :lol: Ostatni raz były zacielone 8 miesięcy temu, czy może od wycielenia minęło 8 miesięcy i nadal nie są cielne? 

Boże co ja napisałem przepraszam :D 8 miesięcy minęło od porodu . Sprawa wygląda tak że krowy mają normalną ruję są zapładniane, po miesiącu sprawdzam je USG i niby na kumpterze jajeczko widać, po 3 miesiącach  krowa znów ma ruję znów normalnie się goni, weterynarz sprawdza a ona nie celna jajeczko zostaję widocznie przez nią spalone. Jeśli byłby mocznik za wysoki to chyba też powinno być białko a ono waha się w granicy 3,2-3,7. Krowy są żywione głównie kiszonką z qq, wysłodki buraczanymi, GPS z jęczmienia no i treściwą  3-4 kg ( jęczmień 300 kg, pszenica 300 kg, soja 200 rzepakowa 200kg na1 t plus dodtaki z josery pansen pilot, kerragen lacto plus, betalac,  feed mix, kreda  ) do tego w środku laktacji krowOM posypuje paszę soją w bardzo małej ilości ok 0,25 kg na sztukę 

kromlek    1

moim zdaniem to wchłanianie zarodków czyli najpierw zrób badanie na BVD

robert1226    42

Z 18 na 22 to moim zdaniem bardzo duży skok zrobiłeś albo w tej pelnoporcjowej 22 dozucono dużo więcej mocznika lub śruty rzepakowej stąd duży mocznik. Porownaj składy tej paszy a będziesz wiedział dokładnie.

W tej paszy nie ma mocznika ,ale sruta rzepakowa na pierwszym miejscu ,zabralem kilogram pelnoporcjowki a w to miejsce dolozylem tofi czy to zbije mocznik .

Lukash06    0

Pewnie tak. Dlatego jest wysoki mocznik bo rzepakowa. Ja daje też tofi fajny efekt po tym

robert1226    42

Tak po cichu myślę ze powinno białko podskoczyc .
Latem jak mi się kiszonka z qq skończyła na samym tofi to bielko do 3,8 dochodziło .

emtec123    10

do tego w środku laktacji krową posypuje paszę soją w bardzo małej ilości ok 0,25 kg na sztukę 

krową czy szufelką?  :ph34r:

Lukash06    0

Napisał komu posypuje a nie czym...
Ja na kuku i tofi mam białko 3.3...

lawa3p    6

moim zdaniem to wchłanianie zarodków czyli najpierw zrób badanie na BVD

Gdzie można takie badanie zrobić ? W weterynarii ? 

pedro2    349

Z tego co miałem dostęp repromax wydawał się najlepszy. Miałem duże problemy z rujami i zacieleniami, ale same się rozwiazaly po zmianie premixu, lepszym żywieniu i mocznik z 170-200 podbiłem na ok 250 tak trzymam i wszystko jak w zegarku. Powtórek praktycznie nie ma, jedna sztuka szwankowała ale załatwione czekam za 2-3tyg usg. Somatyka też spadła sporo, ale było tyle zmian w zeszłym roku w żywieniu, że nie wiem co na co pomogło.

semyutah    0

co robicie aby mocznik byl 150-250 macie jakis sprawdzone sposoby

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie