Skocz do zawartości

Polecane posty

ja mam inne zdanie. Dawałem średnio1,5 kg rzepaku jednego razu przez miesiąc 5 szt sypałem dużo więcej i tylko u dwóch było widać poprawę ogólnie stwierdziłem że dużo rzepaku idzie. Kupiłem soję, daję około 0,4-0,5 na szt i pasza 24 z wipaszu i mocznik ponad 250.
mleka około 100l więcej ;)

ukaszProcho    22

No bo pewnie w tym wipaszu jest juz pewnie rzepak i mocznik i ty dodatkowo dawales rzepak wiec miały go za dużo a soja to białko jelitowe wiec na mleko

Wiadomość z agroFakt.pl

skoro piszesz pewnie to nie wiesz więc nie pisz ;) bo wiem co jest w tej paszy i wiem że mocznika nie ma ;) kiedys nie dawałem soi a zmieniałem pasze na 24, 25 i jakoś nic nie ruszyło. 
A kawałki ziarna kuku w kale mimo to nadal się utrzymują, może trochę mniej ale są. 

ukaszProcho    22

To co jest pierwszym i drugim składnikiem tego wipaszu?
No może mocznika nie ma...

Thomas2135    1194

Założę się, że jest. Wrzuć zdjęcie atestu jakościowego. Na pewno nie piszą wprost, "zawiera mocznik" tylko produkt przemiany azotowej lub coś podobnego.

ukaszProcho    22

Żeby uzyskać 24 % białka z pelnoporcjowki musiałby być z dużym udziałem soji... no chyba ze wrzuca 500 kg rzepaku co byłoby paranoja.

@ukaszProcho śruta rzepakowa, otręby pszenne, śruta słonecznikowa, kukurydza, wywar gorzelniczy kukurydziany to 5 pierwszych, jak możesz nie uzyskać 24% jak ddgs kukurydzy ma około 25, śruta słonecznikowa około 36 szepakowa to wiadomo..
Śruta sojowa jest chyba przedostatnia jej ilości są śladowe więc dałem ją oddzielnie i gitara gra ;)  

mariaci    5

pawel147 repro max z agrocentrum 1600mg b-carotenu, ogólnie to są jeden z lepszych witamin ale niestety słabo pobierane

ukaszProcho    22

Lepiej jakby było bez tego słonecznika bo jest mało przyswajalny no ale skoro dodałeś soje i jest git to tylko się cieszyć.
A napisz ile ta pelnoporcjowka kosztuje i ile dajesz

ukaszProcho    22

A nie masz własnego zboza żeby zrobić?
Mnie kosztuje 1040 zł na 200 kg soi 100 rzepaku/1000 kg i ok 21% białka bo mocznik idzie dodatki to drozdze.

shrek    1

Czym szybciej i łatwiej oraz taniej podniesc bialko u czesci krow na stadzie: dorzucic soi tak 0.5kg czy moze 0.5kg dgss ??

Thomas2135    1194

W czym chcesz białko podnieść? W mleku czy paszy? Jeśli w mleku to podaj obecne parametry.

leszekb    34

Czym szybciej i łatwiej oraz taniej podniesc bialko u czesci krow na stadzie: dorzucic soi tak 0.5kg czy moze 0.5kg dgss ??

Jak w mleku to dołóż energii np. kukurydza, wysłodki jak w paszy soja , rzepak , mocznik paszowy .

kostromati    2

Może mi ktoś porównać czym się różnią i jakie mają zadanie otręby pszenne, wysłodki suche, wysłodki mokre, kiszone ziarno kukurydzy i suche ziarno kukurydzy. Kończy się jęczmień i pszenżyto i nie wiem czym najlepiej zastępować/dodawać.

slawek74    135
Napisano (edytowany)

kostromati jak ty takich rzeczy nie wiesz, to nie bierz się za hodowlę krów. A jak kończy się zboże, to dokup zboża.

Ortografia!

Edytowano przez danielhaker

kostromati    2

Zrezygnowałem w kilku dzierżaw bo ich ceny były "chore", wyszło mniej zboża którego zawsze miałem pod dostatkiem. Z pasz które wymieniłem używałem tylko mokrych wysłodek, uzupełnienie a nie ZASTĄPIENIE kiszonki z qq. I tu kukurydza ma skrobie czyli dobra energia bypassowa, wyższą suchą masę, zaś wysłodki to pektyny itp czyli cukry złożone i wolniej rozkładane są w żwaczu, dlatego zastąpienie części pasz zbożowych wysłodkami obniży poziom skrobi, czyli ograniczy ryzyko wystąpienia kwasicy. Tak ważniejsze abyś nie oceniał wszystkich niżej od siebie @slawek :lol: Reszty nie stosowałem i chciałem dowiedzieć się o nich szczegółów jak względem sb to wypada

damianzetor9540    1260

Sławkiem się nie przejmuj, za mleko bierze jedną z najlepszych cen w kraju, żywieniowcami się podnieca (ciekawe czy śpi z nimi?) to dla niego wszystko oczywiste, szkoda że ortografii się jeszcze nie nauczył. A jeśli ktoś zapyta o coś mniej oczywistego to zaraz musi zbluzgać że ta osoba nie ma pojęcia o hodowli... Jak już nie możesz Sławku pohamować się od skomentowania i nie znasz odpowiedzi, to nie wyżywaj się na innych, bo @kostromati poprosił o porównanie tych pasz a nie osądzenie go czy się nadaje do hodowania krów czy też nie... 

Co do stosowania otrębów, wszystko zależy po jakiej cenie masz do nich dostęp a za ile możesz mieć pełnowartościowe zboże... Jeśli mówisz o zwykłych wysłodkach suszonych bez dodatku melasy itd to mają taką samą wartość jak i mokre - prasowane (22-25% s.m.), tylko nie wiem ile kg suszonych to ile kg mokrych. Ja osobiście daje mokre, i u mnie stanowią pasze objętościową, dając suche to już można podciągnąć pod treściwą. Z kukurydzą tak samo, sucha i kiszona to to samo, tylko kiszonej musisz dać więcej bo jest cięższa, sucha ma pewnie z 13-14% wilgotności, kiszona 35-40%. 

Ale jeśli wszystko było do tej pory ok to nie zmieniaj nic, dokup zboża i rób jak dotychczas. 

michałek    1
Napisano (edytowany)

wielka prośba    czy  ktoś   mógłby   wyliczyć  białko  z  tych   składników       kukurydza 50   kg  ,       soja 90 kg   ,          rzepakowa 125 kg   ,                 ddgs kukurydziany  100 kg             , otreby  grochowe 80  kg ,                otreby  pszenne 125 kg                              ,mieszanka zbożowa    600 kg                  ,witaminy   sano 40 kg  ,                       bufor  25 kg z josera  ,                             sól 10  kg  ,                         kreda  10  kg   ,                      drożdze  25  kg 

Edytowano przez michałek

michałek    1

tłuszcz  się   waha   od   4,3     do   4,6   ,                                                          a   białko     2,9     do    3,1    w  porywach  do  3,2    ,                                                    mocznik   to   od   98    do   178      nie  wiem  od  czego   to  się  ma           np .    tłuszcz 4,50    ,białko  3,00    ,  a   mocznik     128             albo  tłuszcz    4,60         ,   białko   3,00    ,   a   mocznik 171  

tłuszcz  się   waha   od   4,3     do   4,6   ,                                                          a   białko     2,9     do    3,1    w  porywach  do  3,2    ,                                                    mocznik   to   od   98    do   178      nie  wiem  od  czego   to  się  ma           np .    tłuszcz 4,50    ,białko  3,00    ,  a   mocznik     128             albo  tłuszcz    4,60         ,   białko   3,00    ,   a   mocznik 171  

białko za niskie,dorzuć energii np.kiszonka z kuku bo możesz mieć albo masz problemy z rujami i zacielaniem i mocznik też za niski więc masz za mało paszy białkowej,zwiększ udział rzepaku i soi w treściwej albo sianokiszonka z lucerny/koniczyny

michałek    1

chyba  się   nie zrozumielismy   mi   chodziło  o  to  ile   to jest   białka  z tych  składników   ...........................................................

wielka prośba    czy  ktoś   mógłby   wyliczyć  białko  z  tych   składników       kukurydza 50   kg  ,       soja 90 kg   ,          rzepakowa 125 kg   ,                 ddgs kukurydziany  100 kg             , otreby  grochowe 80  kg ,                otreby  pszenne 125 kg                              ,mieszanka zbożowa    600 kg                  ,witaminy   sano 40 kg  ,                       bufor  25 kg z josera  ,                             sól 10  kg  ,                         kreda  10  kg   ,                      drożdze  25  kg

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się