Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
leszekb    34
Napisano (edytowany)

pawelpiotr - jak każdy soja , śruta rzepakowa , kreda , śruta kuku , tłuszcz chroniony , przedtem dawałem jeszcze drożdże z sano ale myślę nad dairy pilot z josery ale to jak za nie dlugo jałówki się pocielą , sztukom w póżniejszej laktacji nie daje drożdży .                                          Dla zasuszonych kupuję witaminy profos czy jakos tak to się pisze .

Edytowano przez leszekb

pawelpiotr - jak każdy soja , śruta rzepakowa , kreda , śruta kuku , tłuszcz chroniony , przedtem dawałem jeszcze drożdże z sano ale myślę nad dairy pilot z josery ale to jak za nie dlugo jałówki się pocielą , sztukom w póżniejszej laktacji nie daje drożdży .                                          Dla zasuszonych kupuję witaminy profos czy jakos tak to się pisze .

ja tez oglądałem się za tym dairy pilot a orientujesz się ile on kosztuje .  mieszasz to razem czy osobno i w jakiej ilości 

Thomas2135    1221

Ja kupiłem na próbę z Ewrolu karoten, skarmiłem na 7 szt 25 kg w 2 tyg i żadnych efektów. Ruje się nie pokazują. Na papierze zawartości porównywalne z joserą i cena niemała bo 140 za 25 kg a drugi w promocji na próbę 118. Więcej nie kupię. Chyba wrócę do kilka razy słabszego z Mikity lub z tym Karagenem spróbuję. Repromax z agrocentrum wychodził 30 zł drożej na worku. Jakaś paranoa z tymi cenami.
U mnie w okolicy litewskie otręby jęczmienne 660 zł, jęczmień mielony 870 zł. Krowom spadł apetyt to kupiłem 5 kg drożdży i 20 kg buforu z alg za jedyne 198 zł. Jak tu wyjść ma swoim przy tych cenach?

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja kupiłem na próbę z Ewrolu karoten, skarmiłem na 7 szt 25 kg w 2 tyg i żadnych efektów. Ruje się nie pokazują. Na papierze zawartości porównywalne z joserą i cena niemała bo 140 za 25 kg a drugi w promocji na próbę 118. Więcej nie kupię. Chyba wrócę do kilka razy słabszego z Mikity lub z tym Karagenem spróbuję. Repromax z agrocentrum wychodził 30 zł drożej na worku. Jakaś paranoa z tymi cenami.

U mnie w okolicy litewskie otręby jęczmienne 660 zł, jęczmień mielony 870 zł. Krowom spadł apetyt to kupiłem 5 kg drożdży i 20 kg buforu z alg za jedyne 198 zł. Jak tu wyjść ma swoim przy tych cenach?

ja stosowałem z trouwa ,biofeed sano,provimi ale wracam do josera lacto plus extra keragan , biofeed karoten za kazdym razem ma inny wygląd i strukture a ostatnio strasznie pyliła się 

Strasznie drogo u ciebie Thomas te otręby i jęczmień jak przeglądałem ogłoszenia na olx to np otręby jęczmienny były bodajże 570zł brutto nie brałem ale widziałem cenę

czesio1612    5

Ja ostatnio na próbę kupiłem karoten do podawania w zastrzyku( carofertin około 80zł/100ml) dla dwóch sztuk. Jedna która miała pierwszą ruję cichą po iniekcji już po 48h miała bardzo wyraźną ruję, a druga co roku jest problematyczna i po 5 dniach po karotenie dostała prostaglandyne teraz czekać na efekty.

Strasznie drogo u ciebie Thomas te otręby i jęczmień jak przeglądałem ogłoszenia na olx to np otręby jęczmienny były bodajże 570zł brutto nie brałem ale widziałem cenę

Co do tych cen to prawdziwa paranoja w okolicach Kolna, Ostrołęki czy Łomży i otręby i zboża o słomie już nie wspominając, najtaniej to wychodzi kupić sianokiszonkę

pawlak2507    6

ja tez oglądałem się za tym dairy pilot a orientujesz się ile on kosztuje .  mieszasz to razem czy osobno i w jakiej ilości 

Dairy Pilot 90 zł za 20 kg

Thomas2135    1221

Kilka km dalej po dawnym pgr postawili silosy na kilka tysiecy ton, mają skup zboża. Muszę zadzwonić i popytać jakie ceny mają. Te otręby akurat dla cieląt, bo zabrakło.

Thomas2135    1221

Używałem k5 Karoten. Ma mniejszą zawartość karotenu, witamin, ale jakoś po 2 tyg stosowania były efekty a teraz cisza. Krowa miała mieć ruję i nic. Witaminy daję z Dolfosu Lactan i patrząc na skład to zawartość w tych karotenach karotenu witamin A, D3 i E jest podobna. Dla zaintereowanych mogę wrzucić etykiety lactanu, karotenu z mikity, ewrolu czy karagenu z josery.

Zenonim    47

Dolfos Lactan sam stosuję i dorzucałem do tego propio vital z makity jakoś zapach ma fajny i krowy lepiej pobierają paszę. 

A już tego k5 nie używasz?

pedro2    350

U mnie lacto plus extra kreagen po 105, a drożdże ostatnio wyrzuciłem 3 tyg zmian nie widać na razie ani w mleku ani z tyłu.

ukaszProcho    22

Widocznie nie potrzebują albo trzeba poczekać na efekty, ja teraz stosuje witaminy z większą zawartością niacyny bo aż 60 tys. No ale żadnego efektu narazie nie ma. Stosuje 1 tydzień.

Pawel29    4

Koledzy możecie wypowiedzieć się coś o produktach z linków, które podaję poniżej. Którego skład jest najlepszy jeżeli nie patrzeć na cenę. Dodam że ten Glikol Plus z JFarm aktualnie stosuję i u swojego weta płacę za niego 220zł za baniak 25kg, lepiej pozostać przy tym czy może te z pozostałych linków będą działać podobnie a trochę zostanie w kieszeni.

http://www.jfarm.pl/produkty/dla-bydla/niedobory-energi-przeciwko-ketozie/glikol-plus.html

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-paszowa-99-5-CID757-IDgR08x.html#1aa8158994

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-paszowa-sprawdzony-sprzedawca-data-prod-12-01-2017-CID757-IDhXlZf.html#1aa8158994

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-25-kg-ketoza-CID757-IDjM2lF.html#1aa8158994

U mnie lacto plus extra kreagen po 105, a drożdże ostatnio wyrzuciłem 3 tyg zmian nie widać na razie ani w mleku ani z tyłu.

też jestem z okolic Łomży gdzie sie zaopatrzasz   w josere  a jakie drozdze dajesz

leszek1000    10

Koledzy możecie wypowiedzieć się coś o produktach z linków, które podaję poniżej. Którego skład jest najlepszy jeżeli nie patrzeć na cenę. Dodam że ten Glikol Plus z JFarm aktualnie stosuję i u swojego weta płacę za niego 220zł za baniak 25kg, lepiej pozostać przy tym czy może te z pozostałych linków będą działać podobnie a trochę zostanie w kieszeni.

http://www.jfarm.pl/produkty/dla-bydla/niedobory-energi-przeciwko-ketozie/glikol-plus.html

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-paszowa-99-5-CID757-IDgR08x.html#1aa8158994

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-paszowa-sprawdzony-sprzedawca-data-prod-12-01-2017-CID757-IDhXlZf.html#1aa8158994

https://www.olx.pl/oferta/gliceryna-roslinna-paszowa-25-kg-ketoza-CID757-IDjM2lF.html#1aa8158994

Możesz kupić glicerynę,też pomaga na ketoze.A to co kupujesz zawiera glikol i glicerynę oraz kilka witamin.Jak dodajesz witaminy do paszy to wystarczy ci czysta gliceryna jest o wiele tańsza,a tak samo działa i jest słodka w porównaniu do glikolu.Krowy same będą ją pobierać.

wujekk110    4

Ja w okresie około porodowym zawsze profilaktycznie używam tylko gliceryny.Polewam nią paszę dwa razy dziennie,do czasu aż krowa dobrze pobiera pasze.Dawkuje w zależności od kondycji krowy.Czym lepsza kondycja,tym wyższa dawka.Na efekty nie narzekam.

pedro2    350

Jak już słabo wcina to wlewy

Kilka stron wcześniej pisałem o moim problemie tzn o niskim moczniku. Problem mam nadzieje minął. Co zrobiłem? Pasza 24 a nie 22 oraz dodatkowo do tego co pisałem około 0,5 kg soi na szt ;) i mocznik w labolatorium ponad 250

Thomas2135    1221

W końcu dotarło, że trzeba soi dorzucić. Brawo i taki wynik trzymaj.

ukaszProcho    22

Ale jakieś rezultaty zauważyłeś po tej soi tzn czy zwróciła Ci się ona w mleku?

robert1226    42

Czy mocznik w mleku bardziej podnosi soja czy rzepak czy to bez znaczenia aby byle białko.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie