Skocz do zawartości

Polecane posty

Chcę dodać mieszankę uzupełniającą do wlewu tylko nie za bardzo rozumiem sposobu stosowania;

bydło dorosłe 150-200 g na 1000L wody pitnej lub 1000kg mieszanki treściwej przez 3-5dni (powtórzyć po kilku dniach)

Czyli jeżeli na 1000L przypada 0,2kg, to na 10 przypadnie 0,0002 kg?  Coś bardzo mało mi się wydaje..

mikaro    7

shrek nie powstaje dodatkowe białko tylko zmienia się skład % poszczególnych składników w obu produktach. Prościej w ziarnie jest około 70% skrobi i 10% białka a w ddgs około 10% skrobi a 30% białka. Jak zabierzemy skrobie z ziarna to reszta składników ulegnie koncentracji.

damianzetor9540    1260

Chcę dodać mieszankę uzupełniającą do wlewu tylko nie za bardzo rozumiem sposobu stosowania;

bydło dorosłe 150-200 g na 1000L wody pitnej lub 1000kg mieszanki treściwej przez 3-5dni (powtórzyć po kilku dniach)

Czyli jeżeli na 1000L przypada 0,2kg, to na 10 przypadnie 0,0002 kg?  Coś bardzo mało mi się wydaje..

Mogę się mylić ale w tej mieszance chodzi by ją podawać cały czas przy użyciu wody lub paszy a nie robić z niej wlewki... Coś jak na przykładzie witamin np. dla kur. Nie podajesz każdej z osobna tylko rozpuszczasz dajmy na to 10 gram na 10 litrów i one sobie piją kiedy chcą i ile chcą. 

Mogę się mylić, jak coś to mnie poprawcie. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Orientuje się ktoś jaką wartość energetyczną ma kukurydza LKS ? nie mogę coś znaleźć, Co bardziej się opłaca Młóto czy DDGS białko i cena na podobnym poziomie + - 2% ?

Thomas2135    1194

Ddgs jest o tyle lepszy, że zawera białko żwaczowe, jelitowe i w zależności od ilości białka trochę energii.

Eliot    16

ddgs w jakiej  cenie jest???widzialem ze jest a agrologu ale ja bym wolał brać i innej firmy.

Thomas2135    1194

Mowa oczywiście o suszonym. WDGS czyli mokry w belach coś ok 650kosztował. Cena trochę za duża. Jak na 11-13 % białka i SM ok 30%.

ukaszProcho    22

Ja wyslodki melasowane tofi daje cena 950 zł ale efekt lepszy niż niemelasowame ale kilka sztuk przez 3 dni nie chciały tego ruszyć...

ukaszProcho    22
Napisano (edytowany)

N9 gdy nie stosowałem tego u mnie coekawe czy coś zostałoby w kieszeni w zamian za soje

Edytowano przez ukaszProcho

shrek    1

shrek nie powstaje dodatkowe białko tylko zmienia się skład % poszczególnych składników w obu produktach. Prościej w ziarnie jest około 70% skrobi i 10% białka a w ddgs około 10% skrobi a 30% białka. Jak zabierzemy skrobie z ziarna to reszta składników ulegnie koncentracji.

Dzieki wielki, rozumiem juz o co chodzi ;)

zkordalski    82

Ogólnie te ddgs napedza mleko . To jest to samo co wywar który można nabyć za 10zł 1000 litrów woziłem go nie raz nie dwa . Wzrost produkcji był natychmiastowy nawet i o 30-40% ale szedł z tym spadek tłuszczy nawet o 1 jednostkę .  Tylko że u ns gorzelnie już zamykają a te co są to robia juznie tak jak kiedyś piekny wywar z żyta i QQ tylko teraz widze że w rekawach mają całe rośliny ścięte sieczkarnią bo dziś spirytus robi sie nawet z liści drzew byle by zafermentował . Nawet teraz jest możliwość wożenia wywaru dużo ludzi to robi ale z względu braku pasz objętościowych bo to jednak objętościówka tylko że płynna .

pawelo815    0

Którę drożdże będą lepsze firma Adifeed Saccharomyces cerevisiae CNCM I-1077 w dawce  50 g na krowe 1 x 1010  cena za 10 kg 70 zł, czy z firmy soymax żywe kultury drożdży Saccharomyces cerevisiae SC 47 5 ∙ 1010 CFU w dawce  150 g na krowe cena za 25 kg to 130 zł?

ChiquitaB    48

Co powiecie o koncentracie protamilk Complete z sano? 30% w mieszance że zbożem dałoby lekko ponad 21% bialka

slawek74    135

to powiem że rzepak soja i witaminy wychodzą zawsze najtaniej i nie kupuje dodatkowo śmieci . koncentrat dla bogatych i leniwych .

ChiquitaB    48

Chodzi mi ogólnie o ilość witamin w takim koncentracie. Czy dając 300kg koncentratu wprowadzę tyle samo witamin co dając 20kg mieszanki wit. Na tonę

Thomas2135    1194

Porównaj zawartość. We własnej mieszance dajesz witaminy jaki Ci odpowiadają, bufor, drożdże.

leszekb    34

Ja daje jest ok .Skuteczność zacieleń mi się poprawiła jak zmieniłem na josere przedtem brałem trouwa 

Ja daje jest ok .Skuteczność zacieleń mi się poprawiła jak zmieniłem na josere przedtem brałem trouwa 

a co jeszcze uzywasz w zywieniu bydła jakie dodatki ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się