Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    22

Kolego pochwal się jaka masz średnią komórek przy takim moczniku i ile zużywasz porcji nasienia do zacieleń

Aktualnie komórki to 156. We wcześniejszych miesiącach było dużo bo krowy były do zasuszenia to wiadomo.

A co do zacielania to różnie bywa bo np buhajem Calypso łapią mi w 100 % a seks 30 % (rzadko kryje)

Jak nie było problemów po wycieleniu to łapią od razu. Średnio po 3 miesiącach

macin87    42
Napisano (edytowany)

U mnie mocznik zazwyczaj był 150-180 na 6 sztuk zacielonych seksowanym tylko jedna nie cielna, komórki 129 (mocznik 80) ostatnio jesienią było cały czas 90-100 (mocznik 150-180)

Ale wiadomo mocznik poniżej 150 to lipa brak rui u krów, a 250 to już górna granica najlepiej to 180-200

Edytowano przez macin87

ukaszProcho    22

Wiadomo ze przed sasuszeniem jest dużo większa somatyka. Mocznik trzymam cały czas 250 i udaje mi się to. Wszystko zależy jakie jest to nasienie taka prawda.

Wiadomość z agroFakt.pl

dawid0804    4

@marcin87 krowy to typowe hf, jedna jest hf*Bs. To czym podnieść mocznik? Sojową czy rzepakową?

Raczej rzepakową . Z tym mocznikiem na 300 to sam się zdziwiłem ale nauka idzie do przodu. Podobno w tych sanoskich oborach tak trzymają i jest wszystko dobrze, a wiedzę zapożyczyli z niemiec . Ja u nich nie kupuję pasz ale mam info od kumpla . 

rolstudent    94
Napisano (edytowany)

Jak ktoś chce tylko podbić mocznik to mocznik paszowy jest najlepszy. Zwłaszcza przy małej ilości sianokiszonki i dużej ilosci qq.
Zwykle zaleca się stosunek rzepaku do soi 2/1 jeśli jest dobra sianokiszonka z motylkowymi to 1/1

Edytowano przez rolstudent

ukaszProcho    22

Jak ktoś chce tylko podbić mocznik to mocznik paszowy jest najlepszy. Zwłaszcza przy małej ilości sianokiszonki i dużej ilosci qq.

Zwykle zaleca się stosunek rzepaku do soi 2/1 jeśli jest dobra sianokiszonka z motylkowymi to 1/1

Podobno stosujesz sama soje to gdzie tu stosunek u Ciebie?

dawid0804    4

A jeszcze jedno, mam dwie krowy wycielone w sierpniu i jedna ma tłuszcz 6,01% białko 3,37% mocznik 247 a druga tł 6,11 % bi 4 % moczn 282. To nie za dużo jak na hf? Dodam jeszcze ze mam problem z inseminacja u nich.

kr9292    66

czy zastanawialiście się z czego jest ddgs ? qq najgorszej jakości z pleśnią !!! a potem krowy się niezacielają i inne kwiatki i pytania na forum .

Bzdura!!! Co prawda jeden drugiemu nie równy i można trafić na chłam, ale DDGS to całkiem fajna pasza. Dodaje ją do treściwej i o wiele lepiej ją pobierają, cenny zastrzyk białka jelitowego. Mam dostawcę, u którego jest zawsze jasny i pachnący DDGS.

slawek74    142

kr9292 czy ktoś sprzeda na bioetanol dobrą qq ? idzie tam gorszej jakości ziarno często z pleśnią gorzelnie zawsze płacą mniej więc tylko to co nienadaje się na pasze .

komodo    89
Napisano (edytowany)

Bo wiekszosc dziala na zasadzie ktos gdzies cos slyszal a czy ktos dawał kiedys ddgs na zbadanie na mykotoksyny z tych przeciwnikow?watpie ja dawalem i nie bylo zadnych przekroczen norm jak dla normalnych pasz śladowe ilosci ale jak ktos daje parujace kiszonki czy biale sianokiszonki od plesni to jest ok

Ja w tresciwej zastapilem soje ddgsem i kiedys czesciowo a teraz zupelnie i poza oszczednioscia kasy roznicy nie widze oczywiscie w przeliczeniu ile ma bialka to odpowiednio tyle dac za soje bo jak ktos zamieni 1 za 1kg to widomo ze efekt bedzie in minus .A co do mocznika tez uwazam ze jesli zacielenia sa w miare dobre i somatyka  do 250 to mocznik 300 nie jest czyms zlym przy odpowiedniej wydajnosci oczywiscie i kiedys walczylem z tym ale widze ze nie ma to sensu i w sumie utrzymuje sie caly czas 280-330 srednio a dostaja srednio dziennie jakby zliczyc z obu pasz tresciwych soje rzepak i ddgs to mysle ze okolo 4,5- 5kg bo z gotowej ciezko powiedziec na 100% ile tej soi i rzepaku jest Ta wyzsza wartosc mocznika przy lucernie a nizsza na sianokiszonce 

kr9292 czy ktoś sprzeda na bioetanol dobrą qq ? idzie tam gorszej jakości ziarno często z pleśnią gorzelnie zawsze płacą mniej więc tylko to co nienadaje się na pasze .

gorzelnia z ktorej biore placiła lepiej niz wipasz i inne skupy w okolicy przy 30%  wiec nie gadaja glupot i kazdy moze isc zobaczyc jaki towar idzie z rękawów 

Amerykanie wypychaja soje za grube pieniadze a sami w duzym stopniu tez uzywaja ddgs

Edytowano przez komodo

Też mam zdanie że mocznik około 300 nie jest straszny. I nie widzę zależności mocznika z komórkami somatycznymi bo somatyki mam na poziomie 120  od jakiegoś czasu, a przy niższym moczniku ponad nawet ponad 300 było . Co do zacieleń jestem świeżo po badaniu zacieleń, na 9 sztuk 2 nie załapały.

komodo dużo średnio dajesz treściwej na sztukę ? i jak wychodzi Ci wydajność jeśli można spytać. 

chuck00    10

Federacja podaję, że mocznik w przedziale 180-280, według Sano najlepiej 250. U mnie był niski mocznik, teraz jest w miarę na optymalnym poziomie i jest na pewno większy spokój z somatyką.

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

Konrad2112    3

Mam pytanie czy u was są limity na mleko w mleczarniach ja oddaję do Piątnicy i tam wprowadzili ,

polega na tym że wybrali dwa najlepsze miesiące w roku  i średnią wzięli z tego  za każdą nadwyżkę po za limit za litr 30% mniej 

mogli znieść progi ustalić jedną cene i byłoby sprawiedliwie

damianzetor9540    1268

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P 

komodo    89

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

Ta, zabiorą 30% z 1,5 zł to najwyżej nadwyżkę sprzedacie za 1,05 zł. Jakie to straszne męczarnie, inni tyle to nawet normalnie nie otrzymują. :P

Słuchaj nie tylko o to chodzi ze 1 zł dostaniemy po za limit al jakie wymogi u nas stawia mleczarnie jako pierwsza wprowadziła NON GMO na start pasze dodatki są dużo drosze . wystarczy ze nalepka na koncentracie ze jest NON GMO i jest droszy nawet o 200 zł na tonie  

do tego pełno papierków faktur certyfikatów i to trzeba wszystko wpisywać do ewidencji soja dziś kosztuje 2300 zł 

danielhaker    823

Mówisz o soi NON GMO?

mnie 1kg bialka z ddgs kosztuje 2.35 zl brutto a ze soji ponad 4.10 zlbrutto to rachunek jest prosty ale ile ddgsow tyle cen i zawartosci bialka kazdy ma inna najlepiej probke i zbadac i dopiero kupic wieksza ilosc zeby sie nie naciać. 850 brutto przy dosyc duzej ilosci i bialka wedlug producenta 34,8 a z federacji 36,2  

Dobra cena :) Od 2-3 lat nie stosuję DDGS ale kiedy jeszcze kupowałem to 1kg białka kosztował tyle samo co w soi. No ale wtedy było jakieś zawahanie cenowe bo był droższy od rzepaku

komodo    89

a no sluchaj jak kupisz 500kg i zaplacisz po 1000zl/t i niech ma bialka 25-27% to roznica juz niewielka i wtedy mozna urozmaicic dawke ja tez kiedys placilem tak ze w sumie z tego ddgs bylo najdrozsze bialka w przeliczeniu na 1kg bo mial tylko 24% a w cenie sruty rzepakowej był ale to 4 lata do tylu moze Takze jak nie samemu to z kims pewnym brac jak najwieksze ilosci i wtedy mozna naprawde zaoszczedzic na zrobieniu paszy bo kupowac co miesiac ddgs po 1000zl/t a  raz na pol roku po 850 to jednak spora roznica albo rzepak jak nie samemu to tez z kims cale auto z zakladów tluszczowych bezposrednio po co dawac zarabiac posrednikom Wiem ze niejeden powie ze ile kasy trzeba wylozyc a nie kazdy ma jak zobowiazan ma innych ale na taki % zysku zadnej lakaty nie dostaniecie i to jest na wszystkim rok temu wyslodki prosto z ukrainy po 540 zl/t cale auto 22t a u okolicznych hien byly te same z ukrainy moze od innego dostawcy 800zl/t  takze panowie w kupie siła :)

ukaszProcho    22

Np u mnie nie ma szans brać ilości samochodowe bo sam zużywa ok 10 ton soji 7 ton rzepaku na rok i nie mam z kim wziąć bo moi sąsiedzi są przekonani ze jaki jest lepszy koncentrat a po drugie nie mają mieszalnika żeby zrobić pasze gotowa wiec jestem skazany na pośredników.

pawlak2507    6

W Piątnicy już znieśli limity

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TacerOo
      Witam,

mam problem ze swoim ciągnikiem. Latem gdy ciągnik się nagrzał wspomaganie i tur przestawał prawie działać, trzeba było dodać gazu żeby nie zacinało i i tak było źle. Teraz jest troche zimniej i robi się podobnie. Wspomaganie się zacina. Pompa była regenerowana, olej i filtr był wymieniany. Co może być przyczyną ? Dziękuję z góry za pomoc i pozdrawiam
    • Przez g2osc
      Witam
      Znalazłem ogłoszenie o sprzedaży fahra i tu mam pytanie czy ma to sens pchać się w taki sprzęt?? może ktoś z was ma takie cudo??
      Areał mam mały tylko 6 ha ale nie mam czasu czekać na kombajn i wypatrywać w niebo czy przyjedzie zanim zacznie padać.
      Proszę o opinie na temat tego sprzętu dodaje link
      http://tablica.pl/oferta/fahr-m44-na-czesci-ID3zBGd.html#c757817e41
      Pozdrawiam
    • Przez Kizo
      Poszukuję informacji na temat nasion kukurydzy LG 3215 a dokładniej chodzi o to czy ktoś posiada takowe nasiona zaprawione w 2007 lub 2008 roku czy są dostępne tylko takie poddane ponownie ocenie w 02-2008 a zaprawiane pod koniec 2006. Podsumowując szukam informacji czy są dostępne w sprzedaży "świeże" nasiona wyżej wymienionej odmiany czy tylko takie poddane ponownie ocenie.
    • Przez ŁukaszGierczak
      witam myślę o kupnie new Holland tl 100 2004 r 9000mth 45 tys zł za niego chce chce sie dowiedzieć co sie w nich psuje i na co trzeba uważać i zwrócić uwagę przy kupnie