Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eliot    16

kristall placilem kiedyś 125 zl za 25kg jad dobrze pamiętam teraz stosuje drożdże z top mleko i jestem zadowolony i krowy też je chętnie pobierają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    803

odnośnie soji bez GMO to ceny kolosalne nawet 2400 zł za tone 

 

Odnośnie tego GMO oddaję mleko do osm Piątnica zakaz stosowania GMO mamy od ponad pół roku na początku była to wielka rewolucja były spotkania odnośnie firm ograniczone ilości produktów na początku było zdeklarowanych większości firm jakie były na rynku po miesiącu mleczarnia wykreślała firmy i ich produkty np: sano,piast,lira,unipasz,vitrra,ich produktów nie możemy stosować mimo że ja osobiście korzystałem z sano wiele lat ale jak chce mleko oddawać do Piątnicy muszę z nimi pożegnać, co kilka miesięcy zmienia mleczarnia firmy dodaje produkty lub wykreśla duży galimatias trzeba prowadzić ewidencje pasz np  gdzie kupiona jaka firma,ilość ,nazwa produktu ,przeznaczenie no i faktury nawet jak się kupi 25 kg trzeba odnotować . Trzeba przyzwyczaić do nagłych kontroli mleczarni biorą próbki pasz itd . można jeszcze długo pisać . szczerze do du.....py ! może jak bedzie wiecej mleczarni które wprowadzą GMO to firmy bardziej się dostosują i bedzie wiekszy wybór produktów i pasz. 

 

Jedziesz na soi czy pełnoporcjówce? Ile płacisz za tonę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    342

Sano aktualnie 132zł, a ile ten dolcell? Nie wiecie gdzie w okolicach Łomży, Kolna handlują dolfosem? Prawie w każdym punkcie sprzedaży wisi reklama, a nic z tej firmy nie mają...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

kr9292    60

Dolfos ma jeszcze mocniejsze drożdze niż te na zdjęciu. 12x1011 .     

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

No chyba nie...

W Dolcellu masz większą koncentracje co po zsumowaniu daje Ci więcej niż z sano :P

Sory ale w dolfosie przeczytałem 6 zamiast 9 mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca    2

Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22

To ile te drozdze z dolfosu? No z sano bardzo drogie.
Przedstawiciel pokazywał mi z dsm ale mają 300 razy 10 do 9. Ale koszt ich 100 zł za 20 kg tylko ze maja tez w sobie bufor. Tlenek magnezu i inne. Tylko środka ze tak mało drożdży
Dolfos dolcell sejco za 20 kg 125 zł
Dolfos Se 120 zł
Dolfos dolcell 115 zł także do tanich to u mnie nie należy.

Wczoraj zakupiłem srute rzepakowa 1150 i sojowa 2000 przedstawiciel mówi ze rzepakowa będzie póki co cena rosła ze względu na to, że rzepak osiąga wysoka cenę nawet do 1900, rozmawiałem na temat tej soi i mówił ze tez będą zmuszeni wprowadzić bez GMO tylko tak jak już kolega wyżej wspomniał cena będzie 2300-2400.

Drogo ta soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    3

Wystarczy spojrzeć na dawkowanie. 50 g dolcella i 50-100 kristall a takie ProVital z Provitim mają dawkowanie 30 g. Widać zatem im mniejsze dawkowanie tym większa koncentracja drożdży w kg. Cenowo jak wychodzi Kristall?

 

 

Sano aktualnie 132zł, a ile ten dolcell? Nie wiecie gdzie w okolicach Łomży, Kolna handlują dolfosem? Prawie w każdym punkcie sprzedaży wisi reklama, a nic z tej firmy nie mają...

znajdź dealera z dolfosu i najprościej, a zależy gdzie mieszkasz bo w gminie łyse dostaniesz co chcesz z dolfosu

 

Dolfos ma jeszcze mocniejsze drożdze niż te na zdjęciu. 12x1011 .     

dolfoss dolcell 1200 chyba

 

To ile te drozdze z dolfosu? No z sano bardzo drogie.

Przedstawiciel pokazywał mi z dsm ale mają 300 razy 10 do 9. Ale koszt ich 100 zł za 20 kg tylko ze maja tez w sobie bufor. Tlenek magnezu i inne. Tylko środka ze tak mało drożdży

Dolfos dolcell sejco za 20 kg 125 zł

Dolfos Se 120 zł

Dolfos dolcell 115 zł także do tanich to u mnie nie należy.

Drogo ta soja

U mnie dolfos ten 12x1011 o ile dobrze pamiętam 132 i dawkowanie 50 g, a kristal z sano 137 i mają mniejszą koncentrację tak jak na zdjęciu wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedziesz na soi czy pełnoporcjówce? Ile płacisz za tonę? 

 Ja aktualnie posiadam swoje zboża z zakupu to tylko dodatki i premiksy obecnie stosuje koncentraty z firmy biofeed by-pass 35% białka jak i  40% to produkty ekspadowane bez soi GMO cena za 35%-1800 zł ,a 40% -1600 zł mogę powiedzieć ze  mleka jest dużo wiecej niż po soi i rzepaku stosuje tych produktów z 5-6 znajomych i kazdy sobie chwali  a naprawde bierzemy tego sporo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    2
Napisano (edytowany)

Jeśli mowa o szczepie drożdzy MUCL 39885 to jeszcze taniej wychodzi Unisac firmy unipasz. Jest tam 150x10 do 10.czyli 2,5 razy więcej jak hefe. Cena unisaca ok. 8zł/kg hefe 5,7/kg a dolcell 6zł/kg.


 

Edytowano przez makowiaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thomas2135    1191

Dolfos ma jeszcze Torrowit suszone. Pedro już Ci pisałem, że Dolfosa kupisz w Łysych i Myszyńcu. Raz te 50-60 możesz się przejechać jak Ci zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    3

@Konrad531 te z dolfosu nazywają się dolfosu dolcell 1200 i koncentracja jest 2 razu większa niż w tych z Sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    135

jak dobrze nie zbilansujecie dawki to można i próbować z różnymi drożdżami i dalej będą mikre efekty . był u mnie doradca z federacji i robię rewolucję w oborze i już są efekty , podstawa to ocena i dobry doradca i rolnik który zacznie żywić według zaleceń .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystek1992    4

To ile wziął za wizyte? I co takiego rewolucyjnego CI powiedział? Podziel się z innymi. :) Nie pytam o konkretna dawke tylko o ogólniki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    1260

Właśnie Sławek, nie musisz pisać konkretnie ile czego, chyba że chcesz to się podziel z nami. Co było wcześniej i co poprawił że piszesz o rewolucjach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

Albo to kolejny rolnik który uwierzył że żywieniowiec z federacji jest cudotwórcą i trochę kłóci się to z opinią części którym to potrafili wykończyć stado. Żywieniowiec też głównie zna ogólniki i nimi kieruje się. To co jednej krowie o określonej masie wystarcza na 40 litrów mleka to inna wyda 30 i dokładnie najlepiej samemu dopasowywać bo każdy organizm jest inny. Papier wytrzyma wszystko ale krowa już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    135

damian a dajesz już soje i rzepak? daremw nie jestem kimś kto wierzy w cudowną moc żywieniowca i wiem że każda krowa jest inna ale też wiem że bez oceny to był bym w lesie . jakiś czas temu moja mleczarnia przestała dotować ocenę i porezygnowali rolnicy którzy mieli słabą wydajność np2100 litrów na dwa dni z 60 sztuk ja mam 25 od sztuki dziennie było by więcej ale trzyma kilka które miały być już wybrakowane ale cena je jeszcze ,,trzyma ,,w oborze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sławek, czasami pracować dla samej wydajności mija się z celem... Ale to fakt,myślę że ocena ułatwia żywienie bo tak to karmi się trochę w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    43

zywieniowiec to tylko chce wcisnac jak najwiecej wlasnych produktow.Ja bym nazwal go sprzedawca.

A jak chodzi  po stajni z laptopem to  mnie to  osobiscie denerwuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2112    3
Napisano (edytowany)

Co radzicie, śrutować pszenicę z owsem czy lepiej ją sprzedać  i kupić  rzepakową/ sojową śrutę? 

Edytowano przez Konrad2112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    22
Napisano (edytowany)

zywieniowiec to tylko chce wcisnac jak najwiecej wlasnych produktow.Ja bym nazwal go sprzedawca.

A jak chodzi po stajni z laptopem to mnie to osobiscie denerwuje.

Kolega pisał o żywieniowcu z federacji a nie z firmy handlowej np sano czy dolfos.

Także nie pisz ze coś on wciska na chama. Może sobie ktoś nie radzi lub zaczyna i taki człowiek akurat jest dobry w pomocy

Edytowano przez ukaszProcho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×